Špičkový osobný výkon

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA, PRODUKTIVITA

zameranieSom absolútne presvedčený, že túto stránku čítajú ľudia, ktorí vedia, aký je rozdiel medzi „DOBRÝM“ a „NAJLEPŠÍM“. Práve tí mi potvrdzujú, že existuje zopár základných otázok, ktoré keď si položíte –  zamerajú vašu pozornosť na najlepšie veci. Keď sa vám podarí zorganizovať si podľa toho aj vašu prácu, budete nielen produktívnejší, ale súčasne budete rozvíjať vaše vlohy, dary a talenty, ktoré vám pomôžu napredovať ešte rýchlejšie ako ktorýkoľvek iný okolo vás. Ak sa prinútite položiť si tieto otázky každý deň, potom ste v klube tých najlepších:

1.otázka: Čo ma najviac inšpiruje dnešný deň?

Ktorá činnosť ma fascinuje, napĺňa, robí spokojným a šťastným…?

2.otázka: Ktorá hlavná aktivita ma privedie bližšie k môjmu cieľu?

Je jasné, že výsledky sú dôležité. Za túto oblasť prevezmite konkrétnu zodpovednosť. Je to niečo konkrétne, hmatateľné, merateľné. Dôležité upozornenie: Ak to neurobíte vy, tak to nevykoná nikto iný.

3. otázka: Aké cvičenie mi dnes dodá energiu?

„Cvičenie“ je aktivita, pohyb – nielen fyzicky ale aj mentálne.

4.otázka: Čo konkrétne som sa dnes naučil a pomohlo mi to v osobnom napredovaní?

Ponaučenie z dnešnej skúsenosti…..

5.otázka: Ako využijem v tomto momente svoj čas čo najprospešnejšie?

Keď úprimne odpoviete na túto otázku – a vaše zameranie bude v súlade s vašou aktivitou, objavíte kľúč k vysokej produktivite.

Tak ako povedal pán Brian Tracy:„…schopnosť sústrediť sa celou svojou mysľou na úlohu, ktorá má pre vás najväčšiu hodnotu, je skutočným meradlom vašej sebadisciplíny a sebaovládania.“

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.