Šatník biznismena

PBud_chlap_clanok1re každého správneho biznismena je vzhľad veľmi dôležitý a je podstatnou časťou jeho každodenného úspechu i osobného pohodlia. Náš zovňajšok ukazuje, kým sme a kam patríme. Oblečenie je až na 55% spojené s rečou tela a v neverbálnej komunikácii tak má svoje miesto. Biznismeni by sa preto mali starať o svoj zovňajšok rovnako starostlivo, ako o svoju prácu ako takú.

V nemeckom Bielefelde ukázala anketa inštitútu Emnid, že klienti štandardne očakávajú u mužov oblek a košeľu s viazankou. Mnoho podnikov má vypracovaný svoj vlastný dress code, ale pre muža v dôležitejšom pracovnom postavení by malo byť obliekanie na úrovni samozrejmosťou. Už mnoho krát sa zaznamenalo, že nevhodné oblečenie prispelo k ukončeniu obchodného vzťahu s partnermi, alebo k nadviazaniu takéhoto vzťahu ani nedošlo.

Oblek je základňou formálneho oblečenia, a to jednoradový alebo dvojradový. Mal by byť v tmavých farbách, ideálne čierny, tmavomodrý či tmavosivý. V etikete odievania sa uvádza, že čím vyššie postavenie muž zastáva, tým tmavší oblek nosí. Na skutočne vysokých pracovných pozíciách je predpísané nosenie obleku s vestou. V prípade, že sa kombinuje sako s nohavicami z iného kompletu, mali by mať tmavší odtieň ako vrchný diel obleku.

Pokiaľ chce byť muž správne oblečený, musí počítať s tým, že do obleku a k viazanke patrí vždy len košeľa s dlhým rukávom. Taktiež je dobré vyvarovať sa noseniu tielka pod košeľou, kazí totiž optický dojem. Farba košele by mala ladiť s farbou viazanky a mala by byť bez zbytočných okrás. Jednoduchou jednofarebnou košeľou z kvalitného materiálu jednoducho nemôžete nič skaziť!

Dĺžka viazanky by mala byť od 132 do 142 cm (náš praktický tip: pred kúpou v obchode viazanku rozviňte po celej dĺžke a priložte si tenšiu zúženú časť k jamke medzi kľúčnymi kosťami – správna dĺžka pre vašu postavu je vtedy, keď sa druhý koniec kravaty nachádza tesne nad podlahou). Správne uviazaná je vtedy, keď končí presne uprostred opaska. Šírku kravaty môžete zvoliť rôznu, mení sa podľa aktuálnych trendov a tie sú nanajvýš premenlivé. Takže je len na vašom rozhľade a vašom vkuse, aký typ zvoliť. V prípade, že má košeľa viac otvorenejší golier, treba ju viazať väčším uzlom. Je potrebné mať na pamäti, že kravatová spona sa nepoužíva pri dvojradovom obleku, ale inak môže byť veľmi vkusným a serióznym doplnkom.

Farba kravaty je vskutku dôležitá – tak ako farba obleku aj kravata má vychádzať z vášho farebného typu. Mala by ladiť s košeľou a i s oblekom samotným, pokiaľ nevolíte práve čiernu farbu obleku. Na seriózne stretnutia treba siahnuť po najserióznejších kravatách, na bežné dni sú vhodné i tie s výraznejšími farbami. Určite je potrebné vyhnúť sa koženým kravatám a tiež pestrofarebným kravatám v prípade vysoko slávnostných príležitostí – aspoň tak hovorí etiketa. Prax je však iná.

K obleku sú najvhodnejšie elegantné, hladké a naozaj kvalitné topánky, na ktorých netreba naozaj šetriť. Screen shot 2014-03-03 at 11.07.48 AMStáva sa relatívne často, že kdekoľvek môžete stretnúť muža, ktorý je ukážkovo oblečený, celkový dojem však pokazia lacné a nemoderné topánky. Keď ešte k tomu vytŕčajú krátke a pestrofarebné ponožky, ide skutočne o katastrofu. Treba myslieť na to, že k obleku taktiež nepatria mokasíny či sandále.

Ponožky by mali byť jednofarebné, hladké a hlavne v tmavých farbách. Ich dĺžka by mala byť taká, aby sa neodhalila pokožka v prípade, že sa nohavice v sede vyhrnú. Ak máte problém nájsť ponožky v dostatočnej dĺžke, siahnite po podkolienkach alebo inom strihu nohavíc.

