Princíp úspechu: Sústreďte sa na to, na čom najviac záleží

sustredit sa co najviac zalezi1. Vaše pracovné prostredie = zameranie

Ak chcete udržiavať svoje zameranie a byť schopný vykonať vašu prácu v rozumnom časovom úseku, je nevyhnutné mať správne pracovné prostredie. Mať miesto, kde môžete vykonávať svoju prácu bez rušivých momentov.

Osobne nenávidím domáce kancelárie . Myslím si, že domov by mal byť miestom, kde sa prichádzate zrelaxovať, byť so svojou rodinou a obnoviť si energiu. To je jeden z dôvodov, prečo často cestujem do Piešťan z môjho domu v Bratislave do mojej kancelárie. Mať prenosnú kanceláriu namiesto domácej kancelárie, vám dáva slobodu pracovať tam, kde vám to najlepšie vyhovuje.V najbližších dňoch napíšem viac o prenosných kanceláriách.

Ďalšia poznámka k vášmu kancelárskemu prostrediu: vždy si ho udržiavajte čisté. Rušivé momenty rušia. Ak chcete robiť menej a dosiahnuť viac, potrebujete jasné zameranie, nie rušivé momenty.

2. Robte si biznisové poznámky

To je nápad, ktorý som prevzal od Richarda Bransona, ktorý povedal, že jeho podnikateľské poznámky zachraňujú jeho podnikanie každý deň. V mojom vreckovom PC je zoznam pravidelne obnovovaných poznámok a nápadov o mojom podnikaní. Len zaraďovaním niektorých týchto nápadov, ktoré som si zapísal, majú často za následok zvláštny podnikateľský úspech.

3. Zoznam „urobiť“

Môj zoznam “urobiť”, ktorý je obsiahnutý aj v mojom vreckovom PC, je organizovaný podľa kategórií. Napríklad, domov, cvičenie na gitare, nakupovanie. Každé ráno sa na tento zoznam pozriem (mám 21 kategórií) a na môj zoznam cieľov a vyberiem si len 3 veci, ktoré v ten deň urobím. Tieto úlohy si zapíšem na hárok papiera A 4, ktorý je 3 krát preložený tak, aby sa mi zmestil do vrecka. Tieto úlohy sú zoradené ako ABC podľa dôležitosti a každý deň si pripravím nový hárok papiera.

4. Naplánujte si svoj deň

Ja si svoj deň plánujem. Nie veci, ktoré musím urobiť.
Napríklad. Denne napíšem 1 článok. Denne dvakrát odpoviem na e-maily behom 30 minút , nikdy dlhšie. Za deň robím na 15 minút sociálny marketing, nikdy dlhšie. Viem, že popoludní, po obede, som zvyčajne trochu ospalý. Na ten čas si neplánujem nič dôležité.

5. Zamestnajte ostatných

Toto musíte robiť, ak sa idete zamerať len na to, v čom ste dobrí. Nemusíte zamestnať jednu dobrú osobu na 40 hodín týždenne, ak je niekedy lepšie zamestnať 2 skvelých ľudí na 20 hodín každý týždeň.

Títo zamestnanci by vás mali odbremeniť o nejakého stresu. Ak nie, minulo to účel. Rýchlo zistite, čo robíte vy alebo oni zle alebo zamestnajte niekoho iného.

6. Jednu hodinu týždenne si vynahraďte na zrkadlenie

Vypnite televízor, hudbu, internet, telefón, deti, manželku, psa a susedov 🙂
Sadnite si so svojimi poznámkami a cieľmi niekde do ticha a spätne premýšľajte nad posledným týždňom: Čo išlo dobre? Čo som mohol urobiť lepšie? Myslite na nasledujúci týždeň: čo musí byť urobené? Ako dosiahnem, aby som to urobil?

7. Použite technológiu

Hocičo, čo v podnikaní robíte opakovane, môže byť zautomatizované. Nájdite spôsob ako to uskutočniť a získate mnoho voľného času.

Ja napríklad používam bezplatný systém nielen na zostavenie mojej databázy a na to, aby sa obnovovala, ale tiež na posielanie masových e-mailov a automatické odpovedanie na e-mailové otázky, ktoré dostávam v pravidelnom čase. Tento jednoduchý software mi ušetrí zhruba 2 hodiny denne, 12 hodín týždenne a takmer 1mesiac za rok. Ako to viem? Program monitoruje, aký dlhý čas mi zaberie napísať tieto e-maily a kontakty od začiatku a potom stále, keď to za mňa urobí, ušetrí sa čas a program ukáže nárast. Fantastické! Nielen program, ale aj jeden mesiac navyše každý rok!

8. Udržte si pozitivitu

Keď mám dobrú náladu, odvediem oveľa lepšiu prácu. Ak nie som šťastný, zvyčajne si potrebujem ísť zabehať, prečítať dobrú knihu, pozrieť si dobrý film alebo stráviť čas s pozitívnymi priateľmi. Vaše najlepšie je ešte lepšie, keď sa cítite pozitívne. Uistite sa, že máte spôsob na to, aby ste sa tak cítili každý deň.

9. Paretov princíp
Paretov princíp hovorí, že menej než 20% čohokoľvek, čo robíme, prináša okolo 80% výsledkov. Ak sa na to pozrieme takto, pomôže nám to uvedomiť si, že najviac musíme zamerať našu pozornosť na to, kde musíme zamerať našu pozornosť v hocijakom danom čase. Opýtajte sa samých seba kým pracujete: “je to, čo práve robím najproduktívnejší spôsob trávenia môjho času?”

10. Prvé veci prvé

Tri najdôležitejšie veci, ktoré ste si zapísali, aby ste ich každý deň robili, by mali byť urobené skôr, než hocičo iné. Rutinné úlohy môžu počkať. Venujte si pocit úspechu skôr, než urobíte niečo, čo robíte bežne, ako napríklad e-maily, telefonáty, predávanie zákazníkom, atď.
Nemôžete sa pohnúť vpred, ak sa stále zaoberáte urgentnými dôležitými úlohami. Musíte sa uistiť, že v pravidelnom čase robíte tieto veci, ktoré možno urobíte iba raz, ale pozitívne ovplyvnia vašu schopnosť dosiahnuť váš dlhodobý cieľ.

Ako sa uisťujete vy, že to, čo musí byť urobené sa naozaj urobí? Dajte nám vedieť v komentároch….

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.