>Otcova Úžasná Láska

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

>Beží, tlačiac vozíček svojho postihnutého syna počas 85 maratónov. Tiež ťahá Ricka v člne, pláva 4 kilometre predtým, ako prešiel 180 kilometrov na bicykli so svojim synom sediacim na riadidlách, keď končia preteky triatlonu. Všetko je to súčasťou jedného výnimočného úsilia otca a syna o povznesenie sa nad ich handicap. Keď bol Rick ešte v maternici svojej matky, pupočná šnúra sa mu obtočila okolo krku a prerušila tak prívod kyslíka do jeho mozgu.

Keď sa Rick narodil, doktor povedal jeho otcovi, že Rick nebude nikdy v živote schopný chodiť alebo hovoriť a že najlepšie bude, ak ho nechajú v nemocnici celý život. Rickov otec však nechcel niečo také dopustiť a rozhodol sa ho vziať domov a správať sa k nemu ako ku každému normálnemu dieťaťu. A potom ho so sebou vzal behať. Keď moderná technika umožnila Rickovi písať, povedal, „Ocko, keď sme spolu behali, cítil som sa, akoby som už nebol viac postihnutý.“ Táto veta zmenila život Dicka Hoyta. Až doteraz spolu absolvovali 212 maratónov a triatlonov.

Niekto Rickovmu otcovi navrhol, aby pretekal aj sám. „V žiadnom prípade“, povedal.

Pokiaľ nie ste bezcitný (a viem, že nikto, kto číta tento blog, nie je), budete z tohto videa dojatý. Neexistuje silnejší prejav otcovskej lásky ako je toto.

Mňa osobne toto video úžasne obohatilo v tom, že som si vďaka nemu lepšie uvedomil a ocenil lásku Boha voči nám – lásku tak obrovskú a nekonečne úžasnú ako je láska otca v tomto videu voči svojmu synovi.

Čo si po prečítaní tohto článku myslíte?

Viete o tom, že tu máte možnosť k tomuto článku napísať svoje reakcie a komentáre? Stačí ak kliknete na „komentárov“ a svoj názor jednoducho napíšete.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.