Ako biznismen však máte viac možností ako upútať pozornosť. V dnešnej dobe sú módne trendy natoľko povoľné, že otvárajú možnosť na vytvorenie si naozaj veľmi osobitého štýlu. Ak si hovoríte, že pri oblekoch nie je možné mať svoj štýl, veľmi sa mýlite. Mnoho ľudí dnes využíva osobných krajčírov, ktorí vám zabezpečia, že budete nosiť skutočne jedinečné oblečenie podľa vašich predstáv a samozrejme šité na mieru. Tieto možnosti sú už aj na Slovensku, kde sa presadili firmy, ktoré sa venujú vyslovene biznis móde, ale i móde v iných oblastiach kariéry či osobného života. A ceny? Trh ich prispôsobil spotrebiteľovi, takže sa nemusíte báť toho, že vaše meno nie je Rockefeller.

bud-chlap-cierne

Umenie minimalizmu – úspech a luxus

Napísal  
Zaradené pod DŽENTLMEN, LUXUS, PÁNSKA MÓDA

uspech luxusKeď som pred štyrmi rokmi založil svoju dentálnu spoločnosť a dokončil som moju prvú starostlivosť o dobre plateného spokojného klienta, oslávil som túto chvíľu tým, že som si kúpil ľahký čierny bezgolierový kabát Armani. Podľa všetkého existovalo len 250 kusov týchto kabátov navrhnutých a vyrobených v Torine v Taliansku a ja som mal číslo 200. Áno, stál ma viac ako notebook, na ktorom píšem tento článok.

Väčšina mojich priateľov si vtedy myslela, že som sa zbláznil, že som minul toľko peňazí na módu. Dalo mi to však šancu, aby som vysvetlil dva zo základných princípov, ktorými žijem: menej je viac a kvalita je nad kvantitou.

Všetko, čo vlastním, okrem 2 krabíc kníh o podnikaní, 3 gitár, bicykla a samozrejme majetku, ktorý vlastním, by sa zmestilo do veľkého kufra. (Minulý rok som mal možnosť otestovať to, keď som sa pohádal so svojou priateľkou:-). Pokračovať v čítaní

Porsche PANAMERA

Napísal  
Zaradené pod LUXUS, ZA VOLANTOM

picture-110Keď v roku 1930 Ferdinand Porsche založil firmu na výrobu áut, iste netušil, že o niekoľko rokov to bude najväčší výrobca športových vozidiel na svete. V roku 2006 Luxury Institute v New Yorku na základe prieskumu udelil Porsche titul „Najprestížnejšia automobilová značka sveta“.Tento rok je pre túto značku doslovne revolučný, veď uvedením svojho supersedanu PANAMERA otvára nové možnosti a významne atakuje klientelu konkurencie. Päťdverový liftback je nielen športové ale aj manažérske vozidlo s praktickými vlastnosťami, ktoré klasickému športiaku od Porsche chýbalo. Prekrásne línie a precízne dielenské spracovanie sú zárukou spokojnosti majiteľa. Štvormiestny interiér dýcha luxusom a pokojom. Športovo tvarovaný volant dobre padne do ruky a klasicky usporiadaným ukazovateľom dominuje uprostred otáčkomer. Nemecká novinka má dĺžku 4970 mm, a široká je impozantných 1931 mm. Malá výška 1418 mm je symbolom športového „looku“. Praktickú stránku vozidla definuje objem batožinového priestoru 445 l. Po sklopení zadných sedadiel bude k dispozícii celkovo 1250 l. Pohon zadných kolies bude zabezpečovať 400 koňový osemvalec s nádherným zvukom. 

Vrcholovým prevedením bude turbo štvorkolka s výkonom 500 koní a krútiacim momentom 700 Nm. Skoro dvojtonový „drobček“ šprintuje z 0 na 100 za 4,2 sekundy, takže takúto jazdu doporučujem iba silným a ostrieľaným fajnšmekrom. Maximálna rýchlosť 303 km/h nepotrebuje komentár. PANAMERA bude obutá do 19“  alebo na želanie 20“ športových pneumatík. Šoférovať tohto plnokrvníka je určite veľkou radosťou. Tak teda šťastnú cestu!

httpv://www.youtube.com/watch?v=3qwf_b5veLI&feature=related

Fascinácia s Omega

Napísal  
Zaradené pod LUXUS

moon-watches-omega1OMEGA – Prvé hodinky na mesiaci

Keď v  roku 1848 založil Louis Brandt a jeho brat v Bielu hodinársku továreň Omega, určite netušil, do akých rozmerov tento biznis vyrastie. O necelých 40 rokov neskôr, v roku 1885, získali 1. patent na vreckové hodinky, ktoré ukazovali hodiny a minúty pomocou číslic v okienkach, zatiaľ čo ručička ukazovala sekundy. Nasledoval rad vynikajúcich vylepšení. V roku 1900 se objavili prvé náramkové hodinky, ktoré vyzerali už celkom moderne, po nich nasledovali neobvykle pokrokové vzory. Preto neprekvapuje, že Omega je viac ako 100 rokov známa tiež svojimi hodinkami pre pilotov. V roku 1917 tieto hodinky odoberali British Flying Corps, neskôr Royal Air Force – a dnes, po senzačných úspechoch, tiež NASA. Pokračovať v čítaní