Tolerancia

Napísal  
Zaradené pod Spiritualita

Pred dvoma rokmi som pokračoval v mojom štúdiu psychológie. Študoval som diaľkovo, ale sem tam som musel ísť do Londýna alebo Paríža na prednášky. Bola to pre mňa úžasná škola, lebo každý večer spolu sme sa poďakovali za celý deň, ktorý sme spoločne prežili a za všetko, čo v živote máme.

Zaujímavé na tom je, že do školy chodilo 10 000 žiakov z rôznych krajín a rôzneho vierovyznania. Skoro všetci sa zúčastnia tejto poslednej hodiny a poďakujú svojím spôsobom, ako su zvyknutí. Niektorí sú ticho a meditujú, nietkorí sa nahlas modlia, niektorí spievajú, niektorí tancujú. Je to pre mňa pocit, ktorý neviem opísať.

Túto hodinu sme spoločne skončili naším vyhlásením, s ktorým každý človek podľa svojho vierovyznania súhlasil.

„Som hlas. Hlas Boží. Budem veriť, nie pochybovať. Budem tvoriť, nie ničiť. Budem milovať, nie nenávidieť. Žiť naplno, milovať naplno a konať naplno s Božou pomocou.“

S týmto silným zážitkom a vyhlásením sme dokázali vybudovať mosty porozumenia, podpory a lásky medzi všetkými žiakmi a všetci sme sa chovali k druhým presne tak, akoby sme chceli, aby sa oni chovali k nám.

Nemusí byť medzi ľuďmi netolerancia, zažil som to na vlastnej koži, na tejto škole. Treba hlavne priať všetko, čo je okolo nás, budovať ešte lepšiu budúcnosť a byť vdační za to, čo už máme.

„Hodnoty, ktoré žijeme, majú väčsiu hodnotu, keď ich pošleme ďalej….“

468x60(1)

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.