Tvoje rozhodnutia zmenia Slovensko

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

Možno ste (rovnako ako ja) vystresovaní z odkazov na niektorých politických bilbordoch, ktoré sa v posledných týždňoch ukazujú po celej krajine.

Ale neobávajte sa. Vaše voľby zmenia Slovensko viac, než tak kedykoľvek urobí SDL.

Na Slovensku a v mnohých iných krajinách na svete, budú študenti končiť svoje vzdelanie a pohnú sa ďalej. Či je to stredná, či vysoká škola, pre mnohých je to životný zvrat.

Tak veľa lží vopred! Tak veľa možností! A niekedy, tak veľa pochybností.

Niektorí z našich verných čitateľov Mlady-Uspesny budú tento rok promovať. Všetkým vám blahoželám! Zotrvali ste oveľa dlhšie v tradičnom vzdelaní, než ja.

A blahoželám všetkým ďalším, ktorí sú pripravení povedať zbohom známej štruktúre a vstúpiť do neznámeho sveta.

Promovaní sa dosť napočúvajú nežiadaných rád od ľudí, ktorí si myslia, že vedia viac. Mnohé z nich sú banálne (je v poriadku, ak urobíš chyby – ale oh, nie takéto chyby) a príliš opatrné (zariskuj, ale uisti sa, že máš stabilnú prácu, ožeň sa a maj deti skôr, než o tom začneš premýšľať).

Moja rada je celkom základná: Každý ďalší na Slovensku s vami ráta. Potrebujeme vás. Nemôžem sa dočkať, ako vaše voľby zmenia túto krajinu.

Všetci robíme chyby, niekedy veľké. Takže aj vy môžete robiť svoje chyby, ktoré sú na niečo dobré.

Niekedy riskantná voľba robí veci takým spôsobom, ktorým sa vždy robili. Možno dokonca „väčšinou“.

Chystáte sa toto leto na prechod do niečoho nového? Blahoželám a prajem všetko najlepšie do budúcnosti. Ďalší krok je vždy dôležitejší, než predchádzajúci.

Poznáte absolventov školy? Povedzte, že ste na nich hrdí. A potom im nechajte priestor na vyriešenie problému, ktorí ste vy neboli schopní vyriešiť.

Pre všetkých – ako dnes vaše rozhodnutia zmenia svet?

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.