Rozlúčka so slobodou

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA, VZŤAHY

Milý čitatelia, prinášame vám veľmi zaujímavý článok od spoločnosti Rozlúčka so slobodou. Možno aj pre niektorých z vás je táto téma aktuálna a môžete sa tak inšpirovať.

Rozlúčiť sa so slobodou je tradícia zaužívaná už niekoľko storočí. Prečo to tak je? Prečo si už naši predkovia, dajme tomu v 13.storočí, vyhradili špeciálny deň práve pre túto príležitosť? Predtým mali tieto oslavy asi trochu formálnejší charakter. Dnes naopak, vymýšľame najneuveriteľnejšie nápady, ktoré si chceme pamätať celý svoj
budúci „neslobodný“ život.

Ako u nás taká rozlúčka so slobodou vyzerá? Slečna Daniela Horváthova z www.rozluckasoslobodou.sk mi spravila celkom ucelenú predstavu. Táto firma sa úzko špecializuje na rozlúčky so slobodou pre pánov, takže myslím, že môžu byť v tejto oblasti celkom dôveryhodným zdrojom informácií. Teraz mi je celkom ľúto, že som o tejto nevedel asi tak pred 2 rokmi, keď sa ženil môj najlepší kamarát…
Na Slovensku sa lúči so slobodou spravidla 1 až 2 dni. Priemerná skupina je okolo 10 ľudí vo veku 28 až 35 rokov. Dokonca sa vraj objavia aj staršie skupiny, ktoré sa práve naopak rozhodli osláviť návrat ku slobode po rozvode rovnakou cestou.

Kto organizuje rozlúčku

Za organizáciu je zodpovedný najlepší priateľ budúceho ženícha. Takže vedzte, že keď sa váš najlepší kamoš rozhodne vstúpiť do stavu manželského, je to vaša povinnosť zorganizovať mu rozlúčku, s ktorou bude spokojný on a rovnako aj

Program súčasnej rozlúčky

Populárnejšie sú večerné aktivity – ako prenájom limuzíny, návšteva strip barov alebo chutná večera vo forme steakov so sladkým dezertom v podobe striptízu pre budúceho ženícha. Novinkou je zápas v bahne, ktorého sa zúčastní priamo oslávenec, vraj je to veľká zábava nielen pre neho, ale hlavne pre jeho skupinu.
V dennom programe prevládajú kolektívne športy ako paintball a rafting, no zaujímavé Slovákov aj aktivity, v ktorých môžu prejaviť členovia svoj súťaživý charakter, ako napríklad strelnica alebo motokáry.

Čo sa stalo na rozlúčke, ostane na rozlúčke

Pri rozlúčkach by sa mal asi každý zúčastnený člen držať heslom, čo sa stalo na rozlúčke, ostane na rozlúčke. Vraj na Slovensku ešte svadba kvôli rozlúčke zrušená nebola, no podľa Daniely pár prípadov zo zahraničia pozná. Ide väčšinou o prípady, keď sa budúca nevesta dozvie príbehy, alebo uvidí fotky, ktoré ukazujú jej nastávajúceho v nie práve najlepšej situácii. Preto je dôležité, aby sa naplánovala taká rozlúčka, ktorá by nemala nijako ohroziť budúcu svadbu, a keď sa už aj podarí nejaký prehrešok, rozhodne nie je vhodné dôkazy posúvať tretej strane a tobôž nie budúcej

Kedy zorganizovať rozlúčku so slobodou

Najlepšie je niekoľko dní, ba priam týždňov pred svadbou. Dôvod je úplne jednoduchý. Po tradičnej rozlúčke je potrebná citlivá a nenáročná regenerácia. Nikto predsa nechce, aby ženích stál pred oltárom s kruhmi pod očami, so strapatými vlasmi a páchnuci ako fľaša slivovice.

Prečo organizujeme rozlúčky so slobodou

Na internete som čítal veľa vyjadrení typu: „..mi rozlúčku nepotrebujeme, my sa nejdeme s ničím lúčiť“ … „je to hlúpy americký vynález“ …. alebo: „my sa budeme lúčiť spolu, máme predsa spoločných kamarátov“. Väčšina týchto príspevkov bola písaná ženami. Muži sa veľmi k tejto téme vyjadrovať nechceli.

Je to naozaj tak? Chceli by sme spoločné rozlúčky?

Podľa Daniely je 99% skupín čisto mužského zoskupenia. A tie, čo boli zmiešané, boli aj tak len narodeninové oslavy. Takže zmiešaná skupina asi nie je ten najpopulárnejší výber. To však stále nerieši otázku, prečo chceme rozlúčky so slobodou. Ruku na srdce, je to kvôli ženíchovi alebo kvôli nám – jeho najvernejším kamarátom? Pravdu povediac si myslím, že to organizujeme sami pre seba. Chceme sa s ním rozlúčiť, lebo vieme, že čoskoro prídu časy, keď už na nás nebude mať toľko času ako kedysi. Čoskoro stratí zmysel pre rozhodovanie a pod vplyvom svojej polovičky začne jesť šaláty namiesto steakov, pôjde na balet futbalu a iné hrôzostrašné scenáre. Zrazu už nebude náš a preto by mal tento posledný večer patriť len a výlučne nám, jeho verným kamarátom.

Laco S.

Komentáre

Jeden Komentár v "Rozlúčka so slobodou"

  1. worldboss  

    avatar

    Dobrý článok, ďakujem za inšpiráciu

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.