Hľadáte niečo, čo zvýši šťastie vo vašom živote?

Napísal  
Zaradené pod VZŤAHY

hladate stastieSte štastný? Ak áno, tak určite máte vlastný tip na šťastný život. Ako otec dvoch krásnych dcér a jedného šarmantného princa, zažívam veľa radostných okamihov v mojom živote. Som vďačný Bohu za to, že som mal možnosť vidieť ako naše dcéry vyrastajú v pohľadné, mladé dámy a taktiež na prvé plavecké pokroky môjho mladého plavčíka… Keď premýšľam kedy prídu tie najšťastnejšie chvíle môjho života, tak prichádzam k presvedčeniu, že už sú TU. Veď vidieť  do tvárí tých, ktorých milujete nie je vari šťastie?. Prežívať momenty nielen úspechov ale aj zranení, či skúšok a byť pritom obklopený tými, ktorí vás nielen milujú, ale aj dôverujú a podporujú vás – nie je to šťastie? Žijeme dosť rýchlo na to, aby sme si uvedomovali jedinečnosť chvíľ, ktoré sa nikdy nevrátia.

Žijeme v presvedčení, že práca, kariéra, peniaze, prestíž, nové auto, či vila nás urobí štastnými. Pred pár rokmi sa mi do uší dostala veta:„Dávaj pozor na to, čo chceš – pretože to dostaneš.“ Nevenoval som vtedy tomu náležitú pozornosť, ale neskôr som pochopil, že všetky veci, po ktorých túžime a sú uložené hlboko v našich srdciach aj dostaneme. Rovnako to však platí aj o našom strachu, obavách, alebo chybných túžbach, či rozhodnutiach. Je jasné, že sme obeťami svojich vlastných myšlienok, ale ruku na srdce: kto tomu okamžite uveril? Ako to už na tomto svete býva, skúsenosť je aj tak najlepší učiteľ. Preto ponúkam zopár drobných postrehov na tému hľadania šťastia:

Zobuďte sa s pozitívnymi myšlienkami

Nemusím snáď vysvetľovať, že pozitívna myšlienka ma tisícnásobne silnejšiu energiu než negatívna. Ak chcete žiť šťastný, zmysluplný a slnkom naplnený život – myslite pozitívne.  A dôverujte si! Ak nebudete veriť sebe samému – tak kto teda?

Zistite, čo vás robí šťastnými

Na čo? Nemôžete dosiahnuť niečo, čo nemôžete vidieť. Keď chcete postaviť dom – musíte začať s plánom. Je čas zhodnotiť svoj život, aby ste videli, v akých oblastiach vynikáte, v čom ste jedinečný, jednoducho povedané – čo vás najviac baví . Potom viete zapáliť nielen seba ale aj ostatných pre skvelú vec. Verte mi, nič sa nevyrovná pocitu, keď každý deň robíte to, čo vás dokonale baví a napĺňa.

Definujte si krátkodobé i dlhodobé ciele
Akonáhle si určíte veci, ktoré vás robia šťastnými, je veľmi prospešné definovať si krátkodobé ciele, ktoré vás povedú k vášmu vytúženému konečnému cieľu. Ich splnenie vám urobí radosť a toto všetko vás ešte viac posilní na ceste k úspechu. Splnenie dlhodobých cieľov bude potom len otázkou času. Predstavte si ten slastný pocit, že idete s istotou správnym smerom!

Vyhýbajte sa negatívne naladeným ľuďom
Ak ste rodičia, spomeňte si na to, ako ste deti usmerňovali tak, aby sa vyhýbali zlým veciam a zlým ľuďom. Prečo asi? Pretože zlá spoločnosť kazí charakter a odvádza od konania dobrého. Ale mnohí dospelí si neuvedomujú, že rovnaký princíp platí aj v ich živote. Pozrite sa na to, ako vaša rodina, vaši priatelia, či kamaráti ovplyvňujú váš život. Buďte teda opatrný a starostlivo si vyberajte správnych priateľov a rozhodne sa vyvarujte tých najpesimistickejších ľudí, ktorí sú ochotní vás privesť na „smetisko dejín úspechu“. Veď nie nadarmo sa hovorí…„ukáž mi tvojich priateľov a ja ti poviem aký človek si“.

Najdôležitejšia vec je mať na pamäti, že práve vy si zaslúžite zažiť šťastie a pohodu, ktoé život prináša. Iba vy jediný máte schopnosť urobiť seba samého šťastným. S trochou viery a odhodlania získate nový pohľad na život. Nie ste tu predsa na to, aby ste čakali kým bude šťastie unavené a sadne na ….? Ste tu na to, aby ste žili hodnotný a zmysluplný život, plný radosti, lásky a naplnenia z toho, čo robíte – nielen pre seba, ale aj pre iných. Vaše šťastie držte teda pevne vo vašich rukách!

Máte vlastný tip na šťastný život? Napíšte nám o tom v komentároch.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.