Pravidlá úspechu podľa Jacka Canfielda

Napísal  
Zaradené pod PRÍBEHY ÚSPEŠNÝCH

Dnes sme pre vás pripravili zaujímavý článok, ktorý napísal pán Michal Hrehuš. Dúfame, že vám prinesie zaujímavé názory a postrehy.

Prajeme príjemné čítanie…..

Keď som sa dozvedel, že Jack Canfield príde 26.6 do Bratislavy a bude mať celodenný seminár, bolo mi jasné, že tam musím byť. Ak neviete, kto je Jack Canfield, myslím, že bude stačiť ak poviem, že je:

 • spoluautor série kníh „Slepačia polievka pre dušu“, ktorých sa predalo viac ako 100 miliónov kusov po celom svete
 • držiteľ Guinnessového rekordu, keď bolo súčasne 7 jeho kníh na zozname bestsellerov New York Times
 • v roku 2005 dostával $25 000 za jednu prednášku
 • účinkoval vo filme Tajomstvo (The Secret). Bol som už na dvoch podobných akciách, no nikdy som nepočúval prednášku a ani nečítal knihu od pána Canfielda.

Zistil som, že témou budú pravidlá úspechu, ktoré opísal vo svojej knihe „Pravidlá úspechu: Ako sa dostať z miesta kde ste, tam kde chcete byť.“ Rozhodnutie bolo jasné: „Tú knihu do seminára prečítam!“ Hovorí sa, že keď je žiak pripravený, učiteľ sa nájde. Bolo to tak som všetkými knihami, po ktorých som intuitívne siahol. Táto bola však trvrdý oriešok… Kniha je hrubá štyri centimetre má 441 strán, veľkosť textu odhadujem na osmičku a formát je väčší ako papier A5 – skutočne veľká a hrubá kniha. Moja prvá myšlienka bola: „Toto mám ja čítať?!“ Inú šancu som však nemal.

Jack Canfield neprichádza na Slovensko každý rok – aspoň zatiaľ nie. Včera som ju dočítal. Môžem s čistým svedomím povedať, že je to doteraz najkompletnejšia kniha o úspechu, osobnom rozvoji a zákone príťažlivosti, akú som čítal. V každej zo 64 stručných kapitol nájdete okrem jasne a jednoducho vysvetlenej teórie aj nespočetné množstvo skutočných príbehov a cvičenia, ktoré vám pomôžu osvojiť si jedno pravidlo za druhým. Jack vám najskôr vysvetlí základy úspechu. Potom vám pomôže zmeniť svoje hlboko zakorenené predstavy a názory, ktoré vás brzdia. Následne vám vysvetlí, ako vytvoriť vlastný efektívny tím a udržiavať úspešné vzťahy. V tejto časti je kapitola, ktorú by mal čítať každý podnikateľ a manažér, ktorý vedie tím ľudí. Dozviete sa prekvapivé fakty o tom, čo najviac motivuje pracovníkov. (Pomôcka: Nie je to výplata ani pracovná istota.)

Nakoniec sa spolu s pánom Canfieldom ponoríte do tajomstiev peňazí – témy, ktorú má veľa ľudí problém už len konfrontovať. Prečítal som už desiatky kníh o úspechu a zákone príťažlivosti a počul som o mnohých princípoch, ktoré vám pomôžu dosiahnuť to, čo chcete. V tejto knihe som našiel každý jeden z tých princípov vysvetlených jednoducho ale do hĺbky a naučil som sa veľa nových pravidiel.

Odporúčam vám nielen prečítať si knihu Pravidlá úspechu, ale aj prísť 26.6. na seminár Jacka Canfielda do Bratislavy. Pre tých, ktorí chcú skutočne nezabudnuteľný zážitok, mám k dispozícii ešte tri VIP vstupenky do prvej rady. Oficiálne sú už vypredané. Mne sa však na poslednú chvíľu uvoľnili tri a tak vám tie vstupenky môžem ponúknuť.

V prípade záujmu mi čo najskôr zavolajte na číslo 0918 185 373 alebo napíšte na e-mailovú adresu hrehus@gmail.com.

