Úspešný život je krátky

kratky uspesny zivotŽivot je krátky – tak žime, milujme, učme sa a zanechajme odkaz. To je téma knihy jedného z mojich najobľúbenejších autorov, Dr. Stevena Coveya.

Život je naozaj krátky a to ako prežívate každý deň je to, samozrejme, ako žijete svoj život. Žijete svoj deň úspešne alebo neúspešne?

Ak by mal niekto video vášho bežného dňa, čo by iní mohli vidieť?

Nehovorím o nejakých zlých návykoch, ktoré možno máte alebo o hádkach s členmi rodiny. Namiesto toho mierim k vaším úspešným činom. Mohli by ľudia vidieť ako ťažko v práci pracujete? Videli by vás ako strácate čas na nepodstatných aktivitách? Videli by vás ako sa činíte alebo ste nespokojní, pretože v seba neveríte?

Prostredníctvom úprimného sebahodnotenia v tejto otázke môžete zistiť, kam môžu smerovať vaše nedostatky. Potom je to už na vás, aby ste toto zistenie použili a aby vám pomohlo prijať opatrenie a zmeniť veci k lepšiemu.

Ak sa pozrieme na vaše aktuálne aktivity a fungovanie, kde predpokladáte, že sa ocitnete o päť rokov?

Všimnite si, že otázka nie je, kde by ste chceli byť; uvažujeme nad vašími aktuálnymi plánmi a pozeráme na to, kde očakávate, že budete. Ako pri predchádzajúcej otázke, odpovedzte aj na túto tak, aby ste boli úplne pravdovravní.

Prostredníctvom pravdivej odpovede na túto otázku sa môžete motivovať k tomu, aby ste sa uistili, čo vo vašom živote nie je správne, radšej ako žiť v ilúzii, že pracujete najlepšie ako môžete alebo že všetko je tak dobre ako len môže byť.

Môže nastať aj taký prípad, že ste spokojní s odpoveďami, ktoré ste napísali alebo vypracovali. Ak je to tak, blahoželám. Robte ďalej to, čo robíte. Na druhej strane, obávam sa, že veľa ľudí nebude pyšných na výsledky po tom, čo úprimne uvažovali nad týmto cvičením. Ak ste to vy, práve ste urobili prvý a pravdepodobne najťažší krok k tomu, aby ste napravili danú situáciu a začali vytvárať život, ktorý mienite žiť.

Úprimne dúfam, že všetci, ktorí ste venovali čas, aby ste skutočne uvažovali nad týmito internými otázkami, ste mali osoh a získali ste novú čestnú perspektívu do vašich životov. Teraz už ostáva len zmeniť veci, ktoré cítite, že by ste mali zmeniť.

Ako ste odpovedali na tieto 2 otázky? Dajte nám vedieť v komentároch….

Komentáre

Povedzte nám, čo si myslíte ......

Musíte byť prihlásený na pridanie komentára.