Začnite svoj deň 4 jednoduchými krokmi

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

lepsie-krokyVykročenie ráno nesprávnou nohou nie je nikdy znamením, že Váš deň bude úžasný. Aj keď to v každom prípade neznamená nejaké zlé znamenie osudu, určite Vás to nejakým spôsobom zneistí, roptýli Vašu pozornosť a naruší Vašu sebadôveru ešte predtým, ako sa do niečoho vôbec pustíte. Práve preto je veľmi dôležité začať Váš deň správne.

A preto Vám teraz ponúkam tento univerzálny systém 4 jednoduchých krokov. Využívanie tohto systému každé ráno Vám pomôže prežiť svoj deň naplno, produktívne a čo najviac z neho vyťažiť.

1. Pripravte sa už večer predtým

Zaručený spôsob, ako si niekedy zničiť celý deň, je nechať si všetko na ráno. Ak sa však už večer predtým na svoj deň pripravíte, predídete tak niekoľkým možným okolnostiam, ktoré by inak mohli Vaše ráno znepríjemniť.

Vydeľte si večer 10 minút pre niektoré potrebné prípravy: Porozmýšľajte nad tým, čo si oblečiete. Použite svoju predstavivosť – porozmýšľajte nad tým, aký deň budete mať. Predstavte si Váš deň tak, akoby bol ideálnym – čo by ste chceli urobiť a čo musíte urobiť, čo sa Vám podarí dosiahnuť a aké problémy budete musieť zvládnuť. Najlepší spôsob ako začať Váš deň, je pripraviť sa naň ešte predtým, ako vôbec začal.

2. Vytvorte si zoznam svojich plánov na ráno

Vaša večerná príprava by Vám mala ráno poskytnúť čas pre iné veci, alebo aspoň viac času pre tie veci, ktoré robíte bežne každé ráno. Tento čas navyše však nie je dôvodom k dlhšiemu spánku. Všetci máme ráno urobiť niektoré veci, či už na ne máme chuť, alebo nie.

Aby ste si udržali primerané tempo, vytvorte si zoznam svojich povinností a umiestnite ho na nejaké viditeľné miesto, napríklad vedľa zrkadla v kúpeľni. Najlepšie by bolo, ak ste ich všetky zrealizovali ešte predtým, ako sa dostanete ku kroku číslo 3. Práve preto by mali byť čím jednoduchšie a v krátkom čase realizovateľné (napr. menšie domáce práce, krátke e-maily atď.).

3. Doprajte si trochu času pre seba

Zaujímavé, koľko ľudí začína svoj deň tým, že ráno vstane tak, aby stihlo iba tých pár nevyhnutných vecí pred svojím odchodom. Toto však človeku hneď od začiatku dodáva pocit uponáhľanosti a nenecháva žiaden priestor pre omyl, premýšľanie; žiaden čas pre šálku čaju, alebo prečítanie ranných novín.

Začnite svoj deň o polhodinu skôr ako zvyčajne a doprajte si tak čas pre pokojné ráno bez zbytočného stresu.

4. Do práce choďte peši

Ak je to možné, výborne! Ak nie, vystúpte z autobusu o zastávku (alebo dve) skôr, alebo zaparkujte svoje auto na mieste, ktoré nie je veľmi blízko Vašej práce. Túto vzdialenosť potom prejdite peši – zdvihnite však svoju bradu a kráčajte s nejakým zmyslom. Počúvajte pri tom napríklad svoju obľúbenú hudbu.

V tomto poslednom kroku začiatku Vášho dňa Vám ranná chôdza zvýši pulz; tým sa Vaše telo viac prekrví a Vy sa tak budete cítiť zdravšie a plný energie po celý deň.

Napisal Daniel Shaw

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.