Uvidíme sa na seminári. Dovtedy vám želám vám veľa úspechov a „get happy“, Michal Hrehuš

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.3/10 (27 votes cast)
Pravidlá úspechu podľa Jacka Canfielda , 9.3 out of 10 based on 27 ratings

Komentáre

24 Komentárov v "Pravidlá úspechu podľa Jacka Canfielda"

 1. Tequicka  

  avatar

  Zdravím Vás pán Michal Hrehuš,

  Je dostatočne viditeľné aj citeľné Vaše nadšenie z tohto pána ktorému tu spievate ódu na radosť. Píšete, že často na Slovensko nechodí takmer vôbec, čím to asi bude, že k nám zavítal? Je všeobecne známe, že mnoho Američanov ani nevie kde je Európa a pozrime nejaký vševedomý s receptom na úspech príde na Slovensko, to je zvláštne iba v tom, že prečo práve našu krajinu. Na druhej strane zaujímavé to nie je, že práve do srca Európy. Pametáme si, že Karel Gott tiež robieval koncerty v časoch svojej najväčšej slávy iba v Prahe a Nemecku a časom zavítal aj do menej známych oblastí, čím to asi bude?
  Nemám rada falošný úsmev made in US. A ich klamlivé slová a zásterky v snahe sľúbiť Vám čokoľvek, len aby z Vás vymáčkli posledný dolár. Novodobí guruovia, ktorí učia ostatných, že je možné úplne všetko, že aj muž ktorý má 58rokov môže byť milionár a pritom celý život sa živil len rukami. Ako je to možné? Ako je vôbec možné že bez hanby mnoho ľudí klame ostatných samozrejme ne-priamo len aby ľudia mali pocit, že je všetko možné ale hlavne že je všetko neskutočne jednoduché a bez námahy, pretože to chce každý počuť a správny recitátor to veľmi rád potvrdí.
  V jednej investorskej knihe sa píše, Wall Street má množstvo investičných guruov ktorý predpovedajú pokles US, či pobádajú k nákupu EUR . Ale ako autor knihy uvádza, každý rok spoločnosť BARRONS pozýva týchto guruov nejakým spôsobom „osvietených“ za povestný okrúhly stôl, kde sa pýšia úspešnými prognózami pre nasledujúce roky. Autor knihy píše „hneď ako sa ukážu u Barrons skončí ich kariéra v danom roku a upadajú do zabudnutia. A tak je to so všetkými guruami novej doby, ktorí sľubujú svetlo v ťažkých časoch tmy.
  Bez urážky k autorovi, ja by som si skôr vypočula týchto ľudí:
  1. Rudolf Manderla
  2. Andrej Babiš
  3. Patrik Tkáč
  4. Martin Kúšik
  Ako mnoho ľudí vie, alebo skôr každý človek, začiatok úspechu veľkého podnikania je v podvode a klame, prípadne neoprávnené získanie niečoho čo nám nepatrilo. ( udávanie židov a následne inkasovanie peňazí, kšeftovanie s jedlom a prídelovými lístkami, záhadné privatizácie aj pod vyhrážkou za 1,- Sk, donútenie odkúpenia akcií za minimálnu cenu v kupónovej privatizácií, pašovanie cigariet a alkoholu, atď)
  V prípade, že nejaký US guru sa bude snažiť presvedčiť, že Vám stačí predávať dáždniky na ulici a za 10r budete úspešný je to absolútna hlúposť, pretože daňový úrad, prípadne príživníci Vás aj tak viac menej oberú o čistý zisk.
  Za veľkými obchodmi sú veľké podvody a to je základ celého veľkého zisku, neskôr môžete skupovať spoločnosti, a potom sa ich zbavovať a rozširovať impérium, ale najskôr musíte mať niečo čo Vám dá veľký náskok pred ostatnými a to veľmi ťažko získate čestne. Pozrite sa niekedy v Bratislave na Manderlák (1933-1934) v mäse bol vždy veľký potenciál a dnes? Dnes máme E-čka, ktoré objem a váhu mäsa zväčšia, konzervy, párky atď…ani nevieme čo v nich je ale podľa chuti nie to, čo tam má byť, pretože nie už máme určité kategórie sociálne slabších občanov, ktorí tiež musia jesť. Kniha „Pravidlá úspechu“ v dnešnej dobe máme nespočetné množstvo kníh ktoré majú lákavý nápis a sme ochotní dať za tento nápis 10-15 eur , postupne v knihe zihsťujeme, že sa slová opakujú až príliš často.. a niektoré vety akoby sme už čítali, len som neprišla na to, či autor už nemal čo povedať, alebo je to opakovacia rovnica „úspechu“. Mnoho ľudí ľudí kupuje knihy o úspechu ale nikto nevie kde začať, mnoho ho ľudí kupuje knihy o diétach ale večer vymietajú ľadničky a tak je to so všetkým.
  Ako píšete, že autor dostával 25K za jednu prednášku, ani sa nečudujem v US ľudia sú iní než my, pripomína mi to jedného priateľa ktorý predáva automatické obchodné systémy tak zvané „black boxes“ často mi hovorí, ako smiešne pôsobia ľudia ktorí zaplatia 1K eu za 50 riadkov skriptu v programovacom jazyku pretože očakávajú veľký príval peňazí zatiaľ čo budú na dovolenke. Tieto systémy pracujú na štatistikách ale neberú v úvahu fundamentálnu analýzu a nemajú príliš dlhú životnosť. Kto chce byť úspešný investor na elektronickej burze, musí sa programovať naučiť sám.
  Rozhodne nič proti pánovi z US nemám a budem rada ak do komentára prispejú ľudia skúsenosťami z jeho prednášky rada si prečítam reakcie.
  Myslím, že autor keby napísal knihu s názvom „ Tvrdá Práca“ oslovil by menšiu skupinu ľudí, oslovil by len tých ktorý vedia čo tvrdá práca je, ako na sebe pracovať a slovo „ úspech“ by v doplnili čitatelia sami.
  Pravidlá Úspechu- čo to je ?Je to nádherne krásny recept na úspech? Je to manuál? Úprimne, kto z našich veľkopodnikateľov ale aj úspešných podnikateľov má čas čítať niečo viac ako Hospodárske Noviny a medzery v zákonoch? Inak tie knihy, to že je niekto dobrý pisateľ neznamená, že má čo povedať ľudom, autorka kníh o Harry Potter, čím by Vás obohatila???
  Ale obyčajní ľudia majú tieto knihy radi, dajú si teplé ponožky, šálok dobrej kávy a po prečítaní par riadkov sladko zatvoria oči a snívajú o tom ako jedného dňa víťazoslávne buchnú dverami drahého auta, lebo to je ich predstava o úspechu. Nesadnú a neurobia si svoj domáci rozpočet, neurobia nič pre to o čom čítali. Nastavia si budík na rovnaký čas ako včera a ten čas bude rovnaký ešte ďalších 30 rokov.
  A čo vy?

