Dôležitejšie než byť úspešný je byť šťastný

Napísal  
Zaradené pod SEBADÔVERA

Nechcete byť úspešný – chcete byť šťastný. Mnoho ľudí chybne verí v to, že to prvé uvedené vedie k tomu druhému. A zatiaľ čo je skutočne pravdou, že úspech vám môže pomôcť dosiahnuť vaše ciele, postarať sa o vašu budúcnosť a urobiť váš život radostnejším, tak platí, že len samotný úspech nezaručuje šťastie.

Mnohí z nás (vrátane mňa) sme ponorení vo vieru v to, že byť úspešnejším je kľúčom k lepšiemu životu. Ale nie je to tak. Kľúčom k lepšiemu životu je narastajúce šťastie. A to zahŕňa:

 • Vytváranie rituálov okolo vecí, ktoré radi robíme.
 • Vyjadrovanie vďačnosti za dobré veci v našich životoch.
 • Určovanie si zmysluplných cieľov, ktoré odrážajú naše hodnoty a záujmy.
 • Pracovať s tým, v čom sme silní, namiesto toho, aby sme sa zaoberali našimi slabosťami.
 • Zjednodušovať náš život – nielen veci, ale aj čas.

Byť úspešným je nástroj. Tak ako s hocijakým nástrojom môže zručný remeselník vybudovať niečo úžasné: zmysluplný život naplnený rodinou a priateľmi. Ale ak nedávate pozor, ak nemáte plán, život, ktorý budujete s vašim úspechom môže byť krehkou vecou – dokonca nebezpečnou.

Na to, aby ste dosiahli úspech, musíte mať stanovené ciele. Musíte nahliadnuť do svojho vnútra, aby ste našli svoje hodnoty. Môže to trvať mesiace alebo roky, aby ste si objasnili, čo vám prinesie úspešný život, ale keď to urobíte, môžete urobiť rozhodnutia, ktoré odzrkadľujú vaše priority.

Pamätajte si, priatelia moji: Pravý úspech nie je o peniazoch. Pravý úspech je o vzťahoch, o dobrom zdraví a o neustálom sebazdokonaľovaní sa. Pravý úspech je o šťastí. Napokon, dôležitejšie je byť šťastný, než byť úspešný.

Čo myslíte? Dajte nám vedieť v komentároch….

Článok napísal Daniel Shaw

Komentáre

3 komentáre v "Dôležitejšie než byť úspešný je byť šťastný"

 1. mtmarek  

  avatar

  Na druhej strane som nestretol človeka, ktorému by sa nedarilo v tom čo robí a bol by šťastný. Zas pravda je, že sú ľudia, ktorým sa darí a aj tak sú nešťastní. Asi to celé spolu súvisí.

 2. Milan Kopas  

  avatar

  lenže tí, čo sú neštasní koľko vydržia bohatí, nemyslím že nejako extra dlho prídu do toho rozvody alimenty a nakoniec exekucie, opuštajú ho kamaráti… a určite je tam toho viac len to trvá roky kým príde o všetko…. a kam sa dostane?

 3. Tomáš Kostovčík  

  avatar

  Pekný príspevok. Určite úspech nie sú peniaze. Byť úspešný je podľa mňa práca ktorú človek robí a robí ju dobre. Dokáže sa v nej sám motivovať, snaží sa v nej zdokonaľovať, pričom sám vie, že vždy sa je čo učiť. Zdokonaľuje nielen svoje schopnosti, ale aj činnosti ktoré vykonáva.
  Je pravda, že väčšina ľudí spája úspech s bohatstvom, ak mám byť úprimný vlastne všetci, kto nechce mať peniaze. Ale ak sa už bavíme o slove úspech, peniaze úspech nezaručia.
  Nie každý úspech prinesie človeku peniaze, a tiež peniaze neprinesú vždy úspech!

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.