Podnikanie I.

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA, PODNIKANIE

Keď uvažujete nad myšlienkou „chcel by som podnikať“ je dobré si dôkladne premyslieť, s akým cieľom sa do podnikania chcete pustiť. Mladý a úspešný človek si aj v tejto oblasti stanoví zmysluplné ciele:

Chcem sa sebarealizovať?

Chcem mať vyšší príjem?

Chcem lepšie auto, alebo dom?

Chcem byť sám sebe pánom?

Chcem zbohatnúť?

Túžim po podnikateľskej prestíži?

Čo presne chcem……….?

Úprimné odpovede vám pomôžu nielen určiť si cieľ, ale vyvarujete sa zbytočných chýb hneď na začiatku. Ďalej informovanosť o podnikateľskej „brandži“ je kľúčová. Nemusíte byť stále zavesení na internete, skúste kontaktovať mnohých úspešných aj menej úspešných podnikateľov a spýtajte sa na to, ako im „chutí podnikateľský chlebíček?“ Zistíte, že podnikanie je „rehoľa“ a preto je príprava na tento krok veľmi dôležitá. Starostlivo vypracovaný podnikateľský plán je základom úspechu podnikateľov

Pri podnikaní u nás nepotrebujete napríklad vlastné kancelárske priestory. Jednoducho využijete fenomén s názvom „registračné sídlo“. Registračné sídlo využívajú prevažne firmy, kde majiteľ žije mimo Bratislavy a z akéhokoľvek dôvodu nechce mať sídlo na vidieku, alebo v oblasti, kde býva. Registračné sídlo môže byť na zaujímavej adrese v lukratívnej časti Bratislavy – čo zvyšuje prestíž firmy alebo jej goodwill.

Ďalšou formou založenia/získania spoločnosti sú tzv. ready-made s.r.o. . Ide o kúpu už založenej spoločnosti, ktorá bola pre tento účel vytvorená, nemá žiadne pohľadávky ani záväzky a nevykonávala žiadnu činnosť. Tieto firmy sú zapísnaé v Obchodnom registri, majú pridelené riadne IČO, ich základné imanie bolo splatené v plnom rozsahu a sú pripravené na okamžitý predaj.

Nemenej dôležitou oblasťou je otázka – kapitálu. Máte podnikateľský zámer, dobrý nápad, či myšlienku – no chýbajú vám finančné prostriedky. V dnešnej dobe sú turbulentné zmeny v neustálom pohybe, preto nezabúdajte pri finančnom plánovaní na rezervu, ktorá pomôže preklenúť menej úspešné obdobie. Banky síce peniaze majú, avšak musíte ich presvedčiť skutočne zaujímavým podnikateľským plánom, nad ktorého prípravou strávite celé dni a noci. Môže nastať prípad, kedy nepotrebujete veľký obnos peňazí na to, aby ste naštartovali svoje podnikanie. Na trhu je možné získať aj najvýhodnejšie pôžičky – aj tu rátajte s dostatočnou finančnou rezervou.

Zodpovednosť a motivácia sú dve rozhodujúce slová, nad ktorými neustále uvažujte. Nenechajte sa odradiť počiatočnými neúspechmi – veď tak ako to povedal jeden múdry človek Prekážky sú tie obávané veci, ktoré uvidíme, keď odvrátime pohľad od svojho cieľa.“

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.