Slúžiť…

Napísal  
Zaradené pod VZŤAHY, MEDZIĽUDSKÉ

Tento článok som sa rozhodol napísať po veľkonočných sviatkoch, kedy asi väčšina z nás mala naplnené bruchá rôznymi dobrotami a špecialitami. Som presvedčený, že nikto na Slovensku v tomto období nezomrel od hladu. Možno vás šokujem informáciou – kým som napísal tento článok – čo mi trvalo aj s prípravou približne hodinu, za ten čas zomrelo vo svete od hladu približne 600 detí. My hlad nepoznáme.

Na svete však existujú nielen ľudia, ale aj firmy, ktorým svet nie je ľahostajný. Nadácia „Nourish The Children“ jedna z mnohých. Ponúka svojimi aktivitami a sociálnou zodpovednosťou iný obraz o etike podnikania. Predsedom tejto nadácie je Lee Iacocca, špičkový manažér a biznismen, ktorý okrem iného zachránil automobilku Chrysler v 80.rokoch minulého storočia pred krachom. Lee Iacocca povedal: „Celý život som ako biznismen zachraňoval firmy a dnes som sa rozhodol, že budem zachraňovať deti.“ Nutrične vyvážená kaša je pre deti distribuovaná tak, aby jedno balenie poskytlo mesačnú stravu pre jedno dieťa. Detská kaša je vyrábaná v Číne a na Malawi (Afrika) z miestnych surovín.

httpv://www.youtube.com/watch?v=hGBI8bFOt5w

Každý z nás môže pomôcť spôsobom akým vie. Ide len o to, či sme ochotní slúžiť. Slúžiť nezištne a s láskou. Veď nevieme s istotou povedať, či raz nebudeme aj my potrebovať pomoc iných. Cieľ „Nadácie Nourish The Children“ doručiť 200 miliónov jedál hladujúcim deťom v roku 2010 sa určite podarí naplniť. O tom vôbec nepochybujem. Ako hovorí Steven J. Lund, výkonný riaditeľ Nadácie: „Pretože tam, kde je radosť a šťastie, láska a smiech, tam je aj nádej.“

Dáš aj ty – mladý a úspešný svetu nádej?

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.