Úspešné podnikanie na ceste

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA, PRODUKTIVITA

Už prešiel istý čas, odkedy som napísal „produktívny“ článok tu, na mlady-uspesny, takže začnime s mojimi osobnými nástrojmi produktivity, ktoré používam na svoje denno- denné podnikanie. Tak, ako si cením slobodu, ktorá pochádza z toho, že som úplne mobilný, rozhodol som si vziať si svoju prácu so sebou kdekoľvek idem, rovnako si to vyžaduje častý prístup na môj zoznam „urobiť“ a tiež poznámky a dokumenty na cesty.

Skvelým spôsobom ako riešiť problém dostupnosti pre váš produktívny pracovný tok je výber predovšetkým online nástrojov. Tiež je to pohodlná metóda na zabezpečenie vašich nahromadených dôležitých denno-denných úloh a súborov v prípade, že konkrétny počítač alebo zariadenie zlyhá. Jedným z ďalších dôležitých faktorov pri výbere toho, čo zvyčajne používam pre seba a svoj biznis na cestách, sú náklady: musí (a malo by byť) to byť vždy zadarmo alebo len za minimálne platby.

So systémom, ktorý som vybudoval, môžem skontrolovať svoj stav, kdekoľvek sa nachádzam, aj keď nemám prístup na svoj počítač v kancelárii.

________________________________

Zoznam „Urobiť“
________________________________

Používam kombináciu dvoch. Pre tie, ktoré vyžadujú, aby boli urobené s inými alebo úlohy, ktoré by mali urobiť moji zamestnanci, používam „google tasks“ – jednoduchý, bezplatný nástroj pre úlohy riadenia, v ktorom môžem vytvárať samostatný zoznam „Urobiť“ pre každú osobu a pridať lehoty pre tieto úlohy do môjho „google kalendára“.

Pre moje osobné úlohy vytváram Excel osnovy na môj Windows mobilný „smartphone“. Napríklad @nákupy, @domácnosť, @projekty

________________________________

Poznámky
________________________________

Evernote. Je to bezplatné, offline a online a je to úžasné na nahrávanie a zbieranie čohokoľvek osobného, ktoré sa nikdy nestane oficiálnym dokumentom. Na všetko, s čím sa potrebujem podeliť alebo vytlačiť, používam „google docs“ – už je to rok, čo som nepoužil Microsoft word a mám z toho radosť!

________________________________

Informácie a zhromažďovanie správ
________________________________

Aby som mal aktuality o všetkých webových stránkach, o ktorých je to potrebné, používam „Google Reader“. Ide o jednoduché nastavenie a znamená to, že držím krok so správami, ktoré sú pre mňa dôležité a zaujímavé. Nič viac.

Pokiaľ ide o zaujímavé webové stránky, na ktoré narážam, jednoducho si ich označím a so svetovými vodcami držím krok cez twitter.

________________________________

Ísť ďalej

________________________________

Kategórie produktivity, ktoré som uviedol vyššie, sú len niektoré z tých online nástojov, ktoré môžu pomôcť vášmu aktuálnemu pracovnému nasadeniu, aby ste ostali dostupný takmer kdekoľvek.

Je užitočné ostať flexibilný a otvorený prístupu k vašim pracovným postupom a nástrojom, ktoré používate a občas skontrolovať, čo funguje a čo nefunguje až tak dobre, ako by malo a tiež oblasti, v ktorých sa zdá, že vaša produktivita trpí. Ak ste ochotný stráviť hoci aj kratší pravidelný dobrodružný čas s novými nástrojmi, mohli by ste si otvoriť pracovné kanály, o ktorých ste si ani neboli vedomý, že boli zablokované a hoci aj naplniť váš „zo dňa na deň“ a váš biznis novými nápadmi a novou energiou.

Komentáre

2 komentáre v "Úspešné podnikanie na ceste"

 1. switch  

  avatar

  kolko ti plati google za reklamu? 😉

  tento clanok mi pripomenul nedavnu diskusiu k clanku, kde taliani podali hromadnu zalobu na M$ a jeden diskutujuci to obhajoval zubami nechtami, hoci si nedovidel dalej ako na spicku nosa (asi mu tiez platia za reklamu)…

 2. Kamil  

  avatar

  Milý Switch,
  Google nám neplatí zhola nič, resp. tučnú, chrumkavú a dobre prepečenú nulu. Ide len o to, ako použiť správne nástroje, ktoré máš k dispozícii a byť efektívny. Na tejto stránke hovoríme o skúsenostiach a nie o naučených teóriách. Skúsenosť je totiž najlepší učiteľ a keď niekto tvrdí že nie, tak nie je úprimný. Mimochodom Google v krátkom čase povie „zbohom“ starým internetovým prehliadačom – to znamená, že sa mnohí dosmiali… 🙂
  A úplne na záver, drobná rada: skúsme sa pozerať na veci z toho pozitívneho pohľadu, a ako nám idú pomôcť.

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.