 2. toms  

  avatar

  Tequicka: plne suhlasim, skvely komentar!

 3. paly.o  

  avatar

  Ja si myslim ze to chce vyvazenu rovnovahu medzi takouto motivaciou (citanie tychto knih, pocuvanie prednasok) a realitou. Ak nebude rovnovaha, je to iba klam na ktorom niekto dobre zaraba. Treba stat zaroven nohami pevne na zemi a nie iba snivat o tom co niekto povie alebo napise, ale aj nieco preto urobit. Z nicoho nebude nieco. Osobne nie som ochotny dat za mozno nezabudnutelny zazitok s Jackom sumu zacinajucu na 130e za par hodin, no zapojil som sa do sutaze kde listok mozem vyhrat. A to ze je to vyberanie penazi o tom svedci aj reklama ktora isla v televizii aby prilakala publkum a vypredala salu. Ludia ktori vedia o tom kto je prednasajuci a zaujimaju sa o temu Uspechu sa to dozvedia z ineho zdroja ako z televiznej reklamy (ktora samozrejme predrzuje tento nezabudnutelny zaitok). To ze sa na taketo knihy chyta vela ludi je o tom ze vela ludi chce byt uspesnych. Kto by nechcel? No v tych knihach sa pise okrem toho ze na to kazdy ma, aj to ze nie kazdy to dokaze, ze to nepride samo, nespadne to z neba. To su ti papucovi ludia o ktorych pisala Tequicka. Preto podobne knihy alebo filmy typu Secret si pzoriem/precitam rad, no beriem ich s urcitou rezervou.

