Učenie

Napísal  
Zaradené pod Spiritualita

Môj kamarát miloval surfovanie. Pamätám si, ako sa rozveselil, keď vysvetľoval techniku surfovania, alebo si spomenul na nejakú dobrú vlnu. Počas 10-tich rokov surfoval skoro každý deň, keď boli na to dobré podmienky. Ako najmenší chlapec z dediny som mal príležitosť sedieť na pláži po škole a pozerať sa na to, ako tvrdo pracoval aby zvládol techniku prejazdu vlnou.

Každý víkend, keď mal trochu viac času mi ukazoval, na akej technike momentálne pracuje. Vysvetlil mi každý pohyb, balans, na čo musím čakať a sústrediť sa. Väčšinou som mu nerozumel a ani som tomu nepotreboval rozumieť. Stačilo mi vidieť, ako jeho oči žiarili, keď mi ukazoval niečo nové. Keď som videl úsmev na jeho tvári a štýl, ktorým ma zasväcoval do tajov surfovania som postupne pochopil, že to najdôležitejšie na tejto veci je – prekonať tie vlny vo svojej hlave. Toto poznanie pre mňa znamenalo viac, ako všetko ostatné.

Jeho vášeň pre život inšpirovala moju vášeň pre život. A táto vášeň ho nakoniec aj zmenila. Bol pre mňa príkladom, učil ma veci, o ktorých som si myslel, že ich nebudem nikdy vedieť a pomohol mi naučiť samého seba byť lepším človekom. Bolo to určite viac, ako keby ukázal, aký je veľký frajer. Ukázal mi ako žiť.

„Hodnoty, ktoré žijeme, majú väčšiu hodnotu, keď ich pošleme ďalej….“

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.