Pracuj tvrdo a bude sa Ti dariť.

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

Pamätajte: „Čím tvrdšie pracujem, tým sa mi viac darí.“

Verím – hlboko – že nám bola daná slobodná vôľa a sila, aby sme robili rozhodnutia kvôli jedinej príčine: aby sa veci uskutočnili. Verím, že v skutočnosti dostávame od života to, čo životu dávame. Verím, že dobré veci sa stávajú tým, ktorí sú ochotní vynaložiť úsilie a cvičiť sa v disciplíne a obetujú potrebné osobné a profesionálne veci. Tiež som zistil, že tieto činy majú následky a čím viac dobrých vecí robím – hoci ťažkou prácou – tým viac úspechu zažívam. Život podporuje oddaných.

Nie všetkým nám bolo dané byť študentmi na A+, ale všetkým nám bolo dané pracovať tvrdšie, než ktokoľvek iný na tom, čo máme radi.

Žiaden z mojich klientov sa nestal ultra úspešným bez toho, aby pracoval tvrdšie ako všetci okolo neho. Kým iní doma pozerali televízor alebo spali, títo úspešní ľudia – ktorí si urobili vo svete značku a pridali k nej úžasnú hodnotu – vstávali zavčas rána, hodiny a hodiny pracovali ukazujúc životu, že sú zasvätení svojmu snu. Ja momentálne nepopieram dôležitosť rovnováhy medzi pracovným životom a časom tráveným so svojimi milovanými alebo so starostlivosťou o svoj vnútorný život. Budem prvý, kto sa postaví za tieto hodnoty. Čo však hovorím je, že za nadmerným úspechom vždy nájdete nadmerné úsilie – to je princíp, ktorí sa po tisíce rokov nezmenil.

Hlavný zodpovedný šéf vedúcej spoločnosti v USA, hovorí nasledujúci príbeh: „Mojim prvým šéfom bol manažér kancelárie a ja som tam bol na brigáde. Takmer rok ma pozoroval ako si robím čaj, fotokópie a ako píšem nudné emaily, keď spomenul, že jeho spoločnosť mi zaplatí bakalárske štúdium biznisu a taktiež mi dá mesačnú výplatu. Keď som sa ho opýtal, prečo tak dlho čakal, kým mi to povedal, odpovedal: „Chcel som vedieť, či za to stojíš.“

V Biblii nájdete toto: Čokoľvek človek zaseje, to bude žať.

Tak zasaďte svoje semená. Buďte efektívne skvelí v tom, čo robíte. Na svojich rukávoch noste svoju vášeň a svoje srdce držte na dlani. A pracujte tvrdo. Skutočne tvrdo.

Tvrdá práca otvára dvere a ukazuje svetu, že ste skutočne zriedkaví – a špeciálni – ľudia, ktorí využívajú plnosť svojich talentov, aby vydali zo seba to najlepšie.

Komentáre

2 komentáre v "Pracuj tvrdo a bude sa Ti dariť."

 1. Tequicka  

  avatar

  Úspech a odlišnosť, tvrdá práca (neznamená práca podradná) práca ktorá človeka rozvíja, ale aj napĺňa jeho účet je cieľom mnohých z nás. Avšak je ešte veľmi veľa ľudí ktorí sami nevedia čo ich baví aký spôsob obživy by milovali. Boli by zapálení s vášňou pre každý detail. Vedieť čo chcem je prvá podmienka pre pokračovanie.

  Áno je pohodlné ľahnúť si pre telku a nič nerobiť, iba sledovať tie isté témy filmov dookola. Čo to ľudom dá?

  Väčšinou nič, ale poznám aj ľudí ktorým to vyhovuje a následne ich potomkom. Takému človeku môžete ponúknuť poistenie, úver, aj ovčie rúno všetko podpíše aj drahý úver. Taký človek je ideálna korisť na akýkoľvek biznis bez „rozumu“.

  Áno aj ja mám dni, kedy nemám na nič náladu, a preležím pár hodín. Ale na druhej strane vždy si uvedomím, že ležaním toho moc nezískam.

  Nerobíme to, čo milujeme, pretože sa bojíme opustiť , stereotyp, ktorý nenávidíme.

  *Veľké osobnosti vždy narážali na odpor priemerných ľudí. Priemerná osobnosť nie je schopná rozumieť človeku ktorý odmietol slepo sa držať konvenčných zvyklostí a namiesto toho sa rozhodol vyjadrovať svoj názor odvážne a úprimne. (Albert Einstein)

 2. paly.o  

  avatar

  Pekny komentar 😉

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.