Príprava na osobné ročné zhodnotenie

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

osobna uzavierkaOdkedy som sa vrátil z nedávneho výletu do Anglicka a Škótska, bol som trocha zavalený prácou. Ale dnes môžem konečne povedať, že moja emailová schránka a schránka noviniek je znova na nule. Určite sa budem snažiť robiť všetko preto, aby to tak do 1. januára 2010 ostalo, keďže mi to uľahčuje sústrediť sa na moju osobnú každoročnú uzávierku. Nemám žiadne urgentné úlohy, ktoré musím urobiť.

Práve som poslal osobné správy za posledný mesiac mojej rodine a priateľom cez facebook ako to robím každý mesiac. Takže všetko, čo tam ostalo, je verejná verzia mojej „každoročnej osobnej uzávierky“, ktorú robím okolo Nového roka. Táto verejná ročná uzávierka zvyčajne zahŕňa lekcie, ktoré som sa naučil prostredníctvom podnikania, cestovania a o živote vo všeobecnosti.

Tiež som splatil všetky moje nezaplatené účty a každoročné poplatky a zapísal som si ich do osobnej bilancie tak, aby som mohol mať ku koncu tohto roka veľmi presný prehľad.

Na konci každého roka strávim dva celé dni premýšľaním nad rokom, ktorý je takmer na konci a plánujem svoje projekty na nasledujúci rok. Uisťovanie sa, aby sa tieto dva dni uskutočnili a pozorné premýšľanie nad tým, čo chcem v nasledujúcom roku vykonať je pravdepodobne najdôležitejšie rozhodnutie, ktoré som urobil v oblasti plánovania a určovania si cieľov.

Toto je môj spôsob ako sa uisťujem, že vo svojom živote neustále špirálovito rastiem, testujem, hodnotím výsledky a mením svoj prístup, dokiaľ neuspejem. Ak chcete v roku 2010 urobiť nejaké veľké vylepšenie, potom si tento rok urobte „ročnú osobnú uzávierku“ ako váš najväčší osobný vianočný darček darovaný sebe samému.

Niekoľko ľudí sa pýtalo ako funguje proces uzávierky, takže v tomto čase napíšem na www. mlady-uspesny.sk niekoľko článkov o ročnej osobnej uzávierke, ale skôr ako to urobím, a pre všetkých našich čitateľov a klientov, ktorí budú „ročnú osobnú uzávierku“ tento rok robiť, je potrebná istá príprava:

  • Úplne si naplánujte Vianoce a Nový rok. Vedzte, kde budete, s kým, majte kúpené alebo objednané všetky darčeky a zistite, koľko času budete mať. Vianoce sú časom pokoja – ak ich takými plánujete mať. Zapamätajte si, „ti, ktorí urobia chybu pri plánovaní, plánujú pochybiť.“
  • Sľúbte si, že do konca tohto mesiace bude vaša emailová schránka a neemailové schránky prázdne.
  • Uistite sa, že máte zaplatené všetky účty. Takto je oveľa ľahšie zistiť ako stojíte na konci tohto roka a na začiatku nového roka s financiami.
  • Uistite sa, že váš zoznam „merania“ je aktuálny. Ako mnohí z vás vedia, ja sa pokúšam v mojom živote merať všetko, čo môžem. „Čo je ťažké odmerať, je ťažké zdokonaliť.“ Ja si vediem denný a mesačný zoznam merania toho ako trávim svoj čas, moje príjmy a výdaje, moje cvičebné návyky, moje stravovacie návyky, starostlivosť o zdravie, sny, dosiahnuté ciele, návštevy a prihlásenia na túto webovú stránku, kontakty, nových klientov, dokonca aj to, koľkokrát som sa pohádal.
  • Doplňte si všetky svoje zoznamy, aby ste mohli uzávierku skompletizovať.
  • Začnite rozmýšľať nad svojimi cieľmi a ako ste blízko k tomu, aby ste ich dosiahli. Možno sa rozhodnete niektoré ciele odstrániť alebo možno pridať nejaké nové. Zapíšte si ich, aby ste na konci roka boli pripravení na ne reflektovať.

Ste pripravení na vašu ročnú osobnú uzávierku? Ako ste na ňu pripravení? Oplatí sa vám urobiť si túto uzávierku? Dajte nám vedieť v komentároch…

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.