Čo pre vás znamená podnikateľský úspech?

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA, FINANCIE

podnikatelsky uspechSom nadšený. Tento týždeň som práve vytvoril ďalšiu s.r.o. Mám slzy v očiach a premýšľal som ako to všetko začalo. Rád by som sa o to s vami podelil dúfajúc, že vás to tiež inšpiruje, aby ste dosiahli váš cieľ byť v živote úspešný.

Asi pred štyrmi rokmi to bol pre mňa iba sen. Všetko to začalo vtedy, keď mi môj kamarát Dušan dal ako vianočný darček knihu od R. Kiyosakiho “Cashflow quadrant”.

Hlavnou témou tejto knihy je posun z pozície zamestnanca alebo samostatne zárobkovo činnej osoby na majiteľa podniku alebo investora. Počas čítania tejto knihy som si uvedomil, že hoci som v živote získal veľa zručností, prácou pre niekoho iného alebo vymieňaním svojho času a služieb za peniaze, ma nikdy nepriviedlo na úroveň finančnej slobody, ktorú som chcel. Alebo, čo je dokonca dôležitejšie, nikdy mi to nedalo dosť času na to, aby som robil, čo milujem, byť s ľuďmi, s ktorými som chcel byť a aby som strávil čas v službe iným.

Nebola to ľahká cesta, ale krok za krokom som ticho pracoval na podnikateľských nápadoch, o ktorých som vedel, že by mohli fungovať. Našiel som dobrých biznisových partnerov a zamestnancov na prácu, ktorú som nemohol alebo jednoducho nechcel robiť. Učil som sa od skvelých biznisových vodcov a upravoval som môj prístup k veciam. Urobil som stovky chýb a aj ďalej ich budem robiť. Ale stále sa budem usilovať o úspech vo všetkých oblastiach môjho života. Každý deň.

Tu sú moje najdôležitejšie príčiny, prečo som nikdy neprestal chcieť mať vlastný biznis:

1. Peniaze. Profit je môj a ja rozhodujem, na čo ho utratím. Môžem investovať, podporovať, dať preč, utratiť alebo ušetriť bez toho, aby mi niekto iný povedal, čo mám robiť. Som plne zodpovedný za to, koľko mám peňazí. Stále.

2. Cestovanie. Necestujem za prácou, cestujem pre zábavu. Cestujem, aby som navštívil svojich priateľov a rodinu, aby som sa niečo naučil alebo niečo zažil.

3. Čas. Potrebujem deň voľna? Žiaden problém. Potrebujem pomôcť priateľovi? – Žiaden problém. Chcem sa naučiť niečo nové? – Žiaden problém.

4. Môžem byť sám sebou. Nepotrebujem predstierať, že sa k niekomu dobre správam. Ja si vyberám ľudí, s ktorými chcem pracovať.

5. Vzťahy. Môžem si byť istý, že som tu pre tých ľudí, ktorí pre mňa veľa znamenajú.

6. Uspokojenie. Je skvelé vedieť, že ste sami sebe pánom a nie ste iba ohnivkom v reťazi, ale vaše produkty a služby skutočne môžu urobiť rozdiel v životoch iných ľudí.

7. Istota. Nemôžem prísť o prácu. Ak ekonomika v jednej oblasti upadne, stále môžem zarobiť peniaze v inej oblasti.

Takto sa môj sen stal skutočnosťou. Čo znamená podnikateľský úspech pre vás? Dajte nám vedieť v komentároch…

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.