Nejedz do otupenia, nepi do rozjarenia!

Napísal  
Zaradené pod PRÍBEHY ÚSPEŠNÝCH

Upozornenie. Nebudem písať o potravinách a nápojoch. Chcel by som  sa s vami podeliť o jedného z najúžasnejších ľudí tohto sveta – Benjaminovi Franklinovi. Otec Ameriky, vodca americkej revolúcie, nakladateľ, novinár, autor, filantrop, prvý minister pôšt, úradník, vedec, knihovník, diplomat a objaviteľ… V roku 1740 založil Pensylvánsku univerzitu, prvú univerzitu v Spojených štátoch. Hoci sa narodil a žil v 18.storočí (r. 1706), jeho život, myšlienky, postoje a vynálezy sú aktuálne aj dnes. Franklin je autor zavedenia pojmu kladného a záporného elektrického náboja, vynálezca bleskozvodu, bifokálnych okuliarov a autor mapy Golfského prúdu.

Bol veľmi húževnatý. Napriek tomu, že chodil do školy iba dva roky, vypracoval sa na významného politika a štátnika. No nie vždy tomu bolo tak. Mladík Franklin bol drzý, arogantný, tvrdohlavý, pyšný….  Po jednej nepríjemnej príhode, kedy sa Franklin zase raz pohádal so starším človekom, o ktorom si myslel, že je hlupák, povedal mu jeho priateľ, skúsený kvaker, pár nepríjemných slov:

„Ben, si úplne nemožný. Keď šíriš svoje názory, vyzerá to, akoby si chcel dať po hlave každému, kto má iný názor. Tvoje postoje sú také útočné, že sa o ne nikto nezaujíma. Tvoji priatelia sa cítia lepšie, keď si niekde ďaleko. Vieš toho toľko, že nikto ti už nemôže povedať nič nové. A pokiaľ by sa o to predsa len niekto pokúsil, mal by len samé nepríjemnosti a ťažkosti. Preto sa už očividne nedozvieš viac, ako vieš dnes – čo však v skutočnosti nie je veľa.“ Pokračovať v čítaní

Žite svoj sen…

Napísal  
Zaradené pod PRÍBEHY ÚSPEŠNÝCH

Paul Potts. Jednoduchý, nenápadný predavač mobilných telefónov. Ako sám hovorí „…stále som čakal na niekoho, kto by ma poštípal a povedal mi:  Zobuď sa, Paul, je čas pracovať. Zasa je neskoro.“ Narodil sa v roku 1970 neďaleko Bristolu. Jeho otec bol vodič autobusu, mama Yvonne pracovala v pokladni miestneho supermarketu. Paul mal ešte troch súrodencov. Spieval takmer od chvíle, kedy začal hovoriť. Keď mal 11 rokov bol súčasťou jedného z najlepších cirkevných zborov v Bristole. Ale to „pravé orechové“ nastalo až keď dovŕšil 16 a kúpil si lacnú nahrávku od Carrerasa. Spomína: „Bolo to prvýkrát, čo som počul Che Gelida Manina a bol som tak dojatý. No dodnes je La Boheme moja najobľúbenejšia opera.“ To, čo Paulovi bránilo robiť v živote to, čo ho bavilo najviac, bol jeho chronický nedostatok sebavedomia a strach z odmietnutia. Pokračovať v čítaní

Pravidlá úspechu podľa Jacka Canfielda

Napísal  
Zaradené pod PRÍBEHY ÚSPEŠNÝCH

Dnes sme pre vás pripravili zaujímavý článok, ktorý napísal pán Michal Hrehuš. Dúfame, že vám prinesie zaujímavé názory a postrehy.

Prajeme príjemné čítanie…..

Keď som sa dozvedel, že Jack Canfield príde 26.6 do Bratislavy a bude mať celodenný seminár, bolo mi jasné, že tam musím byť. Ak neviete, kto je Jack Canfield, myslím, že bude stačiť ak poviem, že je: Pokračovať v čítaní

Aká je tvoja budúcnosť?

