Ste mikroznámi?

microznamy-danielDávajte pozor, toto nie je typický článok pre „mladý-úspešný“, ale skôr nápad, o ktorom som premýšľal…

Včera som si pridal „priateľa“ na moju stránku facebook. Vlastne, bola to fanynka kapely, v ktorej som hrával a bola som veľmi šťastna, že je v „spojení!“ s takou „známou“ osobou. Napísal som jej odkaz, že som šťastný, že sa so mnou spojila, hoci sa vôbec nepovažujem za „populárneho“. Odpovedala, že musím byť známy, keď ma toľko „známych“ i neznámych ľudí pozná, keď ma pravidelne uvádzajú v televízii, v rádiu, v časopisoch alebo na internete.

Rozhodol som sa, že sa o toto podelím s našimi čitateľmi www.mlady-uspesny.sk. Jednoducho preto, lebo my všetci môžeme byť považovaní za „mikroúspešných“, ak chceme. Pravdou je, že Slovensko je také malé, že ak ste napríklad profesionálnym hudobníkom, je normálne, že sa stretnete na pódiu s ďalšími „známymi“ hudobníkmi alebo spoznáte televíznych moderátorov. Ak pracujete vo svete charity, ako moja priateľka, je bežné, že spoznáte všetkých ďalších slovenských pracovníkov v charite, čo prináša osoh chudobným. Ak ste statočným podnikateľom, je normálne, že spoznávate ďalších slovenských lídrov biznisu, atd.

Ale „popularita“ nie je presvedčivá a nie je skutočným cieľom. Aspoň pre mňa by popularita neznamenala záruku dôvery, rozvíjanie kvalitného priateľstva a docielenie pozornosti ľudí v našom okruhu záujmov. To je, na čom mi skutočne záleží.

Takže pre tých milých, ktorým stačí, že ma nazývajú populárnym, odkazujem, že si to vážim, ale dúfam, že budem tým, komu možno veriť, koho možno rešpektovať a venovať trochu z vášho času. To je môj každodenný cieľ.

A čo vy? Mnohí z vás sú tiež mikropopulárni, však? Priznajte si to. Nie je to vychvaľovanie sa. Čo to pre vás znamená? Pre tých z vás, ktorí cítite (viete), že ZATIAĽ nie ste mikroznámi, vadí to?

Komentáre

Bez Komentárov v "Ste mikroznámi?"

  1. Ploso  

    avatar

    Škoda že všetci sa tak nechovaju to by nám bolo omoc lepšie…
    Ploso

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.