Stanovte si svoje výzvy

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

Ak sme uviazli na tom, čo bolo ľahké, nebudeme úspešní a navyše sme lenivé stvorenia.

Po prvé si uvedomte: sú chvíle, keď si potrebujeme oddýchnuť. Ak nejaká časť vášho života nie je vyvážená, poslednou vecou, ktorú chcete je pocit, že sa všetko mení naraz. Na moment prijmite to, že nehovoríme o premiešaní celého života naraz. Ale hľadáme spôsoby ako si stanoviť naše výzvy a byť úspešní.

Čo ak tajomstvom k vášmu úspechu bolo uvedomenie si, že si musíte „zvoliť“ vaše výzvy? Jednoducho tým, že si všetky tie kúsky dáte na miesto a ako skladaním puzzle si zdokonalíte vaše šance. Ale tak, ako to chodí so všetkými vecami, začnime od konca.

Pomenujte svoje výzvy

Pri lezení vám v ceste môže stáť finančná prekážka. Mnohí z nás to poznajú. Možno hľadáte nové zamestnanie. Možno ste unavení z toho ako sa dejú veci doma. Prvá vec, ktorú musíme urobiť, je pomenovať naše výzvy. Buďte úplne jednoznační. Nepovedzte, „Som na mizine.“ Povedzte, „ Potrebujem viac ako 20 000 ročne.“ Zistite podrobnosti a pomenujte ich.

Návyky sú silné

Rozdiel medzi bojom s výzvou a medzi smutným krútením hlavou je v návykoch. Ako som povedal na začiatku tohto článku, úspech nenájdeme, ak sme leniví. Aby sme mali vplyv na zmenu, potrebujeme nové návyky. Návyky sú DNA nášho úsilia. Prepisovanie tohto kódu je ťažké. A predsa, to je všetko. Uvedomte si, že budovanie návykov je vaše druhé najväčšie zameranie hneď po pomenovaní vašich výziev. Ako si teda dobré návyky vybudovať? Opakovaním. Pomocnými látkami ku dobrým zvykom je budovanie si nového chodníčka.

Postavte si Váš chodník k úspechu

Všetky vaše výzvy vyžadujú zmenu návykov, zosilnené opakovanie a mix vôle a úprimnej nádeje. „Chodník“, o ktorom hovorím, je spôsob ako úspešne dosiahnuť dokončenie výzvy. Ak chcete schudnúť, potom by vaše úsilie nastavenej cesty malo zahŕňať vytvorenie nového zoznamu na nákup potravín. Malo by obsahovať vyprázdnenie všetkých nezdravých jedál z vašej chladničky a skriniek. Malo by zahŕňať nákup fitness oblečenia a nových tenisiek (alebo čokoľvek iné, čo potrebujete). Zvážte vytvorenie kontrolného zoznamu, pretože to je najľahší spôsob ako dvojnásobne skontrolovať vaše úsilie nastavenej cesty.

Malé kúsky. Vždy.

Premýšľanie o tom, ako riešiť problém, si vyžaduje, aby ste si to rozdelili na malé jednoduché časti. Nechcite ráno vstať a povedať: „ Do 15. apríla schudnem desať kíl“ a potom sa to stane. Existujú tony riešenia, mnoho pracovných zmien, a tie všetky si vyžadujú myšlienky a úvahy. Ak chcete za rok zarobiť 20 000, rozdeľte si ich hoci aj na 1700, ktoré musíte zarobiť mesačne. Začnite pracovať na spôsoboch, ako sa k tomu dostať. Ak musíte, rozmýšľajte o tom, ako si to rozdeliť hoci aj na 425 týždenne, ktoré musíte zarobiť. Náhle 20 000 vyzerá skôr ako 425 a dá sa to ľahšie zvládnuť.

