Osobný rozvoj

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

Mám priateľa, ktorý celý svoj život zasvätil osobnému rozvoju. Zdokonaľovanie seba samého pokladá za kľúčovú vec a povinnosť každého človeka. Ponúkam vám zopár rád a tipov, ktoré som sa od neho naučil. Prvým krokom smerujúcim k vlastnému zlepšeniu je pochopenie seba samého. Pre mnohých je to náročná úloha. Ale je to prvý a dôležitý krok. Napíšte si na papier svoje silné a slabé stránky. Sebauvedomenie si svojich kvalít spustí proces „samozlepšovania sa“.
Hlavným kľúčom k vášmu úspechu je veriť si. Naučte sa milovať seba samého a veriť v svoje schopnosti. Všetko teda začína v našej hlave.
Snívajte, majte veľký sen a tvrdo pracujte na ňom. Napíšte si presný plán ako ho dosiahnuť. Keď neviete ako to urobiť, spravte jeden krok. Verte, že nič nie je nemožné. Vaša rodina a vaši priatelia sú pre vás zdrojom motivácie a inšpirácie. Keď sa objaví strach, alebo obavy, sústreďte sa na svoj cieľ a nevšímajte si ich. Žite odvážny život. Verte tomu, že tá chvíľa, ktorú práve prežívate sa nebude opakovať. Len s takýmto postojom môžete využiť všetky príležitosti, ktoré vám život ponúka.

 • Pri riešení problémov a ťažkostí sa pozerajte iba na to, čo je vo vašich silách zmeniť. Naopak, keď sa budete zaoberať všetkým možným-nemožným, nielen že strácate drahocenný čas, ale slabne aj vaša koncentrácia a výkon. Riešte teda najdôležitejšie veci. Ostatné hoďte bokom.
 • Ignorujte  dostatočne osoby, ktoré sa snažia zničiť vašu motiváciu.
 • Obklopte sa s pozitívnymi a optimisticky naladenými ľuďmi. Tí sú pre vás zdrojom energie a nových nápadov.
 • Buďte veľkorysí. Snažte sa pomôcť ostatným. Neviete, kedy ich budete vy potrebovať.
 • Buďte pripravení na všetko, čo sa vyskytne na vašej ceste.
 • Včasné vstávanie z postele a kvalitné raňajky sú dobrým začiatkom každého dňa.
 • Aj v priebehu dňa dodávajte svojmu telu a mysli energiu, aby ste dosiahli svoj cieľ.
 • Telu prospešné je aj ranné cvičenie alebo strečing. To je pekný spôsob, ako začať deň. Budete sa cítiť oveľa lepšie keď si uvedomíte, aký fantastický a jedinečný je váš život!

  Komentáre

  Povedzte nám, čo si myslíte ......

  Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.