Typy na cestovanie
Napísal Peter
Zaradené pod CESTOVANIE
Ak ste videli najnovší film s Georgom Cloonym, „Vo vzduchu“, uvedomili ste si, že služobné cesty sú formou umenia.
V priebehu posledného desaťročia som navštívil tak veľa krajín nie vďaka tomu, že som bol nezávisle bohatý, ale vďaka tomu, že som sa naučil byť vynaliezavý.
Cestovanie nemusí byť drahé. Mnohí z nás na Slovensku môžu cestovať aj keď nie sú bohatí. Príčiny, prečo niektorí Slováci necestujú, majú menej dočinenia s nedostatkom zdrojov a viac so strachom a neistotou. To, ako sa naučiť vyrovnať sa so strachom, môžete nájsť v iných článkoch na www.mlady-uspesny.sk , ale v tomto príspevku sa presne zameriavam na logické veci.
Základná idea
Rád by som začal s nápadom, ktorý mám v mysli: kam chcete ísť? Jedným z princípov cestovania po svete a plánovania života je, že môžete ísť kdekoľvek na svete tým, že na dlhšiu dobu si ušetríte deň. Zásada dňa je užitočná – ale ak si môžete ušetriť viac ako jeden deň, samozrejme si budete môcť ušetriť na svoj výlet za kratší čas.
A potom, keď už máte cieľ, ako ho uskutočniť? Pozrime sa na pár vecí jednu po druhej:
Zabezpečte si kartu RailPlus Classic.
Ak pravidelne cestujete vlakom ako ja, jedna z týchto kariet vám môže ušetriť veľa peňazí a ak sa chcete vyhnúť sedeniu v kupé preplnenom opitými cestujúcimi alebo hlučnými tínedžermi, karta vám umožní cestovať prvou triedou za cenu druhej triedy.
Nikdy nepoužívajte batožinu na check-in.
Iba ak skutočne, naozaj musíte. Spôsob ako sa vyhnúť batožine na check-in, je kúpiť si výborný malý kufor alebo ruksak. Niektoré typy zahŕňajú: uistite sa, že taška (keď je prázdna) je super ľahká a naučte sa ako si skutočne dobre pobaliť veci. Nielenže vám to ušetrí čas a peniaze na letisku pri odbavení, a aj keď dorazíte na miesto určenia, ale ak niekedy prestupujete, je to oveľa jednoduchšie, ak máte všetky vaše veci so sebou (a nič na check-in). Mne stačí na 2 týždňovú služobnú cestu to, čo mám vo svojom príručnom kufri.
Choďte do lietadla prví.
Mnoho cestujúcich čaká do poslednej minúty, aby nastúpili do lietadla. Je to chyba. Ak idete prví, nemáte len viac času na výber dobrého miesta a usadenie sa, kým uličku naplnia masy, ale ak ste si neregistrovali vašu batožinu (pozri vyššie), máte aj istotu, že v hornej skrinke budete mať miesto na uloženie svojej batožiny.
Vždy sa registrujte online.
Nielenže vám to ušetrí čas na letisku, ale pri niektorých aerolíniách si takto môžete vopred vybrať svoje miesto.
Ubytovanie
Vo väčších mestách sa vždy pozriem na dobré ponuky na lastminute.com a laterooms.com. Pozrite si tam ceny, prečítajte si hodnotenia a potom si na Google search pohľadajte názov hotela a mesto. Snáď bude možné nájsť si webové stánky hotelov a zistiť si, či ponúkajú lacnejšie izby. (Hotely platia webovým stránkam percento z celkových nákladov na izbu, takže ak sa na nich priamo obrátite s tým, že sa chystáte objednať si cez lastminute.com alebo laterooms. com, zvyčajne vám dajú malú zľavu pre rezervácie priamo cez nich.)
Tieto webové stránky som úspešne použil na výlety do Madridu, Milána, Benátok, Salzburgu, Prahy, Tallina, Berlína, Varšavy, Dublinu, Budapešti, Londýna a Paríža.
Inak jednoducho cestujem do krajiny a hľadám si miesto, keď som už tam. (Nie je to dobrý nápad, ak docestujete v noci.)
Takýmto spôsobom si môžete skontrolovať skutočné umiestnenie hotela priamo na mieste a dohodnúť sa s nimi. Mnoho Slovákov sa tohto obáva, ale verte mi, ale na mnohých miestach, ktoré sa oplatí navštíviť, vždy nájdete miestneho človeka, ktorý bude za trocha peňazí ochotný niečo urobiť.
Navštívil som vyše 35 krajín a vždy som našiel miesto na spanie, dokonca aj vo veľmi vzdialených oblastiach a vo vysokých pohoriach. To z vašej cesty urobí cestu o niečo dobrodružnejšiu, ale je to dobrá príležitosť na osvieženie vašich zručností vo vynaliezavosti.
V najhoršom prípade (napríklad vo veľmi zlom počasí), si nájdem internetové spojenia a telefón, (alebo jednoducho použite svoj vlastný telefón, ak v ňom máte pripojenie na internet) a jednoducho zavolajte na všetky miesta, ktoré sa objavia na Googli v danej oblasti.
Vezmite si so sebou veľa práce.
Lety meškávajú. Lety sa rušia. Wi-fi môžu byť super drahé. Vezmite si laptop, mp3 prehrávač a veľa vecí na čítanie. Zhlboka sa nadýchnite a sústreďte sa na to, čo by sa mohlo stať. Ak let mešká alebo je zrušený, zvyčajne si položím tieto otázky: „Čo by som robil, ak by som nebol letel týmto lietadlom?“ Odpoveď je zvyčajne – pracoval by som na svojom laptope, spal by som alebo by som príjmal nejakú formu obsahu pre zábavu (knihy, časopisy, filmy, atď/. Neexistuje žiaden dôvod, prečo by som to nemohol robiť v lietadle, v salóniku, v hotelovej izbe alebo na bráne letiska.
Aké nápady na služobné cetsy máte vy/môžete pridať?
Komentáre
Povedzte nám, čo si myslíte ......
Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.