10 nápadov ako podporiť Váš úspech

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

podporit uspechPamätáte si, keď ste sa naposledy cítili zahanbení, keď ste počuli spôsob ako vás niekto opísal, kto ste a čo robíte? Možno ste sa poriadne zapotili, keď ste mali na svojom poslednom projekte opísať. Ako vyzerajú vaše vizitky, čo životopis, vaša webová stánka alebo vaša profesná fotografia? Máte z toho nejaký stres? Všetky z tieto príklady a elementy sú časťou vášho profesionálneho úspechu. To ako efektívne sa vyznačujete má oveľa viac dočinenia s vašim úspechom, než si môžete myslieť.

Keď spoločnosti uvádzajú na trh nové produkty alebo biznisy spotrebiteľom, zameriavajú sa na značku, pretože vedia, že vnímanie verejnosti môže ich úspech vyzdvihnúť alebo zlomiť. Vo vašej kariére je nápomocné zvážiť samého seba ako produkt, ktorý musíte predať alebo predviesť klientom, zamestnávateľom, univerzitám a kolegom. Pokúste sa nahlas opísať vašu značku. Ako to znie? Ste nadšený alebo znudený? Čo chcete, aby si ľudia o vás mysleli, keď sa im dostanete do hlavy?

To, ako vás vnímajú ostatní, by, samozrejme, malo byť úmerné vášmu úspechu. Ale v skutočnosti to tak často nebýva. Príliš často vidíme ľudí, ktorí sú prehnane neznámi alebo bojujú s tým, aby zo seba dostali slovo, hoci sú vysoko uznávaní. A čo je ešte horšie, ak sa niekto javí ako úspešný a presviedča druhých, že je najlepší, hoci sa v skutočnosti len vystatuje. Vždy si rád myslím, že bezúhonnosť, úprimnosť, pevnosť a poskytovanie skutočných hodnôt je základom akejkoľvek úspešnej osoby.

Tu je niekoľko tipov na privolávanie väčšieho úspechu do vášho profesionálneho života:

1. Rozmýšľajte o veciach, ktoré chcete v sebe podporiť a začnite si zapisovať zoznam vecí, ktoré potrebujete prekonzultovať alebo priniesť do života pre iných, aby spoznali, prečo ste hodní ich pozornosti.

2. Začnite zhromažďovať širokú škálu položiek, ktoré ilustrujú vašu históriu, skúsenosti a doterajší úspech.

3. Vytvorte si značkové prehlásenie: Zahrňte doň odpovede na nasledujúce otázky: Kto som? Na čo som hrdý? V čom som dobrý? V čom som unikátny alebo iný?

4. Zozbierajte si potvrdenia a kvóty od dôležitých ľudí, obdivovateľov, fanúšikov alebo ideálnych spokojných klientov.

5. Zabudnite na životopis a vytvorte si na hárok papiera vašu biografiu vo forme paragrafov, ktorá hovorí váš príbeh pôsobivým spôsobom.

6. Vybudujte si profesionálny online profil, váš vlastný blog alebo webovú stránku, aby ste mohli využívať všetky tie skvelé výhody, elementy a deskriptívne informácie, o ktorých sa uvádza, že sa online nedajú nájsť ľahko.

7. Uistite sa, že máte na iných webových stránkach a vo významných časopisoch vo vašom odvetví pôsobivý charakter.

8. Všade kam idete, si so sebou berte dobre navrhnuté vizitky.

9. Dajte si námahu, aby ste zanechali trvalý dojem na väčšinu tých, s ktorými prichádzate do styku. Dokonca aj v tých, s ktorými sa osobne nestretávate. Venujte pozornosť vašej gramatike a tónu v e-mailoch a pri telefonických hovoroch. (Jeden z mojich najobľúbenejších tipov na veľmi dôležité telefonáty alebo telefonické pohovory: Keď hovoríte, pozrite sa do zrkadla a usmejte sa. Váš úsmev sa môže preniesť ako pozitívny dojem na osobu na druhom konci!)

10. Ako osoba sa uistite, že sa často usmievate, pozeráte sa iným ľuďom do očí a ponúknite sebaisté podanie ruky. Venujte pozornosť svojmu obliekaniu sa. Hovorte hlasno, sebaisto a s istotou. Kráčajte so vztýčenou hlavou, ramenami dozadu a s istou smelosťou.

A napokon, buďte niekým, na koho môžete byť sám a všetci, ktorí vás poznajú, hrdý. Buďte takou osobou, po ktorej spoločnosti iní túžia a predstavia vás svojim priateľom a získate väčšie kontakty. Taktiež rozprávajte a budujte si svoju platformu. Nasledujte tieto kroky a ja vám garantujem, že skutočne vo svojom živote začnete priťahovať viac úspechu!

Článok napísal Daniel Shaw

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.