Uskutočňujte veci

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

Ešte som o tom v skutočnosti nehovoril, ale zlyhal som viackrát, než si viem spomenúť. Skúšal som ísť pešo z Anglicka do Jeruzalema, manažoval som kapelu, viedol som krčmu, učil som na univerzite, písal som knihu, prechádzal som na bicykli dĺžku Anglicka, zakladal som Safari spoločnosť, osvojoval som si psychológiu…a takmer zakaždým som zlyhal.

Ale vo svojej hlave som žiadnu z týchto vecí neakceptoval ako zlyhanie, pretože zakaždým som sa počas daného procesu tak veľa naučil. Takže teraz, keď som sa napokon dostal vo svojom živote k bodu, keď sa zdá, že veci do seba zapadajú s menším úsilím, nemôžem si pomôcť, ale myslím na všetok ten čas, kedy som v priebehu posledných 16 rokov neuspel. A obzerám sa späť s úctou, pretože lekcie, ktoré som sa naučil sú príčinou toho, že som tu. Žiadna z týchto vecí sa nestala cez noc – vlastne, aby som dosiahol tento bod, pracoval som na tom odkedy som v 16 rokoch odišiel zo školy.

A tak vám tu ponúkam najlepšiu radu v otázke kariéry, akú by som vám vôbec mohol dať:

Len veci USKUTOČŇUJTE. Choďte za vecami, ktoré vás zaujímajú a ktoré vás robia šťastnými. Prestaňte konať tak akoby ste už mali určený chodník, pretože nemáte. Nikto nemá. Nemali by ste sa snažiť odškrtávať krabice života: nie sú skutočné a boli vytvorené inými ľuďmi, nie vami. Neexistuje žiaden jasný chodník, po ktorom kráčam a nekráčam ani po stopách niekoho iného. Vytváram ho tak, ako to ide.

Čo prinesie nasledujúca dekáda? Naozaj, skutočne nemám potuchy. Spoločností ubúda. Mení sa politické rozdelenie krajín. Vaše záujmy sa vyvíjajú a menia. Nájdete si priateľku alebo ju stratíte. Máte deti. Máte zdravotné problémy. Niečim sa nadchnete a to vás privedie na cestu. Starý priateľ vám znenazdajky zavolá a ponúkne vám úžasnú možnosť.

Jediným spôsobom ako sa pripraviť na takýto chaos je vo vašom voľnom čase neustále skúšať nové veci. Naučte sa niečo nové. Vyskúšajte si nové hobby. Osvojte si novú zručnosť. Stretnite sa s novou skupinou ľudí. Spustite nejaký druh nového projektu. Začnite bočné podnikanie.

Ak to nebude fungovať, tak čo? Niečo ste sa naučili. Učenie je z toho všetkého tá najcennejšia vec. Pretože ak tá správna vec príde, pravdepodobne uspejete vtedy, ak máte v rukáve mnoho životných lekcií. A tie vo všeobecnosti pochádzajú zo zlyhaní, nie z úspechu.

Čo môžete urobiť dnes? To je skutočná otázka, však? Vyskúšajte niečo nové, niečo, čo sa vymyká z normálnych spôsobov uskutočňovania vecí. Začnite blog. Zapíšte sa k osobnému trénerovi. Začnite vedľajšie podnikanie. Choďte na stretnutie, na akom ste ešte nikdy neboli.

Kde na to nájsť čas? Pre začiatok vypnite počítač a televízor. Len tieto dve veci dajú mnohým veľa voľného času.

Na váš úspech!

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.