Oslava dňa sv. Valentína každý deň v roku

kazdy-den-valentin1Ako ste už pravdepodobne zistili, tu, na www.mlady-uspesny. sk sme minulý týždeň sme naplno spustili náš ekurz „laska-vzťahy“. To ma viedlo k tomu, aby som sa viac zamyslel nad pridávaním viacerých článkov o vzťahoch na náš dlhý zoznam článkov, ktorých je už viac ako 60 a sú prístupné na www.mlady-uspesny.sk od začiatku roku 2009.

Našim cieľom na www.mlady-uspesny.sk je, aby sme vás povzbudili žiť váš ideálny život, aby ste zažili vrúcny a vášnivý vzťah vašich snov.

Vo vysnívanom vzťahu dávate jeden druhému to najlepšie zo seba a stávate sa spolu silnejšími ako tím než keby ste boli oddelene. Takýto vzťah vám pomáha stať sa lepšou osobnosťou a zabezpečuje vám šťastie, ktoré si zaslúžite.

Keď ste spolu dlho, môže sa stať, že je to pre nejaký účel. To nenaznačuje, že vaša láska jedného ku druhému sa stráca, ale jednoducho jej chýba dostatok úsilia. Ochota urobiť si čas a snahu jeden pre druhého.Buďte tiež realistickí a príjmite to, že žiadna osoba nesplní vždy všetky vaše potreby a túžby. Plné odovzdanie sa niekomu vyžaduje porozumenie, dôveru a otvorenosť k zraniteľnosti. Nájdenie takej osoby a rešpektovanie vášho názoru sú predpokladmi k vytváraniu trvalého šťastného vzťahu.

Tu je niekoľko spôsobov ako urobiť váš vzťah zaujímavejším a ako oslavovať sviatok sv.Valentína KAŽDÝ deň v roku.


1. Urobte si jasno, čo od vzťahu očakávate.
Naplnenie vašich krátkodobých a dlhodobých potrieb je kritériom pre výber partnera a samotného vzťahu. Spoločne vytvárajte a deľte sa s vašimi predstavami o živote.

2. Príjmite vášho partnera práve takého, aký je.
Váš partner je veľmi osobitou ľudskou bytosťou, jediný na celom svete s vlastnými podivuhodnými črtami a jedinečnými darmi. Skutočná láska – celý krásny balíček, v ktorom prišiel.
Je oprávnený mať vlastné rozhodnutia, záľuby, ciele a nádeje. Objavte jeho najhlbšie túžby a zapáľte sa pre ne rovnako ako pre svoje vlastné. A tiež pamätajte, že táto skvelá osoba je pripravená stráviť s vami svoj život napriek uvedomeniu si vašich nedostatkov.

3. Buďte štedrí a milujúci vo všetkých jednaniach so svojim partnerom. Dávajte bezpodmienečne, skôr než by ste za to očakávali niečo späť. Mnohé vzťahy pracujú na báze 50 na 50 prostredníctvom čoho robia partneri veci jeden pre druhého iba na základe oko za oko, zub za zub. Namiesto toho treba robiť veci pre vášho partnera na 100% a bez nulového očakávania späť. Ak vám váš partner venuje svoju oddanosť na rovnakej báze 100%/0, potom sa bude zdať, že ste obaja v nebi.

4. Vždy buďte úprimní. Sľúbte si, že svojmu partnerovi poviete úplnú pravdu. Lebo úprimnosť je jedným z kľúčov, ktoré ľudia vo vzťahu chcú. Vedomie, že aj on môže veriť vám buduje okolo neho zónu bezpečia a spokojnosti.

5. Vyjasnite si vaše spory hneď ako sa odohrajú. Konflikt je dokonca palivom pre nefalšované vášnivé partnerstvo. Preto príjmite zodpovednosť za vašu časť podielu na spore a neobviňujte svojho partnera. Čím skôr prestanete s obviňovaním a začnete sa rozprávať, tým lepšie sa budete cítiť.