Odstráňte odôvodňovanie

Prvá vec, ktorú robíme pri riešení našich problémov zle je, že dovolíme, aby sa k tomu vkradlo zdôvodňovanie. „ Včera som bol v telocvični, takže ak dnes zjem ten bravčový rezeň, bude to úplne v poriadku. Len zajtra pridám ku cvičeniu 20 minút.“ Vo chvíli, keď dovolíme, aby k nám prenikli odôvodnenia, sme stratení. Nebite sa nemilosrdne, ale nebuďte na seba ani mäkkí. Odôvodnenie je prvý príznak, že vaše návyky a chodníky nie sú nastavené dostatočne dobre. Choďte späť, pozrite sa a uvidíte, či musíte prehodnotiť svoje cesty, svoje informácie, svoje návyky. To pomáha.

Odmeňte malé víťazstvá

Pretože sme na ceste, uistite sa, že odmeníte malé víťazstvo. Ak dosiahnete vzrast peňazí na 425 týždenne niekoľkokrát za sebou, potľapkajte sa. Premýšľajte nad nejakým spôsobom ako sa odmeniť a to tak, aby ste nezmenili alebo nezničili dobré návyky, ktoré budujete, aby ste dosiahli daný úspech. Napríklad, ak je vašim cieľom stratiť 10 kg, odmenou by pravdepodobne nemala byť čokoládová torta, pretože to nasadí do našej hlavy nápad, že toto úsilie a návyky, ktoré ste si vybudovali, sú dočasné. Namiesto toho hľadajte iné odmeny, ktoré posilnia vaše úsilie. Nový kabát? Nový bicykel? Dbajte na to, aby ste sa odmenili tiež nahlas. Povedzte si to pred zrkadlom.

Stanovenie Vašich výziev prináša úspech

Uvažujte o urobení veľmi jednoduchej mapy k vášmu úspechu. Naplánujte nasledujúce:

 • Výzva
 • Návyky na dosiahnutie úspechu
 • Malé informácie
 • Odôvodnenia (zoznam vašich pokusov o ospravedlnenie alebo ich počet)
 • Víťazstvo 1, Víťazstvo 2, Víťazstvo 3, Cieľ!

Čo si myslíte, že sa stane, keď sa rozhodnete čeliť týmto výzvam? Myslíte si, že by ste mohli odstrániť nejaký malý problém a potom využiť pocity úspechu z tohto víťazstva na to, aby ste dosiahli niečo väčšie? Kde začnete?

Komentáre

4 komentáre v "Stanovte si svoje výzvy"

 1. Tmadnar  

  avatar

  Milý Daniel, na tento článok musím reagovať, ako ináč ak nie vďakou. Ďakujem Daniel, práve som v období, keď som v mojom snažení poľavil. Tento článok mi pomáha uvedomiť si, kde robím chyby. Ďakujem, je to pre mňa významným „nakopnutím“ alebo znovunaštartovaním pre pokračovanie v mojom snažení.

 2. Daniel  

  avatar

  Ďakujeme za milý príspevok, ktorý ste napísali.
  sme veľmi radi, že Vám tento článok pomohol uvedomiť si, kde robíte chyby a dúfame, že sa ich budete snažiť aj napraviť,
  prajeme Vám veľa úsilia a budte aj naďalej čitateľom mlady-uspesny.sk

  Daniel

 3. francesska2  

  avatar

  Dnes som sa len náhodou dostala na Vašu stránku a prečítala som si už zopár článkov. Musím Vás pochváliť, sú to články, ktoré majú hlavu a pätu, podporujú ľudí a pomáhajú im uvedomiť si mnohé veci, ktoré by sme mali o sebe vedieť a vedieť využiť ich vo svoj prospech. Práve vďaka Vám idem na sebe pracovať ešte viac a dúfam, že aj efektívnejšie ako doteraz.

 4. Daniel  

  avatar

  Dakujeme Francesska2 za miý a aj pre nás povzbudzujúci odkaz.
  Dúfame, za budete vytrvalá a podarí sa Vám, dosiahnuť všetko, čo chcete.
  Daniel

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.