7 rýchlych vecí, ktoré treba denne robiť, aby ste boli organizovaní

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

rychle veci1. Ak máte domáce zvieratá, usteľte si posteľ. Môžete si ustlať posteľ aj keď nemáte domáce zvieratá, ale ľudia, ktorí ich majú, by nemali tento krok vynechať. Domáce zvieratá majú na sebe špinu, nečistotu, srsť, hmyz, prach a/alebo kopu iných nepriateľských vecí, ktoré nepatria na naše posteľné prádlo. Plus, ustlatá posteľ potešuje a upokojuje Vaše podvedomie.

2. Vedzte, kam idete. Predtým, než pôjdete niekde, kde to nepoznáte, uistite sa, aby ste poznali cestovné podmienky a najlepší smer cesty k vášmu cieľu. Stratiť sa alebo ostať v zápche nie je nič iné ako strata vášho času.

3. Naplánujte si Váš perfektný deň. Čo nie je naplánované sa často neuskutoční.

4. Vyčistíte si váš inbox. Archivujte si poznámky, zaraďte body do vášho zoznamu „urobiť“, naskenujte si papiere, ktoré nepotrebujete v materiálnej podobe a odpovedzte alebo reagujte na čokoľvek, čo má byť urobené do 5 minút – len sa uistite, že Váš inbox je prázdny dovtedy, kým skončí Váš pracovný deň.

5. Pripravte si svoj stôl na nasledujúci deň. Hneď potom ako skončíte svoju poslednú úlohu pri vašom pracovnom stole, sa uistite, že váš stôl je uprataný a pripravte ho na nasledujúci deň. Ak máte skoro ráno stretnutie s poznámkami, urobte to tak, aby ste tieto poznámky ľahko dostupné a pripravené na použitie. V prípade naliehavej situácie by malo byť ľahké pre niekoho prísť k Vášmu stolu a rýchlo nájsť daný materiál. A ak aj nemáte stretnutie skoro ráno, váš stôl by mal byť pripravený tak, že keď začnete pracovať, môžete začať rýchlo a bez ťažkostí.

6. Umyte riad. Špinavý riad vyzerá zle a šíri baktérie. Navyše zahadzuje vašu kuchyňu neporiadkom a príprava jedla je tak trestom. Pravdepodobne vám ušetrí čas a radi budete jesť častejšie doma vtedy, ak je vaša kuchyňa čistá a pripravená na použitie.

7. Odložte si svoje oblečenie skôr, než pôjdete spať a pripravte si nové na ráno. Ak robíte toto, znamená to, že vaše oblečenie je akiste čisté, vyžehlené a pripravené, a že zároveň máte upratanú izbu.

Máte nejaké vlastné nápady? Dajte nám o nich vedieť v komentároch…..

Článok napísal Daniel Shaw

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.