Napísal  
Zaradené pod PRÍBEHY ÚSPEŠNÝCH

Otázka, ktorá možno v tebe niečo evokuje. Nie, určite sa nebudeme baviť o veštení. Chcem sa ťa celkom jasne opýtať : „akú máš budúcnosť?“ Určite máš so sebou samým nejaké životné plány, túžiš niečo mať, byť, čosi dosiahnuť. Študuješ, učíš sa, tvrdo pracuješ, obetuješ sa a možno sa aj úprimne modlíš… Prečo to vlastne robíš? Prečo sa namáhaš? Aký má tvoj život zmysel? Veď keď sa pozrieš okolo seba, aký svet vidíš? A akú úlohu máš v ňom ty sám? Aké hodnoty dávaš, ponúkaš, alebo žiješ? Čím sa napĺňaš? Nezostávaš občas sám so svojimi názormi a presvedčením? A niekedy aj so svojou morálkou? Neprispôsobuješ sa často názorom a očakávaniam iných? Takže aká je tvoja budúcnosť? Pierre Teilhard de Chardin raz povedal: „Budúcnosť patrí tým, ktorí dajú ďalšej generácii dôvod na nádej.“ Patríš medzi tých, ktorí túto nádej ukazujú? Povieš si, že ešte si nedozrel. Mám však pre teba mimoriadne dobrú správu – čas pre túto generáciu už klope na dvere. Generáciu, ktorá s odvahou a nádejou  ukáže svetu tie pravé hodnoty – vieru, lásku, pokoru, úprimnosť, toleranciu, odpúšťanie… Je načase vyjsť z ulity vlastným predsudkov, predstáv a stereotypov. Nemusíš mať dobré postavenie, či prosperujúcu firmu, stačí ak máš vieru a odvahu. Presne tak, ako to ukázali mladí z gymnázia sv.Cyrila a Metoda v Nitre. Viac ako stovka z nich ukázala svetu v hre „Príbeh veľkej lásky o sv.Alžbete Uhorskej“, že žiť skutočnú a slúžiacu lásku sa vždy oplatí. Ak neveríte, choďte si tento príbeh pozrieť.

httpv://www.youtube.com/watch?v=xwD7RocG0P4&feature=player_embedded

Vstupujeme do týždňa, v ktorom si opätovne pripomenieme skutočné udalosti o umučení, smrti a zmŕtvychvstaní nášho Pána. Aj keď ťa dnešný svet bude možno považovať za „blázna“ ver, že ak dáš ďalšej generácii dôvod na nádej, tvoj život a tvoja budúcnosť má zmysel.

P.S. Ešte prikladám dodatočné termíny vystúpení:

23.4.2010, divadlo Andreja Bagara, Nitra o 18:00 hod.

1.5.2010, tamtiež

Nikto ma nezastaví

Napísal  
Zaradené pod PRÍBEHY ÚSPEŠNÝCH

Bethany Hamilton začala surfovať, keď bola ešte len dieťa a keď mala 11 rokov zúčastnila sa v jej prvej súťaži. Jej cieľom bolo stať sa profesionálnou surfistkou, vyzeralo to, že už to nebude možné, keď na ňu zaútočil štvormetrový žralok tigrovaný 31. októbra 2003, bolo to vtedy, keď surfovala na Tunnels beach na Hawaii. Prišla o ruku, presne po rameno, ale zázračne prežila útok.

O pár mesiacov neskôr, už bola naspäť na doske, pokračovala vo svojom sne profesionálnej surfistky. Zúčastnila sa mnohých súťaží a v roku 2004 získala 5. miesto vo vekovej kategórii pod 18 rokov, v národnej surferskej associácii – súťaž v Spojených štátoch a odvtedy vyhrala už ďalšie 3 súťaže. Jej vytrvalosť prekonávať prekážky a jej nádej inšpiruje ľudí okolo nej.

Podnikateľská rada Richarda Bransona

Napísal  
Zaradené pod PRÍBEHY ÚSPEŠNÝCH

richard bransonRichard Branson mal vždy reputáciu toho, kto robí veci inak, čo sa odzrkadlilo v jeho spoločnostiach po celom svete. Na Slovensku nie je až taký známy, ale svoj pohľad na podnikanie a na život tiež ponúkol v desiatkach rozhovoroch, v knihách a videa. Zatiaľ čo väčšina ľudí súhlasí s názormi v jeho biznis knihách, existuje oveľa viac nápomocných rád od tohto usmievavého bradatého muža. Tu je mojich 20 najobľúbenejších. Pokračovať v čítaní

Mike Tyson

mike tysonČasto sa čudujem, čo ženie ľudí k tomu, aby boli brutálni, násilní a krutí? Je to nedostatok ľudskosti, zlé gény alebo diabol v práci?

Odpoveď je jednoduchšia: STRACH.

Už ste počuli o majstrovi sveta v boxe, o Mikovi Tysonovi?“. Mike Tyson bol jednou z najobávanejších ľudských bytostí na planéte. Čo bolo za jeho zúrivosťou? Jeho vlastný neúprosný strach.

