Typy na online video pre firmy

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

Nahrávanie a rozširovanie foriem videí online vyžaduje čas. Natočiť video, spracovať ho a potom jeho uloženie na internet, nie je rýchlym procesom. To je dôvod prečo točíme videá a ukladáme ich pre všetkých našich klientov. Ale ak si ich robíte sami, tu je niekoľko tipov:

Do popisu videa vždy uveďte svoje meno domény (napríklad www.mlady-uspesny.sk). Tento prvý tip je tak jednoduchý, ale mnoho firiem to nerobí. Väčšina webových stránok, na ktorých sa zdieľajú videá, vrátane YouTube, povoľuje prvých 30 znakov pre opis videa, aby boli aktívnou doménou. Nielen, že to umožňuje ľahký prechod z videí späť na vašu stránku, ale tieto linky sa tiež rátajú do systému Google Page Rank. Má to ten význam, že ak zverejníte veľa videí a ku každému priložíte link, vaše základné hodnotenie vyhľadávanie v Google sa vylepší.

Vždy zahrňte textové zhrnutie. Toto je taktika, ktorá si môže vyžiadať trocha viac času, kým sa video zverejní, ale rozhodne to stojí za to. Dobrým príkladom tohto je toto video, ktoré som vyrobil pre www.youtube.com/dentalholiday. Pod každým videom je sumár toho, o čom video je. Zatiaľ čo je to skvelé pre ľudí, ktorí nemôžu pozerať video, zároveň to poskytuje text pri vyhľadávaní, aby získali lepší index pre svoje video. Pridávanie textu k videu je hodnotná bezplatná marketingová príležitosť.

Tri krátke videá sú lepšie ako jedno dlhé video. Keď dôjde ku pozeraniu videa na internete, ľudia prejavujú krátkodobú pozornosť. Online videá by mali byť krátke, ideálne okolo 3 minút alebo aj kratšie. Ak máte 10 minútový rozhovor, potom ho rozdeľte na kratšie rozhovory. Okrem zvýšenia šance, že si to pozrie viac ľudí, tiež to prináša možnosť zamerať sa na titulky, ktoré sa s rôznymi odkazmi hodia do videa.

YouTube sa nedá ignorovať. Viac ako 90 percent videí, ktoré sa pozerajú online, sa pozerajú na YouTube. Uistite sa, že vaše video je tam, rovnako ako aj vaša webová stránka.

Najelegantnejšia osoba nie je pre video vždy najlepšia. To, aby bol človek na videu zaujímavý nie je ani tak veľmi o vedomostiach ako skôr o zvuku a osobnosti. Rozmýšľajte, kto je najlepší v jasnom opisovaní vecí a v to tak, že to robí núteným štýlom. Títo ľudia sú vašimi video hviezdami, nie sú to experti na firmu.

Urobte spoločnosti predohru a záver. Nepredpokladajte, že nemusíte označiť značkou vaše video, pretože si ho ľudia budú pozerať na vašej webovej stránke alebo na blogu. Zahrnutím krátkych tituliek pred and po videu a vo vašej webovej stránke zaručuje, že kedykoľvek si ľudia pozrú video, budú prepojení s vašou značkou a so spoločnosťou.

Máte nejaké otázky o tom ako urobiť a použiť online video pre váš podnikateľský úspech? Ak áno, prosím okomentujete to v komentároch nižšie.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.