Nikdy nechoďte spať s nevyriešeným sporom. Nech poslednou vecou v noci je povedať vášmu partnerovi ako milujete to, že je vo vašom živote.

6. Nekritizujte. Sťažovať sa je v poriadku, nie však kritizovať. Váš partner robí to najlepšie, čo môže. Podporte ho v tom, aby sa stal hoci lepšou osobou. Prinesie vám to dlhodobý úžitok. NIKDY neponižujte svojho partnera pred inými ľuďmi.

7. Vytvorte pre svojho partnera útočisko. Snažte sa, aby sa s vami cítil tak bezpečne a pokojne, že upustí od všetkých svojich prehnaných citlivostí na kritiku. Je prirodzené cítiť strach a vy mu ho môžete pomôcť prekonať dostatkom láskyplnej starostlivosti.

Ohľaduplnosť je v zdravom vzťahu veľmi dôležitá. Byť pozorný k pocitom vášho partnera a zaobchádzať s nimi s maximálnou opatrnosťou a vľúdnosťou.

8. Zanechajte minulosť. Všetky vzťahy majú svoje vlastné tažkosti. Pamätajte si len lekcie, z ktorých ste sa poučili a zabudnite na detaily. Odolajte búrlivým momentom a vychutnajte si spomienky na slnečné dni.

Pamätáte si, čo vás ako prvé priviedlo dokopy? Čo vás jeden na druhom zaujalo? Čo obdivujete na osobnosti vášho partnera?

9. Urobte si so svojim partnerom pravidelne a často zábavné chvíle. Prežite spolu aspoň jeden takýto malý okamih týždenne. V tomto konkrétnom čase nie je nič dôležitejšie ako váš spoločný čas. Posilujte svoj vzťah dávaním jeden druhého na prvé miesto. Dajte vzťahu rovnakú odovzdanosť ako keď ste začali spolu chodiť. Jednoducho dávajte jeden druhého do popredia!

Vo vzťahu snov, vy a váš partner môžete byť sami sebou. Ste k sebe úprimní a trpezliví. Akceptujete jeden druhého a ste láskaví a ohľaduplní. V takomto otvorenom a starostlivom vzťahu vaša láska istotne porastie. A vašou spoluprácou môžete udržať vaše partnerstvo šťastné a zdravé.

Od tohto sviatku Valentína začnite pracovať na tom, aby ste váš vzťah snov ešte zdokonalili.

A potom si buďte istí, že budete oslavovať Valentína každý deň v roku.

Komentáre

3 komentáre v "Oslava dňa sv. Valentína každý deň v roku"

 1. pandri  

  avatar

  Doporucujem jednoduche pravidlo pri hadkach. Ak sa hadate, nie je dovolene otvorit problem starsi ako 7 dni (tyzden).
  Inak sa totiz dostavate do zavozu, kedy vytahujete davno vyriesene (alebho aj nevyriesene ale s danym problemom ABSOLUTNE nesuvisiace) veci. A tak od napr. nepolozenej dosky na WC skoncite pritom, ze Vasa partnerka mala platonicky pomer s Robertom Redfordom a oprala Vam biele slipy s cervenymi ponozkami.

 2. Daniel  

  avatar

  Vynikajúca rada Peter. Ďakujeme.

 3. Tmadnar  

  avatar

  …každý deň urobme pár prekvapení, veď je to ľahké, ty zmeň parfém a ja vodu po holení… Igor Timko … asi vie o čom spieva. S manželkou sa o to snažíme. Mám však na mysli skutočne len maličkosti, ktoré vedia potešiť. Pretože dávajú partnerovi najavo náš záujem. Nekedy stačí len pekné slovo. Nečakaný bozk, či pohladenie. Moja manželka má rada čokoládu. Z času na čas jej prinesiem nejakú sladkosť, pripomeniem, že je to z lásky a len pre jej ústa. Vždy sa rada podelí. Ja som šťastný, že je spokojná a zavládne pohoda, kľud, niekedy vzplanie vášeň. Sú to skutočne len maličkosti. Tieto maličkosti však dopomáhajú k zázrakom.

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.