Štúdium zadarmo

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

studiumČoraz viac mladých ľudí na Slovensku má v súčasnosti ťažšiu pozíciu pri hľadaní práce a pri ekonomickej situácii v Európe sa veľa ľudí vracia zo zahraničia a hľadajú prácu doma. Súčasný prieskum, ktorý vykonal úrad práce hovorí, že len 20 % ľudí, ktorí žiadali o prácu ju dostali. Takže čo bude robiť tých nešťastných 80% ?

Čo takto „vybudovať váš vlastný školský rok“ tým, že skombinujete niektoré z nasledujúcich (nielen jednej, možno aj všetkých) vecí:

  • Strávte 20 hodín týždenne pri projekte bez profitu
  • Naučte sa ako programovať webové stránky a software:Java, HTML, Flash, PHP a SQL. Nielen trochu, ale staňte sa v nich majstrom.  (Viem, že sa nemôžete za rok stať majstrom programátorom vo všetkých týchto programoch. Slovo majstrovstvo používam na rozlišovanie od „oboznámenia sa“, ktoré získate z jedného z tých „ako na to“ príručiek na internete)
  • Dobrovoľne trénujte alebo pomáhajte mladým chlapcom vo futbalovom tíme.
  • Začnite prevádzkovať a rozrastať  online spoločnosť podobnú ako táto.
  • Organizujte zaujímavé rozhovory alebo stretnutia vo vašom meste s pravidelnými osnovami.
  • Píšte pravidelné informačné bulletiny alebo blogy o niečom, čo Vás skutočne zaujíma.
  • Naučte sa plynulo hovoriť cudzím jazykom
  • Napíšte tri podrobné podnikateľské plány na projekty, o ktoré sa staráte.
  • Napíšte knihu.
  • Bežte maratón.

Je to vlastne lepšie než chodiť na univerzitu, lacnejšie a naučíte sa oveľa viac.

Ak každé ráno vstanete o 6.00 hod., vzdáte sa televízie /surfovania na internete/ chatovania/ e-mailov a vezmete to ako prácu, nebudete mať žiaden problém všetko uskutočniť. Všetko! Keď to urobíte, čo sa stane s Vašou schopnosťou nájsť si prácu…..? 🙂

P.s. Môžete sa pýtať „ako je možné toto urobiť, keď nezarábam žiadne peniaze?“

Ak ste naozaj „mlady-uspesny“, potom sa vyspíte na zemi u priateľa a budete jesť každú noc vifonky, ak budete musieť, ale toto je taká istá časť Vášho vzdelania ako bola univerzita.

Viem, že pre niektorých z nás je  ťažké stať sa v súčasnosti dobrým a nebude to tak, že len pošlete Vaše resumé a budete očakávať úspech. Je to skvelá novina, ak je vašim cieľom stať sa „mlady-uspesny“ vo všetkých okolnostiach. Je to skvelá novina, pretože ak ste o trochu viac húževnatejší než ľudia, ktorí sú pripravení vzdať sa alebo ste o trochu viac tvorivejší ako ľudia, ktorí stratili nádej, budete úspešní.

To je vaša chvíľa, ale nebude to ľahké.

Článok napísal Daniel Shaw

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.