Zažite úspech jedného projektu v čase v roku 2010

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

Keď tento mesiac uvažujete nad vašimi cieľmi pre rok 2010, prečo sa nepozrieť na veci, ktoré vás oberajú o energiu a zabraňujú vám pohnúť sa dopredu ku výškam?

Pýtate sa: „Veci? Aké veci?“

Viete, tie hromady nedokončených „vecí“ vo vašej chodbe, na vašom stole, pod vašou posteľou. Tie veci, na ktoré si z času na čas spomeniete, ako napríklad telefonáty, ktoré ste ešte neurobili, aby ste dokončili nejakú vec v práci alebo včerajšie úlohy, ktoré ste mali v zozname „Urobiť“ a znova ich prepisujete na dnes.

Čo tak začať zapisovaním si nedokončených projektov vo vašom živote a ich uprednostňovaním. Potom zapisovaním si prekážok, ktoré vám bránia, aby ste projekty dokončili a určením možných riešení, ktoré by sa dali na každý jeden aplikovať.

Ďalším krokom je pracovať na pláne, aby ste sa rozhodli, ktoré riešenie je použiteľné na každú z prekážok.

Každý projekt je iný, ale niektoré veci sú nemenné. Rozdeľte si projekt na menšie kroky, ktoré sa dajú uskutočniť – kroky, ktoré môžete práve teraz fyzicky urobiť. Zvyčajne sa musíte sústrediť len na ďalší činný krok – neobávajte sa ďalších krokov, ktoré prídu neskôr. Každý krok by mal byť niečím takým, čo môžete ukončiť za 10 – 30 minút – lepšie je za kratšie.

Výzvy a ciele v živote sú zvyčajne príliš veľké, aby sme všetky vyriešili naraz. Dnes sa zamerajte na trocha z nich a urobte nejaký pokrok. A potom zajtra, vstaňte a zamerajte sa na trocha viac z cieľov a znova urobte nejaký pokrok.

Napokon, prekonať návyk váhania je záležitosťou zaoberania sa vecami, ktoré zdržiavajú dokončovanie. Napríklad naučiť sa milovať to, čo robíte a s vášňou robiť vaše projekty a úlohy.

Aký je váš spôsob dokončenia projektov pre tento rok? Dajte nám vedieť v komentároch….

Komentáre

8 komentárov v "Zažite úspech jedného projektu v čase v roku 2010"

 1. Biroša  

  avatar

  Mojím cieľom na tento rok je úspešne končiť strednú školu s maturitou. Neviem či je to projekt ale to je mojím cielom. Prekážka je tam, že absolútne sa neviem prinútiť sadnúť si k učebnicám a niečo si prečítam. Lukáš

 2. potvora@post.sk  

  avatar

  Vieš Lukáš v podstate sa naozaj dá povedať, že dokončenie školy je určitým projektom. A ten projekt sa nedá uskutočniť bez učenia. Ak ti to pomôže tak takéto životné obdobie typu „mne sa nechce učiť“ sme prežívali na strednej asi všetci. Faktom však je, že všetko čo sme sa nenaučili z kníh si častokrát musíme doštudovať v praxi a v duchu nadávame že sme sa nenaučili lepšie. A najhoršie čo môžeš urobiť je zanedbať pravidelné denné učenie, lebo potom toho na Teba bude priveľa. Ak chceš poradiť s nejakými technikami efektívneho učenia sa – napíš. Aj keď dnes je už všetko na internete.

 3. Roman1  

  avatar

  Ja viem pochopiť Lukáša. Veľmi bojujem s nechutenstvom k riešeniu problémov. Neviem, čím to je. Či som málo cieľavedomý, či sa neviem sústrediť na jednu vec dlhodobo, neviem na to prísť, ale strašne mi to vadí, lebo neviem veľa krát dokončiť veci, do ktorých som sa pustil pred nedávnom s veľkým elánom.

 4. apprentice  

  avatar

  ak smiem poradit …Motivacia prekonava vsetko 🙂

 5. Roman1  

  avatar

  samozrejme 😉 ja viem, ja sa rýchlo naštartujem v tom problém nie je, len v tom vydržať…takže musím nájsť takú ozaj silnú motiváciu…len ako ju nájsť?

 6. Thomas Newston  

  avatar

  Motiváciu môžeš nájsť veľmi jednoducho, polož si len otázku čo v živote vážne chceš a čo hlavne čakáš od projektu na ktorom sa chystáš pracovať. Keď nato prídeš tak si to napíš na nejaký papier alebo ak je to vec ktorej máš fotku tak si ju vytlač a nalep na viditeľné miesto tak aby si ju videl alebo aby si to videl vždy keď vstaneš alebo vždy , keď stratíš chuť na tom pracovať. Uvidíš ,že v tvojich myšlienkach stále bude len tvoj ciel a preto budeš ďalej pracovať aby si svoje dosiahol. To je môja skúsenosť ak máš iný problém rád ti poradím inak 🙂

 7. Daniel  

  avatar

  Mily Thomas,
  Nemame na vas emailovy kontakt, prosim poslite nam ho.
  Dakujeme

 8. Thomas Newston  

  avatar

  Poslal som vám to cez kontakty priamo na stránke no pre prípad ,že nastala nejaká chyba email dám aj sem .

  http://www.thomasnewston@gmail.com

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.