Ako sa rozhodnúť, kde žiť

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

kde-byvatPred piatimi rokmi som sa rozhodol presťahovať sa z východného Slovenska na západné. Príčiny pre toto rozhodnutie som zhrnul v predchádzajúcom článku na Mladý-Úspešný.sk.

Niekoľkí čitatelia ma prosili, aby som napísal viac o vplyve miesta žitia na Slovensku, preto som zhromaždil niekoľko rád, na ktoré som nedávno prišiel a nad ktorými môžete uvažovať, ak rozmýšľate nad sťahovaním.

Žite pri vode.
Podľa reserše, ktorá vyšla v Americkom žurnále preventívnej medicíny, ľudia, ktorí žijú blízko vody, sú šťastenejší než tí, ktorí pri vode nežijú. A niekoľkí výskumníci si myslia, že je to tým ako pri ľudskom vývoji ľudia nasledovali pobrežia a žili vodný život. Podľa toho môžete pravdepodobne dvakrát viac trpieť depresiami, ak žijete v meste ako je Prievidza, než v Trenčíne…

Žite tam, kde majú ľudia toľko peňazí ako vy.
Samozrejme, v otázke východ versus západ je drvivo zrejmé, že ľudia majú oveľa viac peňazí na západnom Slovensku. Je pravda, že za peniaze sa nedá kúpiť šťastie. Ale to je pravda len vtedy, ak nežijete v chudobe. Nezamestnanosť na východnom Slovensku je horšia, čo pravdepodobne spôsobuje množstvo problémov. Ale nesťahujte sa niekde, kde všetci majú veľa peňazí, pretože finančná istota je relatívna. Potrebujete mať trocha viac financií ako Vaši priatelia, preto aby ste sa cítili finančne zabezpečený?

Presťahujte sa tam, kde sú Vaši priatelia.
Podľa Nicholasa Christakisa, lekára a sociológa z Harvardu platí, že ak sa presťahujete do vzdialenosti 1 km od svojho dobrého priateľa, obaja sa očividne stanete šťastnejšími.

Ak chcete založiť spoločnosť, presťahujte sa do nie veľmi drahého mesta.
70 % čitateľov mladý-úspešný chce založiť spoločnosť. Môžete si myslieť, že musíte byť v Bratislave, ale v skutočnosti, väčšina začiatkov potrebuje  udržať svoje náklady nižšie než mať kanceláriu v drahom vežiaku v centre Bratislavy, takže by ste sa mali presťahovať do mesta s nižšími nákladmi na živobytie.

Možno by ste mali ostať tam, kde ste.

Ak sa jeden z manželov sťahuje za druhým, všeobecne to skončí zarábaním menej v ich kariére. Preto manželia môžu byť proti sťahovaniu. Sťahovanie domova je výdavok, má istú hladinu risku ako väčšina investícií a možno je to zlý nápad. Vážne sa nad tým zamyslite.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.