 4. Seville  

  avatar

  Ja Vás zdravím,
  Daniel, super článok. Zdieľam tvoje nadšenie z Jacka Canfielda. Chápem tvoje nadšenie, je to fantastické. Inak Jack berie za prednášku v Bratislave 70,000 USD.
  Čo sa týka komentárov čo tu boli pridané

 5. Seville  

  avatar

  Podľa môjho názoru musíme zažiť extrém akým je Jack Canfield, aby sme si uvedomili súvislosti a aby nám to docvaklo ako to naozaj funguje, ťažko sa to vysvetľuje ľudom, ktorý si prečítajú pár kníh, pozrú si Secret a myslia si, že už všetko vedia a čudujú sa, že to akosi nefunguje, aspoň s príspevku od Tequicky som mal taký pocit. Môj osobný názor na filozofiu a štýl života aký prezentuje Jack Canfield je, že sa to dá!!! Nie je to ľahké, teda zo začiatku nie, ale dá sa to! Ja to viem, nehovorím že žijem až takým životom ako Jack, ale dosahujem všetko prečo sa rozhodnem, mám to po čom som sníval. Žijem si proste podľa svojich predstáv, a nie je to chvíľkové už dlhodobo som spokojný a šťastný v živote-tím sa nechcem chváliť iba prezentovať myšlienku, že sa to dá. A vedieť to, je úžasné. A to že príde na Slovensko a možno otvorí oči pár ľudom v tomto štáte, kde sú ľudia znechutení a veria máločomu, budem pokladať za úspech. Ja sa teším, pretože sa mám osobne stretnúť s Jackom Canfieldom. Inak určite naňho choďte, posunie Vás to, nechcem mu tu robiť reklamu, zato ma neplatia, ale bude to určite skvelý zážitok. Držím Vám všetkým palce, už len to, že ste na stránke Mladý a úspešný a dôkazom:-)

 6. Suzanne01  

  avatar

  Tequicka: vobec nesuhlasim. Myslim ze taketo veci tvrdi len clovek nevedomy..ja osobne som tuto knihu necitala,ale citala som mnohe ine s touto tematikou a ani v jednej neslo o uspech materialny, ale najma dusevny..je prizemne dufat v zivote ze budem milionar a to ma byt najvyssou prioritou v zivote? Tito ludia a knihy ktore napisali nam skor pripominaju,ucia a otvaraju nam nove myslienky ako byt spokojny sam so sebou, ako zit stastny zivot a ako verit sam sebe a svojmu stastiu..Nie je to len o peniazoch a ak sa ich to dotyka, urcite to nie je prednostny ciel. Myslim, ze nazor na veci je dobre prezentovat az ked pozname obe strany mince. Ja som citala mnoho knih a precitam si aj tuto a potom si sama v sebe rozmyslim co mi to dalo dalej..je to o kazdom jednom z nas,ako sa posunie dalej, tito ludia nam len rozpravaju to,v co veria oni a pozitivne myslenie je viera ako kazda ina..niekto veri v Boha, niekto vo vesmir, kazdy ma nieco co ho vnutorne posilni a posunie dalej..

