- Mladý a úspešný – sebadôvera, vzťahy, financie, kariéra, vodcovstvo, zdravie a fitness - http://www.mlady-uspesny.sk -

Pracuj tvrdo a bude sa Ti dariť.

Pamätajte: „Čím tvrdšie pracujem, tým sa mi viac darí.“

Verím – hlboko – že nám bola daná slobodná vôľa a sila, aby sme robili rozhodnutia kvôli jedinej príčine: aby sa veci uskutočnili. Verím, že v skutočnosti dostávame od života to, čo životu dávame. Verím, že dobré veci sa stávajú tým, ktorí sú ochotní vynaložiť úsilie a cvičiť sa v disciplíne a obetujú potrebné osobné a profesionálne veci. Tiež som zistil, že tieto činy majú následky a čím viac dobrých vecí robím – hoci ťažkou prácou – tým viac úspechu zažívam. Život podporuje oddaných.

Nie všetkým nám bolo dané byť študentmi na A+, ale všetkým nám bolo dané pracovať tvrdšie, než ktokoľvek iný na tom, čo máme radi.

Žiaden z mojich klientov sa nestal ultra úspešným bez toho, aby pracoval tvrdšie ako všetci okolo neho. Kým iní doma pozerali televízor alebo spali, títo úspešní ľudia – ktorí si urobili vo svete značku a pridali k nej úžasnú hodnotu – vstávali zavčas rána, hodiny a hodiny pracovali ukazujúc životu, že sú zasvätení svojmu snu. Ja momentálne nepopieram dôležitosť rovnováhy medzi pracovným životom a časom tráveným so svojimi milovanými alebo so starostlivosťou o svoj vnútorný život. Budem prvý, kto sa postaví za tieto hodnoty. Čo však hovorím je, že za nadmerným úspechom vždy nájdete nadmerné úsilie – to je princíp, ktorí sa po tisíce rokov nezmenil.

Hlavný zodpovedný šéf vedúcej spoločnosti v USA, hovorí nasledujúci príbeh: „Mojim prvým šéfom bol manažér kancelárie a ja som tam bol na brigáde. Takmer rok ma pozoroval ako si robím čaj, fotokópie a ako píšem nudné emaily, keď spomenul, že jeho spoločnosť mi zaplatí bakalárske štúdium biznisu a taktiež mi dá mesačnú výplatu. Keď som sa ho opýtal, prečo tak dlho čakal, kým mi to povedal, odpovedal: „Chcel som vedieť, či za to stojíš.“

V Biblii nájdete toto: Čokoľvek človek zaseje, to bude žať.

Tak zasaďte svoje semená. Buďte efektívne skvelí v tom, čo robíte. Na svojich rukávoch noste svoju vášeň a svoje srdce držte na dlani. A pracujte tvrdo. Skutočne tvrdo.

Tvrdá práca otvára dvere a ukazuje svetu, že ste skutočne zriedkaví – a špeciálni – ľudia, ktorí využívajú plnosť svojich talentov, aby vydali zo seba to najlepšie.