Osobná zodpovednosť

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

osobna zodpovednostAby ste boli skutočne úspešní, musíte ísť nad a za úsiliami tých, ktorí sú okolo vás, hľadať alternatívne riešenia a odmietať odstúpiť od pravdy. Toto je moja reakcia na e-mail, ktorý som nedávno dostal:

„Mrzí ma, že sa cítite zle, keď nedosahujete svoje ciele. Čo by som rád navrhol je, že začnete dosahovať svoje ciele, aby ste sa cítili lepšie.“

Pre niektorých ľudí je akceptovanie tohto zložité. Tú sú výhovorky, ktoré často počúvam:

„Ale to nie je fér! Ale ja som to skúšal a prišlo niečo iné! Ale niektoré veci sú mimo kontroly!“

Možno viete o ďalších výhovorkách. Vlastne ste ich pravdepodobne znova a znova počuli. Vďaka za tých z nás, ktorí berieme zodpovednosť. Sú tu dobré správy na dvoch úrovniach. Prvá dobrá správa je, že automaticky vyčnievame. Vo svete lenivých ľudí sú tí, ktorí preberú zodpovednosť nezvyčajní. Je to ako na Tour De France. Dostanete žltý dres hneď ako vyhráte prvé kolo. (Stále musíte vyhrať preteky, ale nikto nebude prekvapení, ak to dokážete).

Ale v hlbšej úrovni, svetlá stránka preberania zodpovednosti je, že môžete vlastniť svoj vlastný úspech. Iste, ďalší ľudia vám pomôžu dostať sa tam, ale vy sye boli tým, ktorý skutočne prešiel cieľovou čiarou. Vy ste zviditeľnený. Vy ste to dokázali. Ak sa musíte namáhať a padať pri sledovaní hodnoty akéhokoľvek cieľa, iste môžete mať aj nejaký úspech.

Zapamätajte si toto: veľa ľudí vám môže pomôcť dosiahnuť úspech, ale nikto iný nie je ZODPOVEDNÝ za váš úspech.

Ak sa nájdeme zamrazení v nejakej situácii a nebudeme sa môcť pohnúť ďalej, niečo sa musí zmeniť. Je zbytočné a potenciálne osudné spoliehať sa na iných, aby pre nás vytvorili zmenu. Kto je zodpovedný za vytvorenie zmeny? Vy.

Čo je vašou prácou? Byť zodpovední a ísť každý deň o míľu naviac. Buďte úspešní. Všetko to začína zodpovednosťou.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.