 7. Tequicka  

  avatar

  Celkom ma potešilo, ako sa tu rozprúdila debata o mojom komentári viac ako o vyššie menovanom pánovi. Ale napriek tomu si dovolím, poznamenať že článok nie je o mne ale cením si, Vašich názorov i keď smutne musím konštatovať, že mnohí z Vás sa chytili hlavne prvej časti môjho príspevku, kde píšem o podvode. Ale napriek tomu čo čítam od Vás nedá mi dokončiť myšlienku k tejto téme.
  1. Úspech -samozrejme netvrdím, že jeho podstata je iba finančná satisfakcia za tvrdo vykonanú prácu, ale podotýkam, že finančná stabilita každého z nás je nevyhnutnou súčasťou na to, aby sme sa mohli sústrediť na ceste k úspechu.
  2. Úspech je väčšinou to, s čím sa podelíme (pochválime)s ostatnými, neexistuje úspech ktorý tlmíme sami v sebe.
  3. Úspech ma vždy materiálnu podobu aj keď nie finančnú, môže to byť čokoľvek, ale vždy alebo viac menej vždy má hmatateľnú protistranu. Keďže sa tato stránka zaoberá úspechom každého z nás a nie sociologickým výskumom, zostaneme pri vysvetlení, že “peniaze, alebo hmatateľná vec sú odrazom v zrkadle naše ho úspechu“
  Zostávam ale naďalej pri svojom názore, že na Slovensku máme vlastných koučov ktorý poznajú prostredie a výskum, poznajú naše podmienky života, naše hospodárenie v domácnostiach a ich rozpočty a preto si myslím, že autori zo stránky „Daniel, Kamil“ by Vám dali viac na prednáške ako muž z US.
  Čo sa týka kníh, ako vieme sú knihy rôznych kategórií a tak ako aj filmy. Čo mňa osobne na týchto (motivačných) knihách najviac fascinuje je spôsob akým sú napísane, preto ich rada čítam, aj si z nich nejaké myšlienky prisvojím. Ale nikdy nezabúdam na dve veci.
  1. Motivačné knihy sú presne od slova motivovať , hovoria to, čo chceme počuť a prečo sme si ich kúpili.
  2. Slúžia autorovi aby na seba zarobili a vykonali zisk.
  Ja sama si pamätám a určite aj Vy obdobia keď na Slovensko zavítal MLM( Multi Level Maketing) cez tento systém sa ešte stále predáva veľa produktov, už to nie je iba kozmetika, hrnce, mixéry, ale aj poistky, úvery (pre iné banky) a mnoho iného. A verím tomu, že aj VY ste boli na nejakej sesion kde ľudia priam vyskakovali do výšky a kričali radosťou „ JA SOM DOSTAL ZLATÉ HODINKY, A JA SOM DOSTAL MINULÝ TÝŽDEŇ AUTO, úžasné získal som 100 ľudí do svojej malej pyramídy a už nikdy nemusím pracovať. Áno poznáme to, viac menej všetci a určite viacerý z Vás boli aj svedkami tejto show. Áno boli ľudia ktorý uspeli, a dnes si za to postavili dom, kúpili auto. Ale je viac tých, ktorý investovali do toho peniaze ale bohužiaľ nemali povahu na to, vnucovať svojím priateľom poistky, piliere, a iné produkty MLM.
  Viem si predstaviť show Man from US, pohodlná košeľa s dlhým rukávom, remeň s výraznou prackou, čierne nohavice a dobré hodinky, ktorý zavolá do publika
  • postavte sa tí, ktorí chcete byť úspešní, nebojte sa veď úspešní byt chcete, je to také jednoduché ako sa naučiť chodiť“
  • Zakričte ja to dokážem
  • Ja dokážem všetko čo chcem
  • Som silný a môj úspech je iba na mne „nepočujem Vás“ hlasnejšie
  Plus trocha psychológie, jasnej a výraznej gestikulácie a dobrej vizualizácie a show za 130 je u konca, to Vás vyjde lacnejšie taký pokrik každý deň pred zrkadlom „som Mladý, Krásny, Šťastný “
  Jediné čo sa snažím povedať je, že celá táto stránka Vám dá viac ako akákoľvek kniha. Súhlasím ale s tým, že úspech je v hlave každého z nás, ale bez idey, bez nápadu a predstavivosti nenamaľuje nikto obraz, nenavrhne žiadny nový desing auta, nevytvoríme nič bez toho aby sme vedeli čo chceme a na to nám nedá odpoveď žiadna kniha keď je v nás samým nerozhodnosť a nevieme ani oblasť kde začať, ani s čím.
  Pre úspech je nutné mať určité zázemie, je jedno kde je Vaše zázemie (vo Vašej hlave, vo Vašej peňaženke, vo Vašej rodine, či partnerovi, vo Vašich nápadoch, predstavách) je jedno kde ale musí byť vo Vás. Vaša vízia, zmysel a smer je iba v nás samých a žiadnej knihe. Dostali sme iba jeden život ale milión príležitostí je iba na nás ako ich využijeme.
  Mnohé veci sú príliš ťažké na nás samých preto je dobré mať či už obchodného partnera, alebo dobrého priateľa s ktorým nápor za cestou k úspechu budeme ľahšie prekonávať, pretože úspech v akej koľ vek forme je beh na dlhú trať.

  Petr Hapka a Lucie Bíla úryvok z piesne ktorá vystihuje, čo je v živote naozaj dôležité.

  Co když se těžce zadlužím

  i ten kříž prodáš – co já vím

  když mě mé masky unaví

  stáhneš mě k sobě do trávy, do trávy

  a klidně řekneš hroznou lež:

  na svoje léta hezkej jseš

  před sebou ještě všechno máš

  jestli to pro mě uděláš

  Co když mě zapřou přátelé

  a budu s cejchem na čele

  podroben strašné žalobě

  vzkážeš mi: stojím při tobě

  jen při tobě..

 8. Michal Hrehuš  

  avatar

  Tequicka, obvykle takéto ostré komentáre nepíšem, ale sú len dve možnosti. Buď niečo zbadáš, alebo nie:

  1. Vidím, že si tú knihu nečítala a nikdy nepočula ani kúsok z prednášky Jacka Canfielda.
  2. Ty máš asi problém s peniazmi a necítiš sa úspešná, že?
  3. Mám pocit, že máš predsudky voči USA a všetkému, čo ide odtiaľ.

