Podnikanie II.

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA, PODNIKANIE

Pre  firmu ak chce prežiť v silnom konkurenčnom prostredí je kľúčová čo najlepšia prezentácia. Poznáte slogan „obal predáva“. Treba však ihneď dodať, že nielen obal ale aj profesionalita a kompetentnosť. Pre začínajúcich, ako aj skúsených podnikateľov je stále atraktívnejšia služba sídlo firmy. Táto služba vám dokáže ušetriť množstvo peňazí za vysoký prenájom kancelárskych priestorov. Veľmi výhodná je táto služba aj v prípade, ak firma pre svoju činnosť nepotrebuje kancelárie.

Pri prezentácii firmy je internet dôležitým prostriedkom, ktorý využite naplno. Mnohí sa možno pousmejete nad touto samozrejmosťou – no pozrite si webové stránky našich firiem. Ako by ste ich zhodnotili? Je jedno, či pre umeistnenie vašej webovej stránky využijete lacný webhosting, alebo naopak služby na najvyššej možnej úrovni. Dôležitý je výsledný efekt – akým dojmom pôsobí webstránka na potenciálnych klientov. Prečo?

Všetci vieme, že v modernom svete je firemný web najrýchlejšou, najpohodlnejšou a najprirodzenejšou cestou, ako navštíviť vašu firmu. Za niekoľko sekúnd sa tak o vás, vašich službách či produktoch dozvedia budúci zákazníci viac, ako keby sadli do auta a prišli ku vVám osobne, dokonca rýchlejšie, ako keby vám zatelefonovali. Web sa tak stáva miestom, kde sa častokrát s Vašimi klientami stretnete po prvýkrát a ani o tom nemusíte vedieť….

Nepremárnite preto túto príležitosť.

V prípade, že vaša spoločnosť predáva služby, či výrobky takým spôsobom, že prichádza pri platobnom styku s finančnou hotovosťou, nezabudnite prosím na fiškálne pokladnice. Tieto musia spĺňať požiadavky zákona č. 289/2008 Z.z. v znení neskorších predpisov. Povedzme si to otvorene – kde je hotovosť, tam je aj príležitosť „dohody so zákazníkom o cene“ a tým vzrastá možnosť nezdokladovania reálneho príjmu. Neklamte seba, ani zákazníka, ani štát. Veď súčasná ekonomická kríza je krízou etiky a morálky. Nech je etika v podnikaní vašou normou, o to sa snažte vždy a za každých okolností. Dodržiavať zásady čestnosti a serióznosti dáva úplne iný rozmer vášmu biznisu. Preto pri podnikaní nesmie ísť o príležitosť ozbíjať zakazníka alebo štát o peniaze, ale urobiť z podnikania a obchodu príležitosť pre naše celoživotné zamestnanie.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.