Práca online a bezplatné Wifi počas cestovania

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA, CESTOVANIE

Vidieť ľudí, ktorí zízajú skôr do svojich laptopov, než na svoje šálky kávy, von z okna alebo len tak sa s niekým rozprávajú, sa stáva viac a viac bežnejšie, nech cestujete kdekoľvek po svete. Vlastne aj táto webová stránka je často aktualizovaná z rôznych reštaurácií, letísk, hotelov a kaviarní – v skutočnosti zvyčajne z akéhokoľvek miesta, kde môžem nájsť bezplatný wi-fi signál a dobrú šálku čaju.

Takže dnes som premýšľal nad tým, že by som vám mohol ponúknuť pár lekcií, ktoré som sa naučil, kým vediem malý online biznis a zabávam sa cestovaním po svete.

  • Nestrávte tam celý deň!!!! Cestujete preto, aby ste sa zabavili, zažili nové veci, miesta, aby ste sa niečo naučili a stretli nových ľudí. Vopred sa rozhodnite, koľko času venujete svojej práci a dodržte to. Je to tiež jedna z príčin, prečo nepoužívam mobilný USB internet, takže čas, kedy som na internete, je využitý produktívne a ponecháva mi slobodný “nepripojený” čas na to, aby som sa prepojil s reálnym svetom okolo mňa.
  • Keď si nájdete vhodné miesto, deň po dni, pokiaľ ostávate na rovnakom mieste, sa ho držte. Stratil som hodiny času hľadaním vhodného miesta na moju online prácu, keď som prechádzal na bicykli Chorvátsko, medzi konferenciami vo Veľkej Británii, počas pomoci v detskom domove v Keni alebo jednoducho pri dovolenke na gréckom ostrove. Nie všetky miesta ponúkajú rovnaký štandard, takže radšej si nájdite jedno, kde budete spokojne pracovať, namiesto toho, aby ste strácali čas hľadaním ideálneho miesta. Ničí to zámer.
  • Na zálohovanie všetkej vašej najdôležitejšej práce používajte Dropbox a sprístupnite svoje súbory z akéhokoľvek miesta na svete. Je to zadarmo. Laptopy sa kazia / kradnú / alebo sa dávajú na určitých výletoch usilujúcim sa študentom, ale vy už nikdy o vaše súbory nemusíte prísť.
  • Naučte sa mená najpriateľskejšieho personálu okolo vás a tiež si nájdite čas na konverzáciu s nimi. Pomáha to budovať si ľudské spojenie a možno aj dostanete zadarmo elektrinu. Zvážte dokonca zapojenie personálu do vašej práce, podeľte sa s nimi o to, čo robíte a vyvolajte u nich pocit, že sú súčasťou vášho života.
  • V reštaurácii, bare alebo v kaviarni sa uistite, že si pravidelne niečo kúpite (odporúčam jeden nápoj alebo nejaké jedlo za hodinu) a veľkoryso dajte obsluhujúcim tringelt, aby ste si zaistili, že vás nebudú brať ako parazita a škodcu.
  • Nerozkladajte si svoje veci a nezaberajte nimi príliš veľa miesta alebo ich nedávajte na ďalšie stoličky, kde by si mohli sadnúť ďalší zákazníci / cestujúci. Zabezpečí to tiež to, že vaše osobné veci nie sú príliš na očiach zlodejom.
  • Proti hlasnej hudbe v pozadí a „bláboseniu“ ľudí používajte slúchadlá. Odradí to ľudí aj od toho, aby vás prerušovali.
  • Svoje mobilné telefóny nechávajte na vibračnom zvonení a miesto okolo vás nechávajte tiché pre rozhovory iných ľudí.

Je toto úplný zoznam nápadov na prácu počas cestovania? Možno nie, ale pre mňa to fungovalo. Rád by som v komentároch pod článkom počul vaše nápady a skúsenosti s prácou na internete počas cestovania…

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.