Vážte si seba samého

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

vazte_si-7994601Koľkokrát ste boli v niečom za posledný mesiac úspešný? Ste schopný spomenúť si na všetky svoje úspechy presne tak, ako aj na všetky svoje chybné kroky?

Veľa ľudí podceňuje menšie veci, ktoré sa im denne podarí dosiahnuť.

A predsa, vždy si dokážu detailne spomenúť na každý svoj omyl, či chybný krok. Prečo je to tak? Ľudský mozog si skôr zapamätá tie udalosti, ktoré sú spevádzané silným prežívaním nejakej emócie.

Možno si veľmi dobre pamätáte ukončenie svojho štúdia, stratu váhy, výhru nejakého ocenenia alebo získanie výbornej práce. No počítate medzi svoje úspechy aj úžasný rozhovor so svojou partnerkou, príjemný čas so svojimi priateľmi, splnenie svojho denného plánu, opravenie pokazeného nábytku alebo upokojenie plačúceho dieťaťa?

Ak si nebudete svoje úspechy uvedomovať takým istým spôsobom ako aj svoje neúspechy, Vaša pamäť tak bude plná negatívnych myšlienok.

Uvedomujte si svoj úspech

Ak si budete pamätať iba Vaše omyly a zlyhania, nebudete ochotní podstúpiť riziko, ktoré by mohlo viesť k úspechu. Budujte svoju sebaúctu pripomínaním si VŠETKÝCH svojich úspechov a Váš mozog sa tak zaplní obrazmi toho, ako sa Vám darí niečo pozitívne dosiahnuť.

Nájdite si trochu času a tieto úspechy si aj zapíšte. Začnite obdobím, keď ste ešte boli veľmi mladý. Nevyberajte iba veľké veci, zapíšte si aj tie veci, ktoré považujete za úplne samozrejmé. Môžete si dokonca vytvoriť denník úspechu a každý deň si do neho niečo zapísať. Každodenné zapisovanie toho všetkého Vám pomôže dostať to do Vašej dlhodobej pamäte – a takýmto spôsobom sa to stane súčasťou Vašej vnútornej motivácie.

Obklopte sa všetkým, čo Vám Váš úspech pripomenie.

Vylepte si okolo seba fotky, články, trofeje a iné veci, ktoré Vám pripomenú všetko, čo ste kedy dosiahli. Nech prostredie, v ktorom ste, hovorí o Vašich úspechoch. Buďte na ne hrdý!
Ľudia majú radi spoločnosť tých, ktorí majú zdravú sebaúctu a ktorí svoje ciele dosahujú. Uvedomujte si svoje úspechy a Váš mozog Vám začne hovoriť pravdu… že dokážete urobiť ČOKOĽVEK!


Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.