Premáhajme zlo dobrom

Napísal  
Zaradené pod VZŤAHY, MEDZIĽUDSKÉ

Premahajme zlo dobrom_postNie, nie som idealista. To, o čom sa chcem s vami podeliť je postoj. Postoj a zmýšľanie. A potom aj konanie. Veď bez toho by to bola len jedna veľká ilúzia. O čom to teda bude? Zaiste každý z nás zažil zlo. V rôznych formách, na rozličných miestach a v rozličných podobách. Aký ste mali z toho pocit? Zvláštny? Neidentifikovateľný? Bolo vám to jedno? Keď si pustíte rádio, televíziu, otvoríte si internet, pozriete na titulky najobrátkovejších a najziskovejších novín – čo vidíte? Aké filmy ľudia najviac obľubujú? Aké slová sa na internete najviac vyhľadávajú? Po čom ľudia najviac túžia?

Odpoveď je jednoduchá – po pokoji, šťastí, láske a hojnosti. Vo všetkých smeroch. Aby neboli problémy, aby sme neboli chorí, nešťastní, aby sa nám vždy iba darilo. Ale čo konkrétne TY ideš v tejto veci urobiť – milý čitateľ Mladý a Úspešný?

Nie, nemusíte sa stať moralistami z večera do rána, ani nemusíte karhať a napomínať každého „neumravneného človeka“. Stačí len, keď si všetci uvedomíme, že sme nositeľmi úplne iných hodnôt v našich životoch. Nie „oko za oko“, ale pokoj, láska a dobro je tou správnou cestou. Neveríš? Tak mi prosím odpovedz na túto otázku – na čo najviac ľudia na svete zomierajú?  Nehľadaj dlho odpoveď. Ľudia najviac zomierajú na nedostatok lásky. Jedine ty môžeš dáť lásku, alebo ju tiež vziať. Takže čo urobíš?

httpv://www.youtube.com/watch?v=oP59tQf_njc&feature=fvst

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.