Kde sa stratila pokora?

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

pokoraSom 100% presvedčený že túto stránku čítajú iba tí, ktorí buď v živote niečo dosiahli, alebo sú pevne rozhodnutí niečo s tým urobiť. Čiže milí mladí a úspešní – otázka na telo: chcete byť naozaj úspešní? Možno si poviete – čo je to za nezmyselnú otázku. Denne však stretávam ľudí, ktorí síce kladne odpovedajú, ale nerobia pre to NIČ, aby boli úspešní. Čo je teda predpokladom úspechu? Šťastie? Náhoda? Kontakty? Správne načasovanie? Drzosť? Snenie? Využitie príležitosti? Správne informácie? Vysoké pracovné nasadenie? Lojalita? Môžete doplniť stovky ďalších dovetkov – ale aj tak presne neviete, či ten úspech príde a v takej kvalite o akej snívate! Ak pozorne počúvate seba, či kolegov a priateľov – jedno slovíčko z nášho slovníka akosi vypadlo… P O K O R A.  Že nič nové pod slnkom? Máte pravdu! Kde to žijem? Veď pokora sa dnes akosi nenosí. Pokora to je len pre slabochov. Dnešný dravý a rýchly svet slabochov „nemusí“. A keď sa tak nad tým zamyslím, čo tá pokora vlastne znamená? Vysvetlí mi to niekto? Jednoducho, priamo a zrozumiteľne?

Kedysi som počul, že je to poznanie seba samého, svojich nastavení a možností a ich reálne vnímanie. Iní mi zas hovorili, že je to prijatie seba samého – takého aký som.
Pokora je v dnešnom svete zdevastovaná už ako výraz. Rovnako je na tom aj malomyseľnosť. A predsa dnes existujú húfy malomyseľných a zbabelých… Tých, ktorí bažia po úspechu a predsa ho nikdy nedosiahnu. Viete prečo? Tu je odpoveď: nepoznajú sa dostatočne. Nevedia sa zdokonaliť v tom, čo im bráni ísť vpred. Ako s obľubou používam výraz „MÁŠ ZATIAHNUTÚ RUČNÚ BRZDU“. Niektorí aj dve…
Sebapoznanie a sebazdokonaľovanie bolí. Je to drina. A tá nie je pre každého. Je to ťažký proces. Škola nás v tejto oblasti toho veľa nenaučila – a tak sme všetci tí, ktorí prahneme po úspechu a chceme sa na tejto ceste rozvíjať, ponechaní napospas vlastnému osudu a vlastným schopnostiam. Že príliš depresívny postoj? Ani náhodou! Pozri sa dnes do zrkadla a povedz si nahlas, čo vidíš. Reaktívneho ufňukanca, alebo zapáleného človeka, ktorý napriek ťažkostiam a prekážkam vie čo chce. Je ochotný zaplatiť – peniaze, čas, snaženie i bolesť. Stále máme možnosť voľby. Každé dnešné rozhodnutia, nech sú akokoľvek „bezvýznamné“ nás približujú k cieľu. Verím, že každý z nás vie k akému.

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.