Úspech aj vo chvíľach skúšok

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

cyklista DanielNa bicykli sa môžete naučiť zaujímavý princíp úspechu: je veľmi ťažké zlepšiť Váš výkon jazdou z kopca.

Zvykol som nenávidieť jazdu do kopca pri mojej jazde na bicykli. V Severnom Anglicku, kde som vyrastal, kopce okolo pobrežia nie sú obzvlášť vysoké, ale sú veľmi strmé. Tak som ťahal hore a aby som sa ušetril od zlyhania, schádzal som z bicykla a tlačil ho do kopca skôr, než tak urobili aj moji priatelia. A všetci sme sa tešili na super rýchle jazdy dolu kopcom. Počas dobrého suchého dňa sme mohli ísť rýchlosťou 70 – 80 km/hod. a plašili sme ovce a turistov.

Ale teraz sa teším na časti jazdy hore kopcom, pretože tam je práca, zábava, vylepšovanie sa. Jazdou hore môžem testovať svoju výkonnosť a vidieť ako som sa zlepšil odkedy som bicykloval naposledy. Moje jazdy dolu sú teraz riadené mojou láskou k rýchlej jazde, ale sú zároveň ohraničené bezpečnosťou tak, aby som stále mohol žiť a prežiť ďalší deň.

Najlepším časom, kedy môžeme poslúžiť zákazníkovi je moment, keď je zákazník nespokojný. Chvíle, kedy dokážete vašu hodnotu ako hudobník sú vtedy, keď pódium nie je práve najlepšie pripravené alebo keď kapela pred vami mešká alebo keď vás zvukár nemá v láske alebo keď je publikum unavené alebo zmätené. Najlepšou chvíľou ako dokázať Vašu cenu ako partner je, keď sa všetko vo Vašom vzťahu rozpadá, nie vtedy, keď ste absolútne zamilovaní. A teraz už všetci vedia, že najlepší čas na začatie dobrého podnikateľského projektu je vtedy, keď je nepriaznivá ekonomická klíma…

Väčšina vašich konkurentov trávi svoje dni hľadaním vzácnych chvíľ, keď sa všetko darí. Predstavte si, akú veľkú silu máte, ak trávite svoj čas maximalizovaním tých bežných momentov, keď sa nie všetko darí.

Článok napísal Daniel Shaw

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.