Prebuďte sa a dosiahnite úspech každý deň

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

prebudte-sa-na-uspechPredstavte si toto: zobudíte sa a okamžite niečo dosiahnete. Prídete do cieľa, urobíte pokrok, dosiahnete rozmach a získate úctu. Urobíte z toho časť vášho programu a dosiahnete niečo každý deň, okamžite.

Jediné, čo musíte urobiť, je chopiť sa cieľa, keď sa zobudíte.

Každé ráno, keď sa zobudím, začnem pracovať na jednom z mojich cieľov predtým, než začnem s niečim iným, Dokonca predtým, než sa naraňajkujem, dám si sprchu alebo sa oblečiem do pracovného oblečenia, zvyčajne ukončím najdôležitejšiu úlohu môjho dňa.

Keď som s týmto začal, malo to obrovský vplyv na moju produktivitu. Urobil som najdôležitejšiu vec, urobil som pokrok oproti predchádzajúcemu dňu, dosiahol som, čo som chcel a po zvyšok dňa som k tomu len pridával.

Vykonávaním tejto časti mojej raňajšej rutiny som si každé jedno ráno dodal veľkú dávku povzbudenia, kompaundovaním na posledný deň. Môj výkon a pokroková intenzita prekročila strop,  môj rozmach vzrástol a pocit, že niečo dosahujem je nepretržite so mnou.

Je jednoduché urobiť to a môže to byť najrýchlejší a najjednoduchší nápad mlady-uspesny aký ste kedy použili!

Prvý krok je naplánovať si, na čom budete pracovať. To musí byť urobené noc vopred.

Čo je váš najväčší cieľ? Čo je najdôležitejšia úloha, ktorú máte urobiť? Čo zožne najväčší úžitok? Čo by vás mohlo posunúť ďalej a potlačiť k tomu, čo chcete?

Dôležitým bodom je vybrať si niečo, čo poskytuje najviac výsledkov, niečo, čo má pre Vás zmysel a pomôže vám posúvať sa k vašim cieľom. Ak si vyberiete hlavnú úlohu, ktorá zodpovedá vašim životným cieľom, pocítite silnejší zmysel Vášho výkonu. Ak čelíte rozhodnutiu písať knihu alebo žehliť veci, začnite s písaním knihy! Chopte sa veľkej vecí skoro počas dňa a uvidíte, že stále budete mať čas na menšie veci. Dajte ich na spodok vášho „urobiť“ zoznamu!

Keď už raz viete, čo budete robiť a máte vytýčené  svoje plány na ráno, keď sa zobudíte , je čas zabudnúť na ne a pospať si!

Keď sa zobudíte, okamžite začnite. Vyskočte z postele, preskočte všetky svoje ranné zvyky a len začnite pracovať na úlohe.

Nedajte si sprchu, nezačnite sa chystať do práce, nenatiahnite sa, neľahajte si späť do postele  a nezapínajte televízor. Ak naozaj musíte niečo zjesť, rýchlo si niečo uchmatnite a počkajte na neskôr, keď si dáte väčšie raňajky (iba ak váš plán na prácu bude trvať dlhšie)

Nepripúšťajte si žiadne rozptýlenia. Žiadnu televíziu, rádio, nekontrolujte si e-maily, nelistujte webové stránky, nechoďte na facebook.

Ak je to možné, nepripustite nikoho, kto by Vás zastavil alebo vyrušil. Keď som bol na turné so svojou kapelou a často sme museli spať v rovnakej izbe, zistil som, že ak vstanete skôr ako ostatní, veľmi to pomôže. Získate hodinu alebo dve, keď môžete len ticho sedieť a venovať sa svojej úlohe. Je to taká tichá izolácia, ktorá je ideálna, aby sa niečo urobilo.

Ak to budete robiť každý deň, zakaždým, keď vstanete, urobíte pokrok, skôr ako si dáte sprchu a oblečiete sa, dosiahnete, čo ste chceli. Skôr než sa ostatní zobudia, dosiahnete jeden zo svojich veľkých cieľov. Je to zvyk, ktorý mení život a je ľahké ho začať. Urobte z neho časť vašich ranných zvyklostí a uvidíte ako porastie úroveň vášho úspechu, kompoundujúc každý deň navyše, čo ste predtým dosiahli. Tým, že to robíte každý deň, Vám pomáha ostať motivovaný, je to neustály progres, nie je to raz do týždňa, je to každý deň, je to časť vašich zvykov, je to prvá vec, ktorú robíte, všetko ostatné je na druhom mieste.

Tieto ciele, ktoré sú na zozname „niekedy skoro počas dňa“ môžu byť dosiahnuté skôr,  než sa ostatní čo len zobudia. Zvyšok vášho dňa začnete s tým, že ste si splnili hlavný cieľ, urobili ste dobrú pohnútku na zvyšok Vášho dňa a budete inšpirovaný  a motivovaný tým, čo ste už dosiahli. Tento nepretržitý pocit úspechu každé ráno znamená, že sa vyvíja vaša sebaúcta, čo znamená, že ste motivovaný k dosahovaniu viac a viac. Je to cyklus motivácie a dosahovania a raz, keď ste s tým už začali, je ťažké prestať.

Skúste to a  dosiahnite niečo, keď sa nabudúce zobudíte.

Článok napísal Daniel Shaw

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.