Založenie mobilnej kancelárie pre úspešných profesionálov

Napísal  
Zaradené pod KARIÉRA

Pred niekoľkými týždňami som si kúpil jeden z tých skvelých nových miniatúrnych laptopov, v angličtine bežne nazývaných „netbooks“. Okrem toho, že vyzerajú veľmi trendovo, som hľadal tiež spôsob ako minimalizovať váhu, ktorú so sebou počas cestovania nosím. Tieto notebooky typicky vážia pod 1 kg!

moja sekretarka pri nasom novom apple mac

moja sekretarka pri nasom novom apple mac

(poznámka pre fanúšikov „apple mac“ – v kancelárii mám oboje – desktop mac a apple notebook a v súčasnosti ich preferujem pri niektorých použitiach pred počítačom Microsoft windows, ale Apple zatiaľ nezačal predávať žiadne miniatúrne laptopy).

HP netbook prichádza s nainštalovaným XP windows a niektorými základnými programami, takže som začal uvažovať o tom, aké programy práve potrebujem. Nechcel som tento počítač zahrnúť neporiadkom a množstvom  nepotrebných junkov, ktoré by eventuálne spomalili notebook a prípadne by zničili niektoré programy.

Takže tu sú programy, ktoré som inštaloval do svojej „mobilnej kancelárie“…
a href=“null“>Google Docs

 

Microsoft office?  Nie – bezplatný Google Docs
Word, Excel a Powerpoint môžete nájsť v Google Docs bezplatne. A navyše, všetky dokumenty sú uložené online, okamžite je možné podeliť sa s nimi a vyhľadať ich. Žiadne stiahnutie a platenie za programy, len jednoducho otvorím internet. Takže čo urobím v africkej chatrči, kde nie je pripojenie na internet? Použijem znaky offline….

evernoteZaznamenávanie poznámok – bezplatný Evernote

 

 

Pre niektorých papierový diár a pero úplne postačia, ale ja si každý deň skúšam zapisovať všetky moje myšlienky, skvelé veci, ktoré čítam a píšem si denník. Všetko to robím prostredníctvom bezplatného programu – evernote. Tak ako google docs, všetky moje poznámky sú k dispozícii online a zároveň offline, a navyše moje poznámky obsahujú nielen text, ale aj obrazové šoty webových stránok. Na môj vreckový PC telefón tiež fotím a nahrávam audionahrávky, ktoré môžu synchronizovať s programom evernote.

Videonahrávanie – bezplatný Windows Movie Maker

Väčšina videí, ktoré robím, natáčam na USB Flip Cameru a potom ich jednoducho pripravím na programe Windows Movie Maker. Je to dostačujúce na zverejnenie na youtube, facebooku alebo len pre potešenie priateľov. Ak ide o väčší projekt, radšej než ho len zostrihať na krátke videá, prenesiem súbory na jeden z mojich ďalších počítačov, aby boli spracované v profesionálnejšom programe.

Internet – bezplatná Mozilla Firefox

Plne prispôsobiteľné, robím väčšinu mojej práce používaním tohto internetového browsera minimalistickým spôsobom (vynechám všetky tlačidlá)

Microsoft Outlook? – Nie! Bezplatný Gmail, Google Calendar a úlohy

Na moje bezplatné g-mail konto prichádzajú všetky e-maily z mojich rôznych spoločností a projektov bez koncovky @gmail.com. Gmail je k dispozícii nielen online, ale aj offline tak ako je kalendár. Toto všetko je prepojené s aplikáciou google docs, ktorú som už spomenul, a tak sa môžem jednoducho podeliť o veci so svojimi kolegamia priateľmi.

Praktizujem „nulový inbox“ – proces, pri ktorom mám koncom dňa nulový počet e-mailov vo svojom inboxe. Gmailová funkcia  „Archív“ je pre toto skvelým požehnaním. Po prvé vymažem všetky nepotrebné e-maily bez toho, aby som ich čítal, potom otvorím všetky e-maily, ktoré ostali a urobím jednu z troch vecí. Vymažem ich, okamžite na ne odpoviem troma vetami alebo menej a potom ich zarchivujem alebo ich vymažem.

wordpress-logoVytváranie webových stránok – bezplatný WordPress

S wordpressom môžem  len za pár hodín vytvoriť skvelú webovú stránku a keď mám pripojenie na internet, môžem na stránke urobiť akékoľvek zmeny za pár minút. A ešte jednochším riešením než wordpress je blogger, vynikajúci pre začiatočníkov a aj ja ho stále pri niektorých svojich webových stránkach používam.

Pozeranie filmov – bezplatný VLC player

Prehráva takmer všetko, nepotrebujete sťahovať ďalšie a ďalšie „kodeky…“

Počúvanie hudby – bezplatný iTunes

Na pozeranie filmov a počúvanie hudby by som zvyčajne používal VLC player, ale mám iPod mini, ktorý používam na počúvanie hudby a seminárov, keď behám alebo cestujem. iPod mini synchronizuje iba s iTunes, ak chcem zmeniť obsah.

Ukladanie súborov a fotografií

Všetko, čo si dávam do svojho počítača je tiež uložené online alebo na 18GB USB kľúči, v prípade, že by počítač, USB kľúč alebo internet mali problém.

V nasledujúcom článku vám poviem viac o tom ako používať tieto programy k dosiahnutiu produktivity a úspechu v živote. Ale dovtedy, máte nejaké nápady alebo otázky ohľadom vášho ideálneho počítača?

Dajte mi vedieť v komentároch…

Článok napísal Daniel Shaw

Komentáre

Jeden Komentár v "Založenie mobilnej kancelárie pre úspešných profesionálov"

  1. slozilovam  

    avatar

    Ďakujem za informácie z článku. Je to presne to, čo som potrebovala. Prajem všetko dobré.

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.