Tyson vyrástol na zlých uliciach Brooklynu, kde bol okrádaný, šikanovaný a ponižovaný staršími chlapcami. V tej dobe mal príliš veľký strach na to, aby sa bránil, a ako sa neskôr úprimne priznal: „Bojím sa, aby som znova nebol taký.“ Pokračovať v čítaní

Život bez končatín…

Napísal  
Zaradené pod PRÍBEHY ÚSPEŠNÝCH

nickUž dlhšie sa pripravujem napísať vám o živote bez končatín. Nie, nehovorím o novom sci-fi filme, ale o 24 ročnom Austrálčanovi menom Nick Vujicic, ktorý sa narodil bez rúk a nôh. Zavrite na chvíľu oči a predstavte si, že žijete bez rúk a nôh. Ako sa cítite? Ako sa pozeráte na život? Ako pozeráte na druhých, ktorí kráčajú životom vedľa vás a nemajú tento typ telesného obmedzenia? Tak, ako hovorí Nick „Ja nie som človek bez končatín, som Božie dieťa… Stretol som sa s nepredstaviteľnými prekážkami a výzvami – no Boh mi dal silu prekonať ich, čo iní nazvali nemožným. Spolu s tým do mňa Pán vložil neuhasiteľnú vášeň zdieľať tú istú túžbu, nádej a skutočnú lásku, ktorú osobne prežívam s ostatnými ľuďmi po celom svete.“ No na počiatku bol kľúčový postoj Nickových rodičov, pretože  nik im nepovedal, že sa im narodí hendikepované dieťa. Ich obetavá láska, viera a vnútorná sila vytvorila tandem, ktorý premenil životnú katastrofu na najväčšie požehnanie. Rodičia sa stali nielen najlepšími vychovávateľmi, ale boli vzorom viery, bezpodmienečnej lásky, súcitu a porozumenia. Nick na margo svojich rodičov hovorí: „Keby som nemal úžasných rodičov, tak by som si vzal život najmenej stokrát. Boli to oni, čo ma povzbudzovali, aby som sa cítil ako normálny človek a sebavedome hovoril kdekoľvek a s kýmkoľvek.“ Pokračovať v čítaní

Neutrónový Jack

Napísal  
Zaradené pod PRÍBEHY ÚSPEŠNÝCH

jack welchNepočuli ste ešte o ňom? Neviete, kto to je? Najobdivovanejší líder na svete, „Neutrónový Jack, vizionár, najväčší generálny riaditeľ, akého kedy spoločnosť General Electric mala, energický, neúnavný pozitivista, horkokrvný rebel, manažér 20. storočia, najúspešnejší riaditeľ v dejinách USA, drobný muž s obrovskými výsledkami, a pod. To sú len niektoré z charakteristík muža, ktorého pozoruhodný príbeh revitalizácie jednej z najvýznamnejších firiem Spojených štátov amerických – General Electric (GE) zaujal celý svet. Či kritikov alebo obdivovateľov, jeho manažérske výsledky nenechávajú chladným nikoho.

John Frances Welch, Jr. sa narodil 19. novembra 1935, vyrastal v Peabody, Massachusetts. Rodičia, pôvodom  Íri, 41 ročný Jack, železničný sprievodca a 36 ročná Grace, žena v domácnosti, považovali jeho narodenie po rokoch čakania za malý zázrak. Otec svojou pracovitosťou bol pre malého Jacka vzorom. Osobou, ktorá výrazne ovplyvnila jeho život bola najmä matka. Tá v ňom vypestovala zdravé sebavedomie, snahu vyniknúť, naučila ho chápať hodnotu súťaživosti, čeliť prekážkam, tešiť sa z výhier a povzniesť sa nad porážkou. Práve svojej mame Jack vďačí za štýl vedenia a schopnosť vyťažiť z ľudí to najlepšie. Pokračovať v čítaní

Adela Banášová a jej pohľad na úspech

Napísal  
Zaradené pod PRÍBEHY ÚSPEŠNÝCH

Adela Banášová opisuje svoj pohľad na úspech. Jej úspech opisuje ako niečo, v čom sa jej darí, napĺňa ju. Pomohlo jej vzdelanie a učenie sa cudích jazykov, komunikatívnosť je tiež dôležitá.
Sebavedomie jej dôležité, ale nesmie byť prehnané. Je skvelé mať uskutočnitelné ciele. Sen je dobrým základom.

« Staršie články