Príbeh pracovného pohovoru

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

Celé mesiace ste hľadali prácu a práve ste sa dostali na pohovor ku skvelej spoločnosti, ktorá robí niečo, čo milujete robiť.

V deň pohovoru si oblečiete vaše najlepšie biznisové oblečenie a vyjdete zo dverí. Vyzeráte ako skutočný profesionál.
Cestou na interview počúvate hudbu, ktorú máte radi, aby ste sa upokojili alebo aby ste sa povzbudili – čokoľvek, čo vám navodí najlepší pocit.

Vojdete do budovy spoločnosti a cítite sa istý, pokojný a vyrovnaný.

Vyjdete k recepčnej a jasne vyslovíte svoje meno. Dáte recepčnej vedieť, že ste tu kvôli interview s pani Vedúcou.

Keď sedíte v hale, neustále si hovoríte, že túto prácu môžete získať a skôr, než si uvedomíte, že pani Vedúca vchádza do haly, už volá vaše meno.
Vy a pani „Ja som šéf“ kráčate chodbou do rohovej kancelárie a vy sedíte pripravený začať skvelý pohovor.

Interview ide výborne, máte dobrý profesionálny a osobný RAPPORT s pani Vedúcou a pani Vedúca vám môže povedať, že ste si o spoločnosti urobili prieskum.
Zdá sa, že všetko ide dobre a Vy ste jasne vyjadrili svoju túžbu získať túto prácu a pani Vedúca verí, že ste na danú pozíciu dobrým uchádzačom. Pani Vedúca zakončí pohovor tým, že povie, že sa v priebehu niekoľkých dní dozviete, kto miesto získal.
Pani Vedúca sa vracia do rohovej kancelárie s dobrým pocitom z uchádzačov, s ktorými mala pohovor, ale uvedomuje si, že má v rukách veľmi ťažké rozhodnutie.
Pani Vedúca si znova pozrie poznámky z pohovorov a označí si troch najlepších kandidátov na pozíciu. Ste jedným z nich.

Pani Vedúca si znova pozrie resumé troch najlepších a všetky sú rovnako dobré. Pozrie si pracovné skúsenosti najlepších uchádzačov a všetci majú rovnakú kvalifikáciu. Prejde si znova každý pohovor s troma najlepšími kandidátmi a všetky boli rovnako dobré.

Vystresovaná pani „Ja zamestnávam“ sa rozhodne odísť z kancelárie domov skôr, aby o všetkom rozmýšľala vonku v peknom počasí. Vráti sa domov zo svojho behu a stále sa nerozhodla. Všetci uchádzači sú dobrí.

Tesne pred spaním sa pani Vedúca rozhodne pozrieť si Google, aby si zistila niečo o troch najlepších uchádzačoch.

Zadá meno prvého uchádzača a nič nenájde.

Zadá meno druhého kandidáta a nič nenájde.

Zadá vaše meno a nájde CV online, prečíta si vašu stránku na facebooku, niekoľko komentárov, ktoré ste zanechali pod niektorými článkami a slová v blogu, ktoré niekedy napíšete. Nájde, že sa na niekoľkých webových stránkach o Vás pozitívne vyjadrili za niekoľko výborných vecí, ktoré ste urobili.
Prečíta si niektoré vaše články na blogu a naozaj sa jej páči vaša tvorivosť a vaše nápady.
Pani Vedúca zavrie svoj laptop, ide do postele a pokojne spí.

Na ďalší deň máte telefonát a pani Vedúca vám hovorí, že ste zamestnaný. „Naozaj sa mi páčilo, čo som si o Vás prečítala online. Kedy môžete u nás začať?
Poviete – dnes.

Kedy začnete robiť niečo, čo o Vás ľudia môžu zistiť online?
Čo tak dnes?

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.