Úspešné ráno

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

Väčšina svetovo úspešných ľudí má zvyk vstávať naozaj skoro ráno, aby popremýšľali a pripravili sa na deň bez vyzváňania telefónu a bez ľudí, ktorí by ich otravovali. Ale niektorí čitatelia Mlady-Uspesny, vrátane mňa, stále niekedy ráno ťažko vstávame.

Dnes mám pre vás niekoľko nápadov na vstávanie, nabitie sa energiou a na urobenie vecí v skorých hodinách.

Ráno si ušetrite na premýšľanie

Ráno má tendenciu mať tichší a viac pozorujúci pocit. Vezmite si túto výhodu na to, aby ste si rozdelili svoj deň ako to urobil britský básnik William Blake: „Myslite ráno, čiňte na poludnie, čítajte večer a spite v noci.“ Hoci je vaša práca viac o robení, než o manažovaní a myslení, môžete využiť ráno, keď nie ste pod tlakom termínov, aby ste premýšľali nad problémami, zvážili si budúce výzvy a aby ste svojim úlohám dali viac pozornosti mysle, než to urobia iní. Keď všetci ostatní prídu a začnú pohĺtať vašu pozornosť.

Monitorujte vaše ranné návyky

Prečo stále meškáte do práce alebo do školy? Nie je to preto, že Zem sa v určité dni náhodne točí rýchlejšie. Existuje dobrá šanca, ktorú dáte sami sebe v ľubovoľnom časovom rozsahu, ako napríklad hodinu, aby ste videli, čo vaše ráno skutočne vyžaduje. Takže si urobte zoznam, nasledujte ho, potom ho prepracujte – ale nechajte si pár dní, aby ste zistili, čo je pre vás skutočne vhodné. Áno, vyzerá to hlúpo, aby ste používali stopky a večer si zaznamenávali, ako budete ráno chodiť po kuchyni, ale ak sa to raz stane vašim návykom, môžete ceruzu odložiť a pokračovať v živote.

Dajte vašim deťom úlohu

Môžete byť pánom svojho rána, ale vaši menší učeníci to môžu rýchlo pokaziť. Takže vyskúšajte termínovano orientovaný presný návyk pre vaše deti, aby ste odstránili obávané „Ešte jednu minútku!“ Zaberie to nejaký čas a dôslednosť, aby sa to presadilo, ale čoskoro budú vaše deti môcť ráno skutočne relaxovať, keď budú vedieť, že sú popredu vo svojich špecifikách – raňajky/kúpeľňa/urobiť si domáce úlohy/zbaliť tašku.

Jesť pre lepší spánok

Jednoduchým spôsobom ako si dobiť energiu pre váš deň, je v noci menej jesť. Nechať si veľké jedlá na čas, kedy ste hore a beháte. Ak je problémom to, že nemôžete zaspať, naplánujte si vaše večere a neskoré občerstvenie tak, aby to boli jedlá, ktoré prispievajú k dobrému nočnému spánku, ako sú moriak, banány, med, zemiaky, mandle a ďalšie.

Svoju najdôležitejšiu úlohu si vyberte prostredníctvom emailu

Ak vám poslal niečo šéf o 17:45 minulý večer, pravdepodobne to nebude natoľko dôležité, aby ste na tom museli toto ráno pracovať. Spôsob, akým väčšina z nás zaobchádza so svojim ránom je taká, ako by ste o ňom ani nevedeli. Ak sa chcete obzrieť späť na vaše ráno a nie mať pocit akoby zmizlo, prevezmite kontrolu nad vašim pracovným dňom tým, že si ako prioritu stanovíte jednu úlohu – len jednu vec, ktorú skutočne musíte urobiť – a na jednu hodinu odložte otvorenie svojej schránky. Vyzerá to ako svätokrádež, ale ak by ste sa opýtali vášho šéfa alebo klienta, ktorá vec bola dôležitejšia, ich odpoveď vás nemusí prekvapiť.

Noc vopred si zostavte ranné prípravné pripomienky

Či to sú vaše hodinky alebo váš mobilný telefón, nastavte si niečo vo vašom dome tak, aby to v určitý čas každú noc, pípalo. Keď pípanie prestane, napríklad okolo 22:00 hod., znamená to, že by ste mali všetko, čo robíte, nechať, a stráviť trocha času na prípravu vášho rána, kým ste skutočne bdelí. Vaše, takmer automatické ráno: pripraviť si vaše oblečenie, obsah vreciek a topánok, príprava čaju / kávy, kontrola vášho kalendára na podujatia a pripomienky a zbalenie všetkého, čo by ste si mohli zabudnúť dať do svojej tašky. To je najlepšia nočná osobná obhajoba proti ránu a ranný osobný spôsob ako stráviť svoju energiu na zaujímavejšie veci.

Urobte pár klikov, cvičte

Keď vás zobudí hlasný zvuk, môžete si všimnúť, že nie ste až tak grogy a unavení ako skôr zobudení a ostražití. Keď urobíte ako prvú vec hneď ráno kliky, môže vám to poskytnúť niektorú z rovnakých druhov bio- spätnej väzby, ktorá vášmu telu hovorí, že je čas sa zobudiť a niečo urobiť. Niečo, čo možno dokonca súvisí s inštinktami jaskynného človeka – s inštinktom prežitia. Urobte toľko klikov, koľko môžete (alebo toľko, aby ste sa cítili pohodlne, bez bolesti ramena), počkajte 30 sekúnd a potom to ešte dvakrát zopakujte.

Máte nejaký nápad, o ktorý sa môžete podeliť s našimi čitateľmi? Dajte nám vedieť v komentároch….

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.