Gillette Fusion ProGlide


Holiaci strojček, gél na holenie, balzam po holení 3 v 1

.

Azda každý mladý a úspešný muž stál pred dilemou, aký „mužský look“ je najvyhovujúcejší? Hladko oholená tvár, alebo niekoľkodňové strnisko (udržiavané)? Dnes nebudeme polemizovať, ktorá kategória mužov ženy priťahuje najviac. Redakcia Mladý a úspešný totiž dostala na testovanie novinku od dobre známej firmy, ktorej výrobky mnohí páni dôverne poznajú – Gillette Fusion ProGlide holiaci strojček, Gillette Fusion ProGlide gél na holenie a Gillette Fusion Proglide balzam po holení 3 v 1.

Čo môžeme očakávať od tejto novinky?

Holiaci strojček Gillette Fusion ProGlide

Najnovší výtvor z dielne Gillette sme mali v redakcii Mladý a Úspešný možnosť testovať 4 týždne. Musíme s úctou konštatovať, že špecialisti v Inovačnom centre Gillette v britskom Readingu odviedli skvelú prácu. Hoci vychádzali z osvedčeného modelu Gillette Fusion, holiaci strojček ProGlide je úplne iný „level“. Obsahuje 7 inovatívnych prvkov, vrátane najtenších čepieľok od Gillette, ktoré zabezpečujú ľahký sklz. Musíme podotknúť – strojček sme testovali tak, že sme ťahali čepielky rôznymi smermi po tvári. Dokonca ani holenie „proti srsti“ nevyvolali žiadne poranenia, alebo podráždenia. Keď si lámete hlavu nad tým, ako je to možné, prezradíme vám malé tajomstvo – čepieľky (okrem toho že sú nesmierne tenké a ostré) sú pokryté antifrikčnou vrstvou, ktorá znižuje odpor a umožňuje hladký sklz holiaceho strojčeka po pokožke. Osobitný stabilizátor udržiava všetky čepieľky v centrálnej časti holiacej hlavice a pomáha zachovať ich optimálny rozstup, čím sa vyvíjaný tlak rozkladá rovnomerne po celej hlavici tak, aby sa ostrie čepieľok mohlo dokonale prispôsobiť krivkám tváre. Môžeme teda potvrdiť – čepieľky Gillette Fusion ProGlidenajostrejšie a najtenšie na trhu. Ďalšou inováciou testovaného holiaceho strojčeka je pásik z pružných mikrolamiel Comfort Guard, stručne povedané –  nadvihuje chlpy, odstraňuje prebytočnú penu, vyrovnáva a napína pokožku. Výsledkom je dokonalý kontakt čepieľok s pokožkou a hladká, oholená tvár. Gillette sa pohrala aj s lubrikačným pásikom Lubrastrip – je širší a napustený minerálnym olejom a polymérmi – skutočne sa hladko oholíte a ani opakované ťahy žiletiek vám nespôsobia žiadne problémy. V redakcii sme sa spočiatku trochu s dešpektom pozerali na batériovú verziu holiaceho strojčeka – no po mesačnom používaní môžeme čestne prehlásiť, že jemné mikroimpulzy viditeľne pomáhajú maximalizovať výsledné, hladké oholenie. Strojček má  pekne tvarovanú ergonomická rukoväť – na nás zapôsobila svojou vyváženosťou a pohodlnou manipuláciou počas holenia.

VÝHODY:

– ostré a tenké žiletky – precízne holenie

– komfortná a vyvážená rukovať (protišmyková)

– stredový stabilizátor – zachováva rovnomerný odstup žiletiek

– mikrolamely napínajú pokožku a zvyšujú hladkosť holenia

– lubrikačný pásik ošetruje oholenú časť tváre

– mikroimpulzy zvyšujú efektivitu holenia

NEVÝHODY:

– široká hlavica

– cena

Hodnotíme počtom hviezdičiek ako pri crash testoch automobilov od 1 do 5, kde 5 značí najlepšie hodnotenie.

Naše hodnotenie:

 

Na krátkom videu je možné vidieť ako systém mikrohrebienka funguje

httpv://www.youtube.com/watch?v=k0a_jZuWEGk&feature=player_embedded

Gél na holenie Gillette Fusion ProGlide

Zo série Gillette Fusion ProGlide gélov na holenie sme testovali verziu s hydratačným účinkom. Pri holení je pena, či gél na holenie značne kľúčovým prvkom, pretože pripravuje pokožku a naše „strnisko“ na holenie. Na trhu je nepreberné množstvo značiek a typov týchto kozmetických prípravkov a my v redakcii Mladý a Úspešný sme boli zvedaví, ako sa táto novinka z rady Fusion ProGlide zhostí svojej úlohy. Gél sme aplikovali v množstve menšieho vlašského orecha do dlane a vlhkou štetkou na holenie sme vytvorili penu, ktorú sme následne naniesli na navlhčenú tvár. Hydratačné zloženie gélu Fusion Proglide Hydrating  je poznať už od počiatku. Vytvára primerane pevnú, no pritom vláčnu konzistenciu, ktorá spolu s obsahovými látkami gélu excelentne pripraví pokožku aj chlp na holenie. Medzi skutočne silné stránky tohto prípravku patrí vysoká hydratácia pokožky, ľahký sklz počas holenia a príjemná, moderná, mužská vôňa. Pokožka po oholení je akoby napustená výživnými látkami a nevysušuje sa.

Naše hodnotenie:

Balzam po holení Gillette Series Instant Hydratation Moisturiser SPF 15  3 v 1

Pod týmto krkolmným názvom nehľadajte nič iné, iba hydratačný gel po holení. No nie hocijaký. Vzorku tohto gelu po holení 3 v 1 sme testovali v arktických mrazoch, ktoré sme mali možnosť zažiť takmer na celom Slovensku počas tejto zimy. Skúsenosti s kozmetickými prípravkami po holení od Gillette sme mali bohaté, niektoré vysušovali po holení pleť a preto sme  s napätím očakávali výsledok testu. Čo v tejto subtílne vyzerajúcej vecičke môže každý správny muž očakávať? Už z názvu možno dedukovať, že parametrov a úžitkových vlastností je tam schovaných dosť:

– hydratácia pokožky, ktorá to po holení potrebuje

– výživa – obsahuje vitamín B3, vitamín E a provitamín B5

– ochrana pokožky proti UVA a UVB lúčom vďaka filtru SPF 15

Balzam sme aplikovali ihneď po holeni v malom množstve na celú tvár. Má nemastné zloženie, rýchlo sa vstrebáva a nedráždi pokožku. Pokožka bola počas celého dňa príjemne hydratovaná. Môžeme potvrdiť, že aj v spomínaných arktických mrazoch sa pokožka nevysušovala a príjemný pocit po ošetrení pokožky pretrvávaval počas celého dňa.

VÝHODY:

– rýchla a jednoduchá aplikácia pomocou pumpičky

– rovnomerné dávkovanie

– nemastné zloženie

– rýchle vstrebávanie do pokožky

– 100% hydratácia, výživa a ochrana pokožky (aj v extrémnych mrazoch)

– príjemná a moderná mužská vôňa

Naše hodnotenie:

 Spoločnosť Gillette si vybrala pre svoj nový holiaci strojček Gillette Fusion ProGlide slovenského ambasádora – je ním známy futbalový útočník Filip Šebo (momentálne ŠK Slovan Bratislava).

 

Vytlačiť Vytlačiť pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk FavoriteLoadingPridaj článok do obľúbených

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.