Úspech a časová organizácia

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

Jedna z najlepších vecí v biznise (a v živote), ktorá zaručene dobre funguje, je sila času, ktorá vytvára efektívné výsledky. Všetci máme počas dňa/mesiaca/života rovnaké množstvo času. Tí, ktorí ho využívajú chabo, žijú chudobný život. Tí, ktorí ho využívajú dobre, sa stanú úspešnými.

Čas je skutočne podstatou života. Táto chvíľa sa nikdy nevráti. Áno, s pokušením rušivých momentov je tak jednoduché odložiť robenie týchto pokrokových činností, ktoré vás skutočne povedú a s ktorými vo svojej práci vyhráte. V mnohých spôsoboch je vedenie o blokovaní hluku a o disciplíne, aby ste svoje dni koncentrovali na niekoľko vecí, ktoré majú najväčší účinok. (Warren Buffett povedal, že jeho talent číslo 1 bola jeho schopnosť sústrediť sa.)

Najlepší časoví manažéri robia nasledujúce veci, aby dosiahli svoje neobyčajné výsledky:

1. Urobia si čas na rozmýšľanie. Zatiaľ čo ich konkurencia spí, vodcovia svetovej triedy sú hore – a nepozerajú správy ani nečítajú noviny. Premýšľajú, plánujú a cvičia. Nahrávajú svoje ciele, znova spájajú svoje úlohy a pripravujú sa, aby boli najlepší, akí len môžu byť. Čím viac času strávite premýšľaním a vylepšovaním toho, čo je najdôležitejšie, tým sústredenejší v práci budete.

2. Sú sami sebou. Chce to veľa guráže, aby ste boli sami sebou, ale je to časť toho, o čom vodcovstvo je – cítiť sa vo vlastnej koži pohodlne. Takže najlepší lídri jazdia svoje vlastné preteky. Nepracujú a nežijú ortodoxným spôsobom. Vstávajú skôr, než väčšina ľudí. Počas svojej obedňajšej prestávky radšej čítajú, vymýšľajú alebo si predstavujú, než by mali ohovárať, kritizovať a sťažovať sa. Keď cestujú do práce, nepočúvajú hudbu. Radšej svoje mozgy trénujú počúvaním seminárov, aby sa stali excelentnými.

3. Rozumejú rovnováhe. Špičkoví atléti chápu, že ak chcú byť najlepší, musia striedať periódy intenzívneho výkonu s periódami strategickej obnovy. Majú „hlavnú sezónu“, kedy dosahujú svetovú triedu. A potom majú „mimosezónu“, kedy sa zotavujú, regenerujú a vylepšujú svoje zručnosti. Kľúč k ich genialite je vlastne v tom, čo robia v mimosezóne. Rovnako to aplikujte na seba. Každý deň ťažko pracujte, inovujte a prejdite sa o míľu ďalej. Potom pribrzdite a dobite sa. Nájdite spôsoby ako doplniť zníženú energiu a získať späť vašu inšpiráciu. Na ďalší deň budete dokonca silnejší.

4. Ich ničivé rušivé momenty. Mobilný telefón, e-mail a všetky ostatné „cool“ a prefíkané zariadenia môžu byť príčinou obrovských strát vo vašej tvorivej produkcii a celkovej produktivite. Sú nádhernými sluhami, ale sú hroznými pánmi. A dokázali z mnohých ľudí, ktorí mohli robiť prácu svetovej triedy závislými od neustálej zaneprázdnenosti.

Budujte vo svojich dňoch „technologicky voľné zóny“. Tri hodiny sústredenia sa na projekty, ktoré skutočne dodajú hodnotu a pozdvihnú vašu kariéru znamenajú oveľa viac, než desať hodín, keď ste neustále vyrušovaní a berú vám vašu koncentráciu. Dovoľte technike, aby bola brilantným nástrojom, ktorý vám pomôže k vyššej efektivite. Nedovoľte však, aby bola lesknúcim sa rušivým predmetom, ktorý vám nakoniec spôsobí to, že svoj život premárnite na triviálne veci.

Ako zameriavate svoj čas? Máte nejakú radu pre našich čitateľov?

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.