  Neber to prosím ako útok na teba, ale skôr ako výzvu na zamyslenie.

 9. Tequicka  

  avatar

  1. Vyjadrila som komentár k danému autorovi, nie k Tebe.
  2. Sama mám svoj kompas a vždy idem proti davu, neprijímam cudzie myšlienky hromadne len preto lebo ich akceptuje dav, iná nebudem. Moje komentáre sú iné, pretože sú moje. Nemajú osobný charakter a podľa nášho právneho poriadku sa nedopúšťam žiadnych urážok na cti utŕhaní a poškodzovaní dobrého mena kohokoľvek na tejto stránke. Je to diskusné fórum kde názory subjektívneho charakteru, nikoho nepoškodzujú, a neosočujú.
  3. Nie naozaj som tu knihu nečítala len pre to, že teraz „letí“ zatiaľ so nemala čas.
  4. Tvoj komentár v bode číslo 2. Je neprimeraný a osobného charakteru, čo zásadne porušuje zmysel tejto webovej stránky, ktorá má motivačný charakter nie osobný. Aj keď priame oslovovanie je typické pre oblasť (motivácie) ale myslím, že v tomto prípade nie je na mieste.
  5. Nebudem sa viac vyjadrovať pod toto vlákno, nech Tvoja reakcia je akokoľvek provokačná, alebo osobná.

 10. tomas11  

  avatar

  Tequicka rules !!! suhlasím s tebou

 11. pico13  

  avatar

  zdravím každeho,
  nedá mi nereagovať,
  takže moja reakcia uplne suhlasim s tym ze zdrava ekonomika je taka ze nizsi je vydaj ako prijem, ale s tym americanom nie som si isty ze by bol taky uspesny podla mna on len ryzuje na nejakej teorii mozno ze sa mu o tom snivalo a teraz to vsade prezentuje za tazke peniaze urcite by som mu nedal ani cent za tie jeho prazdne reci keby chcel sa prezentovat aky je on uspesny urcite by nepytal take velke peniaze za tie jeho vopred nastudovane texty takze mu len platte tazko nasetrene peniaze a urcite vam bude dobre este 3 dni a potom pride tvrda realita

 12. katarinka  

  avatar

  zdravim vsetkych, on ryzuje a ma sa dobre a kde si ty? vies si s nim porovnat prijmy? par ludi tu niecomu nerozumie vsak Teqi?

 13. Saky  

  avatar

  Ja skor suhlasim s tequickou, zas sa nestaviam proti Jackovi Canfieldovi a jeho uceniu, ale myslim si ze to vsetko by sme mali brat s rezervou. Mam rad motivacne knihy a viem ze mi aj pomohli ale netreba sa im uplne oddat. A odporucam film YES MAN (2008) je to presne o tom co sa tu rozobera v diskusii :)

 14. Michal  

  avatar

  Ja som teraz docital spominanu knihu. Velmi dobra. Jack tu zozbieral principy ktore vseobecne platia a je len na nas co s tym budeme robit. Presne ako clanky a prispevky M&U. Ano zaraba na tom. No a co. Mozes si kupit jeho knihu ci ist na prednasku a nemusis. Je to len na nas.

 15. Tomáš Kostovčík  

  avatar

  Tequicka, to čo si napísala ty, zase vystihuje citát z filmu “pásla kone na betóne”: “Nehutoriš glupo, ale ani mudro” :-)

  Na to, čo si napísala sa nedá protirečiť, aj máš aj nemáš pravdu. Všetko je iba v postoji. Tvoj názor však nezdieľam. Radšej hľadám príležitosti a zo všetkého si zoberiem to dobré, ako to negatívne. Svet je iba taký, aký ho ja sám vidím.

  Prečítaj si pár článkov od Mira Veselého. Aj keď mám rád autorov ako je Jack Canfield, Napoleon Hill, Dale Carnegie a Brian Tracy, myslím, že Miro Veselý v tomto prípade žije to, o čom píše. Určite to oceníš aj ty, keďže nie je z USA, ani z Afganistánu. :-)

  Ja zase odporúčam, aby ste si pozreli film Pokojný bojovník. Motivačné knihy, citáty a príbehy sú skvelé, ale neriešia Váš život. Motivácia z vonku rýchlo vyprchá. Vy sami v sebe sa musíte stať motivátorom. Stanovovať si ciele a ísť za nimi. Dosahovanie týchto cieľov Vás bude posúvať dopredu.
  Naučil som sa, že život má iba 3 pravidlá: “paradox, humor a zmena”
  Paradox – život je záhada, ani sa ho nesnaž pochopiť
  Humor – smej sa sám sebe, je to síla nadovšetky
  Zmena – nikdy nič nezostane rovnaké

  To ako strávite život na zemi, je len na Vás, ja Váš život hodnotiť nebudem. To urobí každý sám. Preto žite správne.

  Krásny zvyšok dňa a veľa úspechov! :)

 16. Tequicka  

  avatar

  Zdravím Vás,

  Vyjadrila som svoj osobný názor k danej osobe a jej propagácií tak ma prekvapuje prečo porovnávate môj názor s Vašimi a či so mnou súhlasíte alebo nie. Prečo takýto prístup? Ja nič nehlásam, nepropagujem tak v podstate ani nevidím dôvod aby ste svoj súhlas či nesúhlas vyjadrovali mne.
  Myslím že by ste svoje postrehy mali venovať autorovi článku.

  Ja by som to nikdy nehodnotila, čo si myslí ten či onen a či je to v súlade s mojimi(vašimi) myšlienkovými pochodmi.

  Ak chcete vyjadrite svoj komentár k článku to si rada prečítam, ale či so mnou súhlasíte v mojich náhľadoch je mi úplne jedno, individualita je to čím sa líšime a ak má niekto potrebu vyjadriť svoje názory mal by to robiť sám za seba a neprikláňať sa na jednu či druhú stranu.

  Trošku prejavenia individuality, a vyjadrovať sa k meritu veci by nezaškodilo.

 17. Kamil  

  avatar

  Rád by som reagoval na komentáre vyššie. Pohľad typu “Svet je iba taký, aký ho ja sám vidím” určite niečo vyjadruje. Či je to správne vyjadrenie alebo nie je len a len otázka životných skúseností. Chcem tým povedať iba to, že tí z vás, ktorí ešte neprešli vo svojich životoch “krstom ohňom” sa môžu rozhodovať iba na úrovni svojich doterajších znalostí. Mnoho mladých rado používa “sprostredkovnú skúsneosť” bez toho, aby si overili, či to “funguje” alebo nie. A tým sa chytajú do pasce “zaručených postupov a techník”, ktoré im prinesú moc, bohatstvo a slávu… Múdry človek nesúdi a ani neposudzuje. Počúva, vstrebáva, premýšľa a hľadá. Čokoľvek múdre, pre život prospešné a pritom je jedno z akej “dielne” pochádzajúce (či z americkej, japonskej, slovenskej alebo grónskej) je dobré. Ide len o jedno: ochotu počúvať a meniť sa. A to vám/nám všetkým zo srdca želám.
  Kamil

 18. Tomáš Kostovčík  

  avatar

  Tequicka, máš na všetko negatívny postoj. My nereagujeme na článok, lebo s ním súhlasíme. Prečo budeme písať niečo, čo už niekto napísal oveľa lepšie?Vyjadrujeme len svoj komentár k tomu, čo tu je napísané.

  Kamil, ďakujem za komentár. Máš pravdu, taktne si mi naznačil, že som to trošku prehnal. Aj teraz, čo som napísal Tequicke. Ja to beriem, som ešte len “mláďa” a učím sa. Nemám ani toľko skúsenosti ako vy. Pred časom som si začal písať blog:
  http://www.mamsvojsen.blogspot.com/
  Možno svet nie je taký, aký ho sám vidím, ale je lepšie zobrať si zo všetkého to dobré a to, čo človeka niekam posúva. Nič nie je zlé, alebo dobré, len naše myslenie to také robí.
  Viem, že som ešte len na začiatku, ale viem, že už som na tej správnej ceste, pretože už mám svoj sen. :)

  Ešte raz ďakujem Kamil

 19. jobs007  

  avatar

  ak dovolíte rád tu doložím zopár riadkov,velmi zaujímavé čítanie tieto komentáre,vážne velmi som sa hlavne pobavil na komentároch “a la Tequicka”
  možno mi nenáleží nejak poucovať bože chráň to by som si ani nedovolil, no mám taktiež niečo viac poprečítané čo sa týka motivačnej literatúry a predstavte si na čo som prišiel- ani v jednej som nenasiel slová typu daj si papučky sadni si do kresla a po prečítaní snívaj a ono to príde a stane sa!!!!!!!!!!! Všade bola poznámka typu_a teraz ked to vies pusti sa do práce- wau- pusti sa do práce- o tom je motivačná literatúra aby si dostala chuť niečo spraviť so svojou situáciou a nie len lamentovať TO SA NEDA,TO BY SOM MUSEL KRADNUT ABLABLA-ABLABLA.
  Ludia milujem túto stránku a verím že vždy tu najdem niečo povzbudzujúce , želám všetkým pekný večer

 20. mattoni1972  

  avatar

  Ja len dodam to co citm:pecene holuby z neba nepadaju a za vsetkym uspechom je tvrda praca.S pozdravom Matej

 21. SEID  

  avatar

  Ja by som dodal len tolko, ze sny mozu byt akekolvek… ked je spravny pristup tak nic nieje nerealne.
  Viem, ze seminar uz nieje aktualny, ale velmi rad by som sa ho zucastil ( premarnil som prilezitost) mozno mam len 18 rokov a asi tazko mam preskakane to co ostatni, ale viem, ze ludska moc je nekonecna a je len na nas co chceme zit a co zijeme :)
  Cisto moj osobny nazor 😉

 22. Julienna  

  avatar

  Knihu Pravidla uspechu prave citam a je skveeeelaaaa. Vsetko co som z knihy aplikovala funguje ! :-) Je to hruba kniha ale vobec sa neopakuje, je skvele, ze su v knihe uverejnene skutocne priklady zo zivota realnych ludi, ktore si tak mozem jednoducho overit cez internet. Perfektna kniha, investicia do nej je urcite mnohonasobne navratna. Odporucam ju.
  To ze prislo nieco z Ameriky neznamena, ze je to zle, uz zabudnite na predsudky, je to ubohe takto zmyslat. To je o ludoch, ich cieloch a schopnostiach, nie o krajine, z ktorej pochadzaju…

 23. Lukass5890  

  avatar

  kamil ono je to tak že to secret nieje pre každého , niekto má svoj pohľad … mne osobne secret pomohol , veci beriem inak , som šťastnejší a knihu od mccanfielda som čítal a musím povedať že výborný autor :)

 24. Igor789  

  avatar

  V pripade prispevatela tequicky sa podla mojho nazoru jedna o ukazkovy pohlad echtovneho slovaka. Kazdy kto ma trosku viac ako ja je znacne podozrivy usmev na ulici ked clovek kraca je provokacia a vysmech atd …… spomina sa tu individualita ktoru ja v tomto pripade neviddm nakolko je to vseobecne rozsireny pohlad na uspech a podnikatelov.
  I ja predpokladm ze sa v zivote citi pani nespokojna a neuznana nakolko je evidentne zvyknuta branit sa a odrazat utoky aj ked tu nik neutocil. Citovat text patetickej piesne tiez nie je myslim na mieste. Potreba vyjadrit sa a silou mocou bojovat priti davu ma taktiez vypovednu hodnotu.
  Ale akceptujem a chapem bol som kedysi podobny a rebeloval som pausal na vsetko – dnes si vyberam myslienky hudbu vkus vsetko si vyberam a verim ze spravne. Viem svet sa da vnimat aj cez E-cka v mase, polske potraviny, cinkse odevy, pochybnych politikov,extremne klimaticke zmeny, emisie atd atd……
  Otazka vsak znie – chcem sa susttredid na tieto veci ????
  To ze budem uspesny a vplyvny mi da skutocnu moc menit veci. Veci nezmenia mali ludia ktori uverejnuju clanky a obrazky prvoplanovo chytajuce za srdce na FB, alebo ludia nesuci transparenty a kriaciaci. Skutocnu zmenu vyvolate ked budete vazeny a vplyvny. Mozno aj to je dovod bojovat a snazit sa byt uspesny a ano nebojim sa to povedat mat aj peniaze.
  K uspechu ako takemu este jedna poznamaka – vsimam si uspesnych ludi a mal som stastie ich aj pozorovat pri praci alebo s nimi komunikovat a poviem vam maju nesmierne vela spolocnych crt a ani o tom netusia. Ja verim ze uspechu a uspesnemu mysleniu sa da naucit tak v knihach ako aj pozorovanim tychto ludi ktori podobnu literaturu mozno nikdy ani nevideli no riadia sa pravidlami ktore su dane a oni ich len pochopili. Vazeni kod uspechu jestvuje :-)

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.