Tri zázračné slová…

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA, PRODUKTIVITA

Vieme, že ľudia dodržiavajú menej ako 5% novoročných predsavzatí a myslím si, že veľkou príčinou tohto je, že čokoľvek, čo sa snažíme v našich životoch zmeniť, je naozaj len o sebadisciplíne.

Uvedomil som si to po rokoch štúdií toho, čo zistili psychológovia, čo robí ľudí šťastnými. A ukazuje sa, že všetko, o čom vieme, že nás robí šťastnými, vedie ku tomu, aby sme mali sebadisciplínu v robení toho, čo chceme robiť.

Takže novoročné predsavzatia samozrejme nefungujú preto, že je to len čin reči „Chcem urobiť zmenu, ale neurobím to teraz. Urobím to v januári.“ Toto nie je sebadisciplína. Je to odkladanie, však?

Ak chcete vo svojom živote urobiť zmenu, môžete začať práve teraz a to s niečím, čo nie je také ťažké zmeniť.

Položte si jednoduché otázky:

Aký má byť môj vysnívaný rok 2011?

Čo konkrétne v ňom chcem dosiahnuť?

Čo by mi urobilo najväčšiu radosť?

Výborný spôsob je nájsť tri (3) jednoduché slová, ktoré váš úspešný rok budú výstižne charakterizovať.

Napríklad môj priateľ napísal toto: môj rok 2011 bude v znamení POKORY (ochoty učiť sa), ÚSILIA (neustálej aktivity) a POKOJA (duševného stavu).

Mamička na materskej dovolenke si praje TRPEZLIVOSŤ, LÁSKU a RADOSŤ.

Kľúčový manažér podniku možno RAST – EFEKTIVITU – ZISKOVOSŤ.

Skrátka, zamyslite sa na pár minút nad sebou a napíšte si jednoduché tri slová, ktoré úplne vystihujú váš najlepší rok.

Aké budú?

Tešíme sa na vaše reakcie v komentároch!

Komentáre

3 komentáre v "Tri zázračné slová…"

 1. alena  

  avatar

  Môj osobný rok 2011 bude v znamení: 1. VYTRVALOSŤ (v zdokonaľovaní sa cudzieho jazyka, v učení nových vecí, ako žiť, prežiť, poradiť si sám v cudzom prostredí ďaleko od domova) 2. POKOJ (hlavne vnútorný pokoj, ziadna panika, rozvaha v konaní a rozhodovaní) 3. BUDOVANIE VZŤAHOV (noví ľudia a priateľstvá, otvorenie sa príležitosti nájsť životného partnera)

 2. tystnaden  

  avatar

  ja si volím Efektivitu – pretože mam momentalne pred sebou maturu a to si vyžiada nejaky čas + pustil som sa do podnikania a Začal ma baviť Tanec čiže už teraz chodím spať o 11 večer aby som všetko stíhal 😀 ,Úsilie aby som to všetko zvládol a Zábavu popri všetkých činnostiach aby sa mi na tom pracovalo ľahšie….

 3. RH045  

  avatar

  Mne to to pripomenulo jednu otázku ktorú som dostal od známeho, ale dobre to vystihuje väčšinu ľudí 🙂 Na múre sedia 3 mačky a 2 sa rozhodnú skočiť dole. Koľko mačiek ostalo na múre ? Odpoveď je samozrejme, že všetky, lebo samotné rozhodnutie nestačí a presne takto sa niekedy chováme, že sa pre niečo rozhodneme ale „skutek utek“. Takže vždy treba nabrať odvahu a pustiť sa do realizácie svojich snov a cieľov nielen slovami a písaním na papier ale aj skutkami 🙂

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.