4 kroky ako vylepšiť svoj výzor

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

Z času na čas by sme nášmu výzoru mali venovať určitú pozornosť. My muži sme v tomto veľmi nedôslední a leniví a nedokážeme si neustále udržiavať upravený vzhľad. No z času na čas je skutočne potrebné niečo pre to urobiť. Navyše, niektoré príležitosti si to priam vyžadujú – napríklad schôdzka so ženou, dôležitý pohovor v zamestnaní alebo nejaké významné obchodné stretnutie. A potom sú tu aj tie dni, kedy sa cítime neupravene a mimo formy a želáme si, aby sme s tým niečo mohli urobiť.

Ak toto najbližšie pocítite a budete chcieť so svojim výzorom niečo urobiť, potom nasledujte tieto 4 veľmi jednoduché kroky – a nebude Vám to trvať ani 60 minút.

Krok 1 – 30 minút cvičte

Proces vylepšenia Vášho výzoru začína 30-minútovým cvičením. Choďte si zabehať alebo zacvičiť do posilňovne – alebo ak nemáte dostatok času, pokojne cvičte aj doma. A ak si myslíte, že 30-minútový tréning nemôže stačiť, uisťujem Vás, že stačí. Pol hodiny je presne ten čas, kedy sa Vaša krv rozprúdi a okysličí, vďaka čomu sa Vaše telo zbaví akýchkoľvek negatívnych myšlienok. Podstata je v účinkoch dlhodobého, ale aj krátkodobého cvičenia. Po určitom čase, vďaka pravidelnému 30-minútovému cvičeniu pocítite pozitívne výsledky na Vašom celkovom zdraví, kondícii a výzore. Okamžité uspokojenie však pocítite vo forme zvýšenej sebaúcty. Vaša myseľ bude jasnejšia a budete pripravený na príjemnú sprchu… a aj na nasledujúci krok.

Krok 2 – Odstráňte nadbytočné ochlpenie

S obnovenou mysľou a duchom, pozornosť prechádza na telo… a ochlpenie. V zlepšovaní svojho vzhľadu svoju pozornosť zamerajte na odstránenie nadbytočného ochlpenia. Hoci každý z nás má iné črty tváre, jednu vec máme predsa len spoločnú – všetci sa musíme holiť. Či už sa holíte na hladko, alebo si svoju bradu holiacim strojčekom nejako upravujete, neostaňte iba pri tom. Venujte svoju pozornosť aj obočiu, nosu, bokombradám a vlasom. Všetko nadbytočné ochlpenie v týchto oblastiach odstráňte. Použite pinzetu, nožničky alebo žiletku. Váš výzor to zlepší o 1.000.000%.

Krok 3 – Vyžehlite si oblečenie

V tomto bode už veci začínajú nadobúdať istú formu: Už ste spokojný so svojou fyzickou stránkou a ste čistý a upravený – potrebujete si však vybrať správne oblečenie. Odhliadnuc však od Vašej voľby, aby Ste skutočne svoj vzhľad vylepšili, mali by ste mať každý kúsok oblečenia starostlivo vyžehlený. Väčšinu mužov tento časovo náročný a komplexný proces odradí, a preto ho väčšina z nás aj jednoducho vynechá. To sa však musí zmeniť. Dôkladne vyžehlené oblečenie Vám nielen vylepší Váš celkový výzor, no pozdvihne to aj Vašu sebadôveru a hrdosť.

Krok 4 – Oblečte si bielu košeľu

Ak si budete vyberať, čo si oblečiete – či už to bude niečo neformálne, spoločenské alebo pracovné – existuje jedna univerzálna voľba, ktorá Vám zaručene Váš výzor vylepší: Oblečte si bielu košeľu. Áno, veľmi jednoduché – no čistá biela košeľa je klasika. Nezáleží na príležitosti; dobre ušitá a dôkladne vyžehlená biela košeľa bude pôsobiť dojmom nadčasovej elegancie u akéhokoľvek muža. Je to Vaše eso v rukáve, šarm a dôstojnosť zároveň. A hneď ako si ju oblečiete, uvidíte, ako Vám biela košeľa mimoriadne pristane. Vylepšenie Vášho vzhľadu je proces – no jeho posledný krok je – a ním aj navždy ostane – obliecť si bielu košeľu.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.