Dosiahnite úspech v januári 2010

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

Každé ráno sa znova narodíme. Najviac záleží na tom, čo dnes robíme. Sme niekoľko dní v novom roku a mnohí z nás sa stále vyhrievajú v žiari nového začiatku.

Každý rok nám január prináša obnovu optimizmu k zmene, k lepšiemu životu, k lepšiemu vy. A to je úžasná vec.

Je to úžasné, pretože tento čerstvý začiatok nám dáva šancu znova obnoviť naše životy a seba samých. Dovoľuje nám osviežiť sa, zbaviť sa záťaže z predchádzajúceho roka a robiť čokoľvek. Všetko je možné!

To je dar a navrhujem, aby sme z toho daru získali čo najviac. Nielen tvorením a dodržiavaním našich cieľov (tu je link, ak si chcete bezplatne stiahnuť náš plán ustanovenia si cieľov pre rok 2010), ale obnovením spôsobu, akým žijeme.

Tu je návod ako.

1. Zabudnite.

Mnoho ráz sme držaní spletitou sieťou predchádzajúcich zlyhaní, záväzkov, emócií, prekážok. Nemôžeme zmeniť zamestnanie, pretože sme si zvykli robiť, čo robíme a zmeniť to je príliš ťažké. Nemôžeme si nájsť čas na to, aby sme boli zdravší a fit, pretože musíme urobiť kopec iných vecí. Nemôžeme si nájsť čas pre našich milovaných, pretože máme priveľa záväzkov.

Toto všetko je staré bremeno. Čerstvý začiatok si vyžaduje čistý štít. Zanechajte všetko z minulosti (viem, ľahšie sa to hovorí, než koná). Upracte si vo svojom živote.

Zanechajte náklonnosť k tomu, čo ste za posledný rok alebo roky robili. Zabudnite na zlyhania. Zabudnite na strach, ktorý ste si vybudovali. Zanechajte váhavosť. Zabudnite na idey toho, ako musí váš život vyzerať, pretože to je cesta, akou sa doteraz vyvíjal. Zabudnite na to, v čo ste dlhodobo verili a na návyky.

Máte nový začiatok. Zabudnite na predchádzajúci rok a začnite nový.

2. Rozhodnite sa, na čom dnes najviac záleží.

Zabudnite na vaše ciele na celý tento rok. Namiesto toho sa rozhodnite: čo by ste chceli dosiahnuť dnes?

Na čom záleží najviac vám, vo vašom živote? Po čom najviac túžite práve teraz? Čo vás vzrušuje a osviežuje? Čo by vás najviac naplnilo?

Odpoveď často znie: niečo vytvárať, urobiť niečo nové, pomáhať iným ľuďom, stať sa lepšou osobou, pracovať na projekte, na ktorý budem po dokončení pyšný. Ale nech je vaša odpoveď akákoľvek, na začiatku dňa ju majte jasne vo svojej mysli.

Môže to byť niečo, na čom pracujete po celý rok alebo to môže trvať len mesiac alebo týždeň alebo niekoľko dní alebo len dnes. Na tom nezáleží. Na čom dnes záleží je – že dnes na tom budete pracovať celým svojim srdcom. A zajtra. O tom rozhodneme zajtra.

3. Odstráňte rušivé momenty a sústreďte sa.

Zavrite svoju emailovú schránku a Facebook a aj túto fantastickú webovú stránku, vypnite si mobilný telefón, odložte nabok všetky malé nekonečné práce a vybavovačky, ktoré vyžadujú vašu pozornosť, odstráňte neporiadok, ktorý vás obklopuje (zameťte ho na stranu a zapodievajte sa ním neskôr).

Vlastne, ak môžete, vypnite na chvíľu internet. Môžete sa k nemu vrátiť, keď si urobíte prestávku.

Teraz sa sústreďte. Najprv hoci len na 15 alebo 20 minút, ale lepšie bude na 30-60 minút. Po sústredení sa si môžete urobiť prestávku a pozrieť si svoje emaily alebo čokoľvek iné. Sústreďte sa na vec, na ktorej vám najviac záleží. Pracujte na nej tak dlho ako len môžete. Ak je to možné, až dovtedy, kým tú prácu neukončíte. Spokojne si oddýchnite, ale stále sa vráťte k vášmu zámeru.

Keď ste skončili, zamerajte sa na ďalšiu vec, na ktorej najviac záleží, a tak ďalej.

4. Nájdite úspech teraz.

Nehľaďte na úspech ako na niečo, čo sa dostaví, ak dosiahnete tento cieľ alebo keď dosiahnete určitú schopnosť alebo určité množstvo peňazí alebo materiálneho statku. Nepozerajte sa na úspech ako na miesto určenia, na niečo, čo dosiahnete neskôr.

Úspech je možný práve teraz. Vždy si to pamätajte. Ak ho posuniete na neskôr, nikdy nepríde. Ak sa naučíte byť úspešní teraz, úspech bude stále tu.

Ak robíte čokoľvek, po čom túžite, čokoľvek, na čom vám najviac záleží, čokoľvek, o čom sa rozhodnete, že to stojí za váš čas a srdce a sústredenie, buďte šťastní! Robíte to, čo robíte radi. A to je skutočný dar.

5. Každý deň sa obnovte.

Každý deň ste znovu narodení. Obnovte seba a svoj život. Každý deň. V ten deň robte to, na čom vám najviac záleží.

Môže to byť tá istá vec, na ktorej najviac záležalo včera alebo aj nemusí. To nie je dôležité. To, čo je dôležité je dnešok. Práve teraz. Buďte šťastní, buďte úspešní. Práve teraz.

Každý jeden deň dostávate nový začiatok. Nielen 1. januára. A to je tá najlepšia vec.

Komentáre

2 komentáre v "Dosiahnite úspech v januári 2010"

  1. macoD  

    avatar

    Mate pekne poucne clanky, ale ak chcete aby ludia prispievali komentarmi, mali by ste vypnut registraciu. Malo komu sa chce registrovat, ak „nemusi“ a este ktomu tolko povinnych informacii vyplnat. Vela stastia 🙂

  2. Kamil  

    avatar

    Vdaka za reakciu MacoD. Mlady a Uspesny nie je nezname forum len tak si pokecat. Je urcene pre tych, ktori to s osobnym rozvojom myslia velmi vazne. Ked chceme debatovat, reagovat, zhovarat sa napriklad na ulici – tak sa aspon predstavime a vieme s kym mame do cinenia. Zoberte si len Facebook, Pokec, ICQ a ine … musite mat ucet – to vsetci plne respektujeme. Kto che zostat inkognito nech zostane. Aj mlcanie je reakcia.

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.