Úspech môže počkať

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

uspechToto je myslenie nespočítateľného množstva Slovákov každého veku a bolo to aj mojim myslením.

Je tiež ľahké vidieť prečo. Osobný vzrast vyzerá na prvý pohľad ako kopa nudných a nezáživných vecí. Disciplína. Obetovanie. Život nezábavným spôsobom.

Ako to môžete zmeniť? Všetko, čo musíte urobiť, je jedna jednoduchá vec. Na chvíľu urobte krok dozadu, pozrite sa na svoj život a opýtajte sa samých seba, na ktorých z daných elementov vám skutočne záleží. Čo vám prináša pravé, nekončiace šťastie vo vašom živote? Čo momentálne robíte tak, že si to budete pamätať aj za päť rokov?

Zistite si to. Ak chcete, urobte si zoznam.

Ak sa jednoducho na váš život pozriete cez takýto filter, je ľahké vidieť že mnohé z vecí „zo dňa na deň“ nie sú skutočne všetky také dôležité. Iste, je tu niekoľko málo kľúčových vecí, ktoré dôležité sú, ale tieto kľúčovo dôležité veci sa pre všetkých z nás rôznia. Pre mňa je to čas strávený s tými ľuďmi, na ktorých mi záleží, rád trávim čas čítaním, písaním, hraním hudby, službou iným a cestovaním. Tieto veci mi priniesli pravú, trvácu radosť.

Vo veľkej schéme vecí to vyzerá tak, že väčšine ľudí nezáleží na živote „zo dňa na deň“. Tak prečo na to míňať peniaze a čas? Dajte tie peniaze a čas veciam, na ktorých záleží, pokoju a mysli, vašim vášňam a nájdete oveľa úspešnejší život bez vzdávania sa, hoci len najmenšej veci, na ktorej vám tak záleží.

Komentáre

2 komentáre v "Úspech môže počkať"

 1. Tequicka  

  avatar

  Zdravím Vás Mladý-Úspešný, aj Vás ktorý na úspech iba trpezlivo čakáte, v tichu a skromnosti.
  Byť nenápadný a nehovoriť o svojich plánoch pred ich realizáciou je základ, ak sa niekomu zdôverite, buď sa pokúsi o to isté, alebo Vám bude výsmechom podkopávať Vašu nádej na zmenu.

  Veľká časť mužov ráno vstane veľmi skoro ide do práce, po práci s kamarátmi na pivo, potom hokej raz týždenne a opäť ráno vstane, po obede na pivo a raz za mesiac prezrie výplatnú pásku. Je to predsa len nuda, alebo nie? Ako pre koho.

  Tí ktorí iba snívajú, že raz sa prebudia a zrazu dostanú vysnívané auto (Bentley, Aston Martin), alebo dokonca vyhrajú milióny budú naďalej žiť svoj sen až kým nezostarnú a v sociálnom pilieri nebude jediná minca na ich dôchodok.

  Bohužiaľ také nie sú podmienky hry, bez investície nie sú zisky. Nemyslím tým hneď aby ste išli na burzu, to v žiadnom prípade, alebo sa vrhali do pochybností a obchodov ktorým sami nerozumiete, avšak každému z nás sa páčia stúpajúce krivky nakreslených grafov spôsobujúce veľké výnosy. Napriek tomu je až komické ako nechceme nič robiť, ale malý zisk sa nám nezdá ziskom.

  Vždy hovorím držte sa plánu, a rozhodne ako tu bolo veľa krát zmieňované napíšte si svoje najbližšie ciele, noste ich všade, v peňaženke, kľudne si najhlavnejší nastavte ako uvítací text do mobilu alebo pc. Stále ho majte na očiach a hlavne, až sa bezcieľne budete túlať hypermarketom a premýšľať čo si kúpiť pre radosť.

  Bez plánu niet smeru kam ísť a bez investícií niet prínos. Mnohí z Vás teraz počujete o novom najbohatšom človeku, ktorý predbehol súčasnú jednotku. Otázka počuli ste o nom aj predtým? Poznali ste mená ktoré teraz zastupujú prvé priečky najbohatších ľudí predtým než sa na tých priečkach objavili? Myslím, že nie som si tým úplne istá. Možno iba vtedy ak ste po nich pátrali a chceli sa niečo dozvedieť.

  A veľa ľudom sa dostáva do hlavy, že keď sa mnohí úspešní zobrazia na prvých priečkach z dňa na deň, že aj ich kariéra je blesková. Ich kariéra trvá 25–40 rokov tvrdej práce v obnosených nohaviciach a bez drahého parnému, či kabátu. Keď staviame dom, tiež nosíme pracovné oblečenie, a až neskôr si dáme bielu košeľu a dobrý parfum na vítanie návštevy.

  Tak je to v každom budovaní. A budovanie úspechu je dlhodobé, konzervatívne ukladanie prostriedkov, odopieranie si hračiek pre potešenie.

  Čo je to pár rokov nudy proti 30 rokom úspechu o ktorom sa Vám ani nesnívalo?

  Vytrvajte!

 2. Michal Hudák  

  avatar

  pekne